9 червня відзначають Міжнародний день дружби: любимо, цінуємо та поважаємо

У неділю, 9 червня, у всьому світі відзначають Міжнародний день дружби. Водночас, за церковним календарем, цього дня прийнято шанувати пам’ять святого Кирила, архиєпископа Олександрійського. Що означають ці дати, чого не можна робити 9 червня та у які прикмети вірили наші пращури, інформує Proslav.

9 червня відзначають Міжнародний день дружби: любимо, цінуємо та поважаємо
9 червня відзначають Міжнародний день дружби: любимо, цінуємо та поважаємо

9 червня: яке свято

9 червня по всьому світу відзначають Міжнародний день дружби. У 1935 році Конгрес запровадив святкування дружби. З тих пір свято й бере свій початок. Цей день пропагує ідею, що дружба є важливою частиною відносин та нагадує про цінність друзів у житті кожного.

Окрім цього, 9 червня в Україні відзначають День працівників легкої промисловості. У Переяславській громаді напередодні свята привітали фахівців.

Всесвітній день технічного обслуговування також припадає на 9 червня. Організатори закликають підвищити обізнаність населення про роль технічного обслуговування для забезпечення безперебійної роботи та безпеки повсякденного середовища.

Також 9 червня відзначають День расової єдності. Щороку воно припадає на другу неділю червня. Під час заходів на честь цього дня підкреслюють важливість знищення бар’єрів між людьми різних рас, етнічних груп та походження.

Водночас 9 червня – День інформування про насильство щодо жінок та дітей. Він покликаний підвищувати обізнаність людей про жорстке поводження з жінками та дітьми. Організатори дня популяризують ресурси для постраждалих внаслідок такого насильства, як от притулки, різноманітні служби та правову допомогу.

Яке церковне свято 9 червня

За церковним календарем 9 червня – день пам’яті святого Кирила, архиєпископа Олександрійського. Він народився у 376 році у місті Олександрія, що у сучасному Єгипті. Кирило отримав освіту та вивчав богослов’я й філософію.

Після смерті свого батька, у 36 років став патріархом Олександрійським. Й служив до 444 року, коли й помер у 68 років.

Кирило активно боровся проти єретичних вчень та перешкоджав новаціям та аріанству. Найбільший конфлікт за життя патріарха відбувся з Нестроієм, архієпископом Константинопольським.

Останній проповідував, що Ісус Христос існує у двох особах – божественній та людській. Однак Кирило виступав за те, що Христос єдиний, у якому поєднано обидві складові.

У 431 році Кирило головував на Третьому Вселенському соборі в Ефесі. Тоді було засуджено несторіанство та підтверджено, що Марія є Богородицею, тобто – Матір Бога.

Це рішення стало ключовим в християнському богослов’ї. Кирило залишив після себе безліч творів, зокрема, коментарі до Святого Письма, проповіді, листи та догматичні трактати.

9 червня: що не можна робити

Загалом 9 червня не можна сваритися з рідними та лихословити. Цього дня краще не виконувати важкої праці та перенести її на іншу дату.

Народні прикмети 9 червня

Наші пращури мали кілька прикмет щодо 9 червня, як от:

9 червня: іменини

9 червня відзначають свої іменини: Олександр, Олексій, Іван, Кирило, Марія, Марфа, Магдалина.

У народжених 9 червня талісманом є бурштин. Це природний «лікар», який характеризується антибактеріальними, протизапальними та антитоксичними властивостями.

Нагадаємо, на Київщині прогнозуються грозові дощі. Прогноз на 9 червня – за посиланням.

Exit mobile version