24 липня – свято Гліба й Бориса: головні традиції та заборони цього дня

24 липня в Україні відзначають День фінансового працівника. Віряни вшановують пам’ять святих мучеників Бориса і Гліба. Про прикмети, традиції й заборони цього дня розповідає Proslav.

24 липня – свято Гліба й Бориса: головні традиції та заборони цього дня
24 липня – свято Гліба й Бориса: головні традиції та заборони цього дня

Яке церковне свято 24 липня

24 липня за новим церковним календарем – день пам’яті святих мучеників Бориса і Гліба. 

У народному календарі 24 липня – свято Борис і Гліб Літні. 

Що можна робити 24 липня

У молитвах до святих Бориса і Гліба звертаються з проханнями про захист від ворогів, подолання чвар, позбавлення від бід і хвороб.

Цього дня потрібно утриматися від будь-якої складної роботи, але за звичаєм на Бориса і Гліба збирають ягоди – ожину і пізню малину, а також заготовляють черемху. Також цього дня заведено ходити один до одного в гості.

Що не можна робити 24 липня

Народні прикмети дня забороняють займатися важкою і хатньою роботою – це до безгрошів’я. Також цього дня не слід брати в борг гроші.

Іменинники 24 липня

Які сьогодні іменини: Анатолій, Опанас, Борис, Гліб, Давид, Іван, Микола, Роман, Христина.

Талісманом людини, народженої 24 липня, є сапфір. Камінь має потужну небесну енергію. Він здавна вважався символом мудрості.

Яке свято 24 липня в Україні та світі

День фінансового працівника в Україні. Свято встановлене Указом Президента України 2021 року. Метою цього свята є вшанування важливої ролі фінансових працівників в економіці країни. Фінансові працівники забезпечують стабільність фінансової системи, контролюють рух коштів, здійснюють планування бюджету та забезпечують його виконання.

Міжнародний день турботи про себе. Це свято було започатковане 2011 року за ініціативи Міжнародного фонду турботи про себе у Великій Британії. Його мета — нагадати людям про важливість фізичного, морального та емоційного здоров’я. Турбота про себе включає різні аспекти, такі як здорове харчування, регулярні фізичні вправи, достатній відпочинок, а також емоційний та психологічний добробут. Це не тільки про фізичне здоров’я, але й про вміння висловлювати свої емоції, знаходити час для саморозвитку та відпочинку.

День народження розчинної кави. Саме цього дня у 1938 році компанія Nestlé розпочала масштабне виробництво розчинної кави. Історія розчинної кави починається з американського хіміка Джорджа Луїса Вашингтона, який 1909 року створив технологію виготовлення розчинної кави. Однак, саме хімік Макс Моргенталер з компанії Nestlé вдосконалив цей процес і зробив напій надзвичайно популярним у всьому світі.

Нагадємо, з 1 серпня НБУ почне вилучати старі 500 гривневі банкноти.

Exit mobile version