4 червня: аби мати гарний урожай, цього дня радили попрацювати на землі й удобрити ґрунт

4 червня – День вшанування пам’яті дітей які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України та Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії. Православні у цей день вшановують пам’ять святителя Митрофана, Константинопольського патріарха. У народі свято прозвали Митрофан Гнойовик. Про традиції та прикмети цього дня розповідає Proslav.

4 червня: аби мати гарний урожай, цього дня радили попрацювати на землі й удобрити ґрунт
4 червня: аби мати гарний урожай, цього дня радили попрацювати на землі й удобрити ґрунт

Яке церковне свято 4 червня

4 червня за новим календарним стилем – день пам’яті святого Митрофана. Митрофан народився у III столітті в Римі. Його батько Дометіан взяв Митрофана і старшого сина і переїхав у Візантію. Там він продовжив навчання у єпископа Тита. Той побачив старанність Дометіана і призначив його своїм наступником. Митрофан зійшов на єпископський престол після свого батька і брата, в 316 році. Пізніше Візантію відвідав імператор Костянтин I. Через деякий час правитель переніс столицю імперії у Візантію і перевів туди Митрофана. У 325 році в Нікеї відбулося 1-е Всесвітнє Зібрання єпископату. На ньому імператор назвав Митрофана своїм батьком і випросив для нього титул патріарха. До того часу святителю було 116 років, і він не зміг бути присутнім на зборах. Через рік Митрофан помер.

У народному календарі 4 червня – свято Митрофан Гнойовик. Прозвали його так тому, що в цей час зазвичай удобрюють землю. У це свято люди удобрюють землю гноєм. У народі гній називають «батюшкою» і говорять, що без нього не варто чекати на хліб від землі-матінки.

На Митрофана за звичаєм селяни просять вітер принести з собою теплі дощі. Також стежать за полуницею. Як тільки ягоди починають червоніти, значить, прийшов час сіяти гречку.

Що можна робити 4 червня

У святого Митрофана просять позбавити від диявольських спокус, моляться за добрий урожай, достаток і сімейне благополуччя.

Цього дня слід добре попрацювати і проявити себе – все зроблене окупиться втричі. Можна зробити прибирання в будинку, попрацювати на присадибній ділянці, наприклад, удобрити ґрунт, підживити рослини – отримаєте хороший урожай.

Що не можна робити 4 червня

Народні прикмети і традиції на 4 червня

Прикмети на цей день визначали погоду: 

Іменини, День янгола 4 червня

Сьогодні відзначають іменини: Іван, Назар, Петро, Софія, Марія, Марфа.

Талісманом людини, яка народилася 4 червня, є малахіт. З давніх-давен цей камінь називали символом здоров’я. Малахіт носили як оберіг від різних напастей. Найкориснішими вважали камені світлішого відтінку.

Який сьогодні день в Україні і світі 

День вшанування пам’яті дітей які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України. Ця дата була встановлена Верховною Радою України 2021 року і збігається з Міжнародним днем невинних дітей – жертв агресії. Це день, коли Україна та світ згадують маленьких українців, чиї життя були обірвані війною.

Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії. Цей пам’ятний день встановлений рішенням Генеральної Асамблеї ООН на одному зі спеціальних засідань з питань про Палестину у 1982 році. У військових конфліктах, аморальних терористичних актах по всьому світу, від випадкових вибухів старих снарядів під ґрунтом гине велика кількість дітей.

Міжнародний день коргі. Походження Міжнародного дня коргі сягає 2019 року, коли група друзів з Омахи, США, вирішила присвятити день цим чарівним собакам. Вони мали на меті не лише зібрати кошти для благодійних організацій, що займаються порятунком коргі, а й використати цей день як платформу для поширення інформації про цю чудову породу.

Всесвітній день боротьби з карієсом. Цей день був вперше проведений 2013 року з ініціативи стоматологів і має на меті привернути увагу до проблеми карієсу, який є найпоширенішим захворюванням у світі.

Всесвітній тиждень серцевого ритму. Це щорічний захід, який проходить від вівторка першого повного тижня червня. Цей тиждень присвячений підвищенню обізнаності про серцеві аритмії та їх вплив на здоров’я людини. Ініціатором його запровадження 2002 року став Альянс аритмії, який об’єднує лікарів, благодійні організації, політиків та людей, які страждають від захворювань серця та судинної системи.

Міжнародний день спойлерів. Це свято було вигадане в США, але зараз вважається всесвітнім. Термін “спойлер” походить від англійського слова “to spoil”, що означає “псувати” або “отруювати”. Спойлери часто зустрічаються як передчасно розкрита важлива інформація про сюжет фільму, книги, телешоу чи події, яка може зіпсувати враження від перегляду або читання.

День Господарських Судів України. Цього дня на початку літа 1991 року Верховна Рада України затвердила закон “Про арбітражний (господарський) суд”, а пізніше, 6 листопада, ухвалила Арбітражний процесуальний кодекс України. Господарські суди України відіграють важливу роль у регулюванні спорів між учасниками господарських відносин та захисті їхніх прав.

Нагадаємо, синоптики застерегли мешканців Київщини про град та шквальний вітер: прогноз погоди на 4 червня.

Exit mobile version