Синоптики попередили про дощі з грозами на Київщині. Прогноз погоди на 17 липня підготували в Українському гідрометцентрі, передає Proslav.

У четвер по області буде хмарно з проясненнями. Впродовж доби очікуються короткочасні дощі з грозами, вночі по області – місцями. Вітер буде північно-західного та західного напрямків, 5-10 м/с.
Температура вночі на Київщині складе 15-20°, а вдень повітря прогріється до 22-27°. У Києві вночі стовпчики термометрів зафіксують 18-20°, у денні години – 23-25° тепла.
«Попередження про небезпечні метеорологічні явища по території Київщини та м. Києва. Впродовж 17 липня грози. І рівень небезпечності, жовтий», – йдеться у повідомленні гідрометцентру.
Фахівці попереджають, що погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та руху транспорту.
Народні прикмети 17 липня
У минулі часи дивились, чи немає жовтого листя на деревах. Якщо є, то осінь рано настане. Наші пращури у цей день спостерігали, як «грає місяць». Якщо його можна побачити при сході, то здається, нібито він перебігає з місця на місце, міняє свій колір і ховається в хмари. Така «гра» вказує на хороший врожай.
Народні прикмети на 17 липня:
- Ясний день без вітру – до затяжної спеки;
- Після заходу сонця чути тріск цвіркунів – погода буде теплою;
- Якщо вранці багато роси – день буде сухим;
- Птахи низько літають – на дощ;
- Грім без дощу – до посухи.
Поради городникам на 17 липня
Догляд за культурами:
- Томати. Пасинкуйте, видаляйте нижнє листя, не зволікайте із провітрюванням кущів; Профілактика фітофтори: настій попелу (1 склянка на 10 л, настояти добу), сироватка з йодом (1:10), часниковий настій з милом. Підживлення: бор, калій, зелений настій.
- Огірки. Прищипуйте батоги, збирайте плоди щодня; Підживлення: попіл (під корінь або настоєм), дріжджі, трав’яний настій.
- Капуста. Поливайте рясно, підгортайте, обробляйте від шкідників сухим попелом, гірчичним або полиновим настоєм.
- Баклажани, перець. Прибирайте зайві зав’язі, слідкуйте за вологістю ґрунту; Підживлення: гумат, борна кислота, настій попелу.
Підживлення:
Цього дня для городини будуть ефективними:
- Попіл – у настої (150 г на 10 л) або сухий (розсипати навколо кущів);
- Борна кислота – 1 г на 1 л води по листу;
- Дріжджі – стимуляція росту й цвітіння.
Захист від шкідників:
Обробляйте настоєм попелу з милом, полином, часником, тютюном від тлі, кліща та білокрилки. Проти фітофтори та борошнистої роси – профілактика кожні 5-7 днів, чергуючи натуральні засоби.
Полив:
- Поливати вранці або ввечері, тільки під корінь;
- Після поливу – мульча обов’язкова, аби зберегти вологу.
Порада: 17 липня – сприятливий день для відновлення поживного балансу ґрунту. Якщо не вносили підживлення кілька днів – настій попелу відновить сили рослин і зміцнить зав’язі.
Важливо! Ділимося, коли Україну накриє пекельна спека. Синоптикиня попередила про рекордні +40°C і вище. Детальніше – за посиланням.