15 липня – День святого князя Володимира Великого: традиції свята, що можна й не можна робити сьогодні

15 липня – День української державності та День українських миротворців. Віряни згадують святого рівноапостольного князя Володимира та його хрещення Русі. Про прикмети, традиції й заборони цього дня, свята в Україні та світі розповідає Proslav.

15 липня – День святого князя Володимира Великого: традиції свята, що можна й не можна робити сьогодні
15 липня – День святого князя Володимира Великого: традиції свята, що можна й не можна робити сьогодні

Яке церковне свято 15 липня

15 липня в церковному календарі – день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира. Володимир був великим князем Київської Русі в першій половині X століття. Він був сином князя Святослава та Ольги, і відомий своєю рішучістю та військовими здібностями.

Найважливіша подія в житті Володимира – це прийняття християнства. Він обрав православну віру та впровадив її в Русі, що відкрило шлях до християнської культури та цивілізації.

Великий князь Володимир в історію увійшов як хреститель Русі. Він заснував численні церкви та монастирі, сприяючи розповсюдженню християнства. Він побудував Володимирський собор у Києві, який став символом християнської віри в Русі. До лику святих Володимир зарахований як рівноапостольний. За ці заслуги князя Володимира називають Великим, а також Володимиром Красне Сонечко – він був добрий і милостивий, розділяв трапезу з жебраками, відправляв їм їжу.

У народному календарі 15 липня – свято під назвою Володимирів день. У народі помітили, що 15 липня часто йде дощ, а якщо стоїть сонячна погода, то кажуть: “На Володимира Красне Сонечко сонце красніше світить”.

Що можна робити 15 липня

До святого Володимира звертаються з молитвами про зцілення від хвороб, зокрема, від захворювань очей. Згідно з переказами, князь міг осліпнути, але після того, як охрестився, то одужав. Також у Володимира просять захисту від ворогів, мудрості та допомоги вирішити внутрішні проблеми в державі. Рівноапостольний вважається покровителем усіх, хто носить це ім’я.

Народні прикмети радять цього дня випити натщесерце святої води й окропити нею дім, щоб захистити його від недоброго.

Що не можна робити 15 липня

Народні прикмети і традиції на 15 липня

Іменини 15 липня

Які сьогодні іменини: Василь, Володимир, Петро.

Талісманом людини, народженої 15 липня є гематит. Здавна вірили, що гематит допомагає зупиняти кровотечу та лікувати рани.

Яке свято 15 липня в Україні та світі 

День української державності. Це державне свято, запроваджене Указом Президента України 24 серпня 2021 року. Вперше ідею відзначення Дня Української Державності на державному рівні запропонувала ініціативна група, до складу якої входили видатні діячі, такі як Герой України Левко Лук’яненко, колишні Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, а також інші громадські діячі.

День українських миротворців. Це офіційне свято учасників миротворчих організацій, яке Верховна Рада заснувала 2013 року на державному рівні. Варто зазначити, що від 1992 року понад 42 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у 25-ти міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

День хрещення Русі-України. Це свято вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира, який відіграв важливу роль у хрещенні Київської Русі. Воно було встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі за Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року.

Всесвітній день навичок молоді. Це міжнародне свято було започатковане Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2014 року з метою привернення уваги до численних проблем, з якими стикається сучасна молодь. Однією з цих проблем є безробіття та неповна зайнятість.

День благодійності в соціальних медіа. Це неофіційне, але важливе свято, яке було започатковане некомерційною американською платформою Givver 2013 року. Засновник цієї ініціативи, Кріс Соммерс, вирішив розповсюджувати ідею благодійності через соціальну мережу Twitter.

День “Обійміть своїх дітей”. Це особливе свято, яке нагадує нам про важливість обіймів та їхню роль у нашому житті. Обійми — це невербальна форма спілкування, яка здатна замінити багато слів. Вони можуть виразити вдячність, співчуття, любов, небайдужість та інші почуття.

Нагадаємо, синоптики попередили про грозу на Київщині 15 липня: прогноз погоди

Exit mobile version