21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи: що символізує дане свято

Щорічно 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Що символізує дане свято пояснює Proslav.

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи: що символізує дане свято
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи: що символізує дане свято

День Гідності та Свободи 2023

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада. Цього року дане свято випадає на вівторок.

Його відзначають в честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 рік) та Революції Гідності (2013 рік). Обидва протести відбувались проти свавілля тодішніх влад й розпочинались 22 та 21 листопада, відповідно.

Помаранчева революція

Помаранчева революція – сукупність протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді – грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно з якими нібито переміг його суперник – Віктор Янукович. Акція почалася 22 листопада 2004 як реакція на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів.

Революція гідності

Революція гідності – політичні та суспільні зміни в Україні з 30 листопада 2013 року до лютого 2014 року, викликані протестом громадян України проти протиправного розгону мирної акції студентів та громадських активістів, яка розпочалася 21 листопада 2013 року як спротив проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу.

Одними з головних причин протестів стали надмірна концентрація влади в руках Віктора Януковича та його «сім’ї», небажання народу України миритись із перетворенням країни не лише де-факто, але і де-юре на одну з колоній Росії.

Тим часом Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності. 78%  дорослого населення допомагають незнайомцям. Детальніше – за посиланням.

Exit mobile version