Щорічно 26 березня відзначається День Національної гвардії України. Цього року НГУ святкує свій 10-й ювілей, інформує Proslav.
З цієї нагоди Переяславська громада долучилась до привітань хоробрих чоловіків та жінок, які зустрінуть професійне свято на передовій жорстокої російсько-української війни.
Гвардійці вже не один раз доводили усьому світу свій високий професіоналізм, мужність та винахідливість. За 10 років НГУ спільно з іншими формуваннями Сил оборони дали гідну відсіч ворогу й продовжують це робити й нині.
Факти про Національну гвардію України
Створення НГУ
Національну гвардію України було створено 13 березня 2014 року. Це формування прийшло на зміну Внутрішнім військам МВС.
До складу НГУ увійшли перші добровольчі батальйони. 500 бійців Самооборони Майдану вже 14 березня 2014 року вирушили у навчальний центр НГУ. Згодом, 2017 року, саме цей день постановою ВРУ було встановлено як День українського добровольця. Днем Національної гвардії України визначено 26 березня.
10 років протистояння росіянам
У 2014-му воїни НГУ одними з перших зупиняли гібридну російську агресію. Звільнили Харківську ОДА, вели оборонні бої за Слов’янськ, звільняли інші населені пункти в районі АТО, серед яких Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, обороняли Маріуполь. У 2019-2020 роках гвардійці тримали оборону в районі Світлодарської дуги.
Після початку повномасштабного вторгнення бійці Нацгвардії обороняли і звільняли Київщину, Чернігівщину, Сумщину. Вели бої на сході, обороняючи Рубіжне, Сєвєродонецьк, Бахмут. Брали участь в успішному контрнаступі на Харківщині та деокупації Херсонщини.
«Азов» тримав кругову оборону оточеного Маріуполя 86 днів
Військовослужбовці НГУ зокрема підрозділу «Азов» становили надважливе ядро оборони Маріуполя та «Азовсталі». Гвардійці разом з іншими військовими та правоохоронними формуваннями гарнізону 86 днів героїчно тримали оборону міста у надскладних умовах, із них 82 в умовах повного оточення.
Знищили велику кількість російської бронетехніки та окупантів, серед яких була й еліта військ рф, зокрема підрозділи ГРУ. Командир «азовців» Денис Прокопенко був одним із тих, хто керував обороною маріупольського гарнізону, допоміг врятувати життя тисяч мирних жителів. Після повернення з полону він, удостоєний звання Героя України, знову став у стрій і командує бригадою далі.
«Гвардія наступу» в 2023 році стала успішною рекрутинговою кампанією МВС
До лав бойових бригад НГУ приєдналися тисячі мотивованих добровольців. У складі Нацгвардії сьогодні діють 7 бригад «Гвардії наступу» – «Азов», «Буревій», «Кара-Даг», «Спартан», «Рубіж», «Хартія», «Червона калина». Вони стали уславленими підрозділами, чиї бойові операції увійдуть у підручники новітньої історії України.
Понад 9000 військовослужбовців НГУ відзначено державними нагородами України
З понад 9000 гвардійців, відзначених державними нагородами, 48 військовослужбовцям присвоєно звання Героя України.
Серед них генерал-майор Сергій Кульчицький, який був першим гвардійцем і першим генералом, якому присвоєно це найвище звання (посмертно). А наймолодшим Героєм України став солдат-гвардієць Роман Гломба, якого прозвали Запорізьким месником за встановлений бойовий рекорд: з переносного зенітного комплексу «Ігла» він збив 7 ворожих літаків і ракету! На момент присвоєння звання Героя України в 2022-му йому було лише 19 років.
Нагадуємо, які вакансії є у бригаді спеціального призначення НГУ «Азов» й як долучитися до підрозділу. Більше інформації – у публікації.
Тим часом розповідаємо, чому за допомогою самих українців ворог може завдати нам поразки. Командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк про плани росіян зірвати мобілізацію. Детальніше – за посиланням.