Алгоритм дій під час сигналу повітряної тривоги

24 серпня 2022 року сигнал оповіщення про повітряну тривогу жителі Переяславської громади чули 7 разів. Усього ж за День Незалежності було оголошено 189 сигналів повітряної тривоги по всій країні. Звикати до звучання сирени не варто, а особливо небезпечно їх ігнорувати.

Алгоритм дій під час сигналу повітряної тривоги
Алгоритм дій під час сигналу повітряної тривоги

Київська обласна військова адміністрація наголошує, що українська протиповітряна оборона фіксує загрозу з повітря, проте траєкторію польоту ракет визначити непросто. Тому сигнал тривоги оголошується на всіх територіях, які можуть бути атакованими.

«Від моменту оповіщення до початку нападу може минути лише кілька хвилин. Щоб цей час використати максимально ефективно, необхідно знати порядок дій за цим сигналом», – йдеться у повідомлення КОВА.

Тож, яким повинен бути чіткий алгоритм дій на випадок якщо ви почули сигнал тривоги вдома чи на роботі?

Якщо ви перебуваєте вдома

  1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач, уточнити інформацію за допомогою доступних Інтернет ресурсів та ознайомитись з інформацією під про характер тривоги;
  2. За можливості попередити сусідів та одиноких людей, що мешкають поруч;
  3. Швидко одягнутись та одягнути дітей. Важливо – дітям дошкільного віку необхідно зробити нашивки на внутрішню сторону одягу із зазначеним ім’ям, прізвищем, по батькові, адресою, віком та номерами контактних телефонів.
  4. Закрити вікна, вимкнути електричні та нагрівальні пристрої, перекрити газ, вимкнути електропостачання, тощо.
  5. Взяти «тривожну валізу» та найкоротшим шляхом прямувати до укриття.
  6. Якщо у радіусі 500 метрів від вашого будинку немає захисної споруди – використовуйте підвальне приміщення під будинком.
  7. Якщо ви не почули сигнал сповіщення про повітряну тривогу та у вас немає можливості швидко перейти у сховище – скористайтесь правилами «двох стін», відійдіть подалі від вікон за несучі стіни будинку.

Якщо ви перебуваєте на роботі

  1. Дотримуватись чітких правил, які передбачені Планом дій або інструкцією, яка розроблена керівництвом.
  2. Швидко та організовано зайняти місце у захисній споруді (сховище, укриття, підвальне приміщення).

Скільки разів переяславці чули звук сирени за півроку війни? Статистика по місяцям у нашому матеріалі.

Exit mobile version