17 липня: цього дня в народі очікували, що Марина Вогняна принесе грозові дощі з блискавкою

17 липня – День етнографа України. За новим церковним календарем православні віряни згадують великомученицю Марину Антіохійську. Про прикмети, традиції й заборони цього дня розповідає Proslav.

17 липня: цього дня в народі очікували, що Марина Вогняна принесе грозові дощі з блискавкою
17 липня: цього дня в народі очікували, що Марина Вогняна принесе грозові дощі з блискавкою

Яке церковне свято 17 липня

17 липня за новим церковним календарем – день пам’яті святої великомучениці Марини.

У народному календарі свято прозвали Маринин день або Марина Вогняна, бо, за однією з легенд, Марина, дочка морського царя, втекла від батька в земне життя. Відтоді в день її народження він сильно гнівається і метає грім і блискавки, намагаючись вразити непокірну дочку. Помічено, що 17 липня зазвичай йдуть грозові дощі з блискавкою.

Що можна робити 17 липня

До святої Марини звертаються з проханнями вберегти від хвороб, моляться про мир у домі, просять також захисту від вогню – насамперед для врожаю, який міг загинути під блискавкою.

Цього дня бажано зробити генеральне прибирання і викинути або віддати непотрібні речі тим, хто потребує: що більше віддаси – то більше блага повернеться. День сприятливий і щоб підстригти волосся.

Що не можна робити 17 липня

Народні прикмети і традиції на 17 липня

У кого іменини 17 липня

Цього дня відзначають іменини: Леонід, Вероніка, Маргарита, Марина.

Талісманом людини, народженої 17 липня, є агат. Один з підвидів кварцу. В давнину вірили, що кварц має багато магічних властивостей. Зокрема, вважалося, що він оберігає під негативної енергії та пліток.

Яке свято 17 липня в Україні та світі 

День етнографа в Україні. Це професійне свято приурочене до дня народження видатного етнографа та мандрівника Миколи Миклухо-Маклая, який народився саме цього дня 1846 року.

Всесвітній день міжнародного правосуддя. Це міжнародний день, який визнає нову систему міжнародного кримінального судочинства. Дату 17 липня обрано на честь прийняття Римського статуту, який створив Міжнародний кримінальний суд.

Всесвітній день Емоджі. Це міжнародне свято, яке приурочене до популярних смайликів та символів, які ми використовуємо в повсякденному спілкуванні. Емоджі прийшли до нас з Японії і буквально означають “символ в картинці”. Їх творець, Сігетака Куріта, розробив систему символів для пейджерів 1990 року, яку потім перейняли комп’ютери та телефони.

Нагадаємо, на Київщині місцями буде дощ з грозою: прогноз синоптиків на 17 липня.

Exit mobile version