20 тисяч українців вже щеплено бустерною дозою вакцини від Covid-19: де та кому можна щепитися у Переяславі?

За вранішнім повідомленням Міністерства охорони здоров’я, вже майже чотирнадцять мільйонів українців отримали дві дози вакцини проти коронавірусу SARS CoV 2, що викликає хворобу Covid-19, бустерну дозу отримали 20 462 людини, додаткову дозу – 6 224 людини. Від початку масової вакцинації населення проти COVID-19, з 24 липня 2021 року, медиками Переяславського центру первинної медико-санітарної допомоги вакциновано трішки більше ніж двадцять шість тисяч осіб.

Наразі можемо повідомити, що з 8 січня в Україні  можна отримати бустерну дозу вакцини, а згенерувати в «Дії» сертифікат про третє щеплення можна буде не раніше ніж з кінця січня. Цей сертифікат буде дійсним 270 днів (9 місяців).

Поки що перевагу в процесі ревакцинації надають людям літнього віку, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше, але вакцинуватися втретє можна не раніше ніж через півроку від попереднього щеплення.

Натомість додаткову дозу вакцини ще раніше почали пропонувати людям з ослабленим імунітетом, яким через важкі хвороби дві дози вакцини могли не дати необхідного захисту.

Чим щеплюватимуть та які комбінації вакцин можливі? Перевагу у бустерній вакцинації надаватимуть мРНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього.

Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech – бустерне щеплення краще робити вакциною Comirnaty/Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. Розраховують, що це має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса «Омікрон».

Також у МОЗ змінили схеми використання різних вакцин проти COVID-19: тепер вакцинуCoronaVac можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna абоComirnaty від Pfizer). Водночас після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцинуAstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами становить 28 днів.

Як вчинити вагітним? Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna. 

Чим відрізняється додаткова і бустерна доза вакцини та кому можна їх робити?

Додаткова доза COVID-вакцини вводиться людям, яким через важкі хвороби дві дози вакцини могли не дати необхідного захисту. Її можуть отримати пацієнти з ВІЛ та раком крові. А також, ті, хто переніс трансплантацію органів, проходив хіміотерапію або лікування великими дозами гормональних препаратів. Її краще отримати у термін від 28 днів до 3 місяців після другого щеплення. Роблять її тією ж вакциною, що і попередні. Якщо потрібної вакцини немає, то людину можна щепити за дозволенною в Україні схемою змішування вакцин. На термін дії COVID-сертифікату додаткова доза не впливає.

Бустерна або ревакцинальна доза потрібна, аби посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується, у всіх щеплених людей. Вона вводиться після 180-270 днів після другої. Перевага надається мРНК-вакцинам, але якщо її немає, можна використати будь-яку іншу. Після введення бустерної дози COVID-сертифікат подовжують.

Де та за яких умов можна щепитися в Переяславі? Якщо ви уважно ознайомилися з інформацією вище, то задля того аби щепитися вперше, або дізнатися про те чи варто вам щеплюватися додатково/ревакцинуватися вам слід звернутися до свого сімейного лікаря або на стаціонарного пункту щеплень у Переяславі за адресою вул. Б. Хмельницького, 137 (каб. 304).

Нагадаємо, що раніше головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що у 2022 році на українців очікує ревакцинація проти COVID-19. Він також пояснив, що бустерна доза та ревакцинація – це одне й те саме. 

Exit mobile version