Аргентина – новий чемпіон світу з футболу: вперше з 1986 року

18 грудня Франція та Аргентина зустрілися у вирішальному матчі Чемпіонату світу 2022 в катарському Лусаїлі. Розв’язка матчу відбулася у серії пенальті. Новоспеченим чемпіоном світу, вперше з 1986 стала Аргентина.

За повідомленням ProSlav, у останній грі турніру обидві команди, на думку експертів, мали однакові шанси на перемогу. Французи, поступ яких чемпіонатом не був аж таким складним, видається, не очікували такого напору від свого супротивника – майбутнього чемпіона що, оговтавшись від першого матчу, поступово набирав змагальних обертів.

Після 20 хвилини матчу Анхель Ді Марія забіг у штрафний майданчик французів і впав біля Усмана Дембеле – пенальті. Надалі удар з «точки» реалізував лідер команди Леонель Мессі відкривши рахунок.

Ще за 13 хвилин аргентинці провели блискучу контратаку, через серію пасів пройшли усе поле, віддали м’яч на Ді Марію, про якого французи зовсім забули й ніяк не «накривали» – рахунок подвоївся, а французький тренер, навіть, провів подвійну заміну та спрообував змінити стиль гри своїх футболістів.

Після перерви від європейців чекали активної гри, але десь за 70 хвилин матчу Франція не завдала жодного удару навіть у бік воріт суперника.

Далі гра зазнала докорінних змін – у французської збіроної був шанс бити пенальті. Його реалізував нападник Кіліан Мбаппе. Ще за хвилину забив ще один гол «в один дотик». На думку експертів, це був найшвидший дубль у фіналах ЧС – знадобилося лиш 97 секунд.

Згодом Франція повернулася у гру, почала атакувати та грати у свій футбол, проте аргентинці втримали рахунок та перевели гру на екстратайми.

У додаткових таймах Аргентина мала декілька направду небезпечних моментів, і в одному з них Мессі таки вивів команду вперед 3:2.

Ще якихось 10 хвилин, і аргентинці знову порушили у своїй штрафній. Мбаппе реалізував 11-метровий і оформив хет-трик на свій рахунок 3:3.

За результатами серії пенальті перемогла Аргентина 3:3 (4-2) – один удар французів відбив воротар, інший був повз ворота. Хоч Мбаппе забив чотири удари в фіналі Чемпіонату світу, але програв.

Легендарний Мессі вперше виграв Мундіаль за всю свою кар’єру. За іронією долі, цей же чемпіонат, найскорше, є для нього й останнім.

Цікаво, що якби Франція виграла цей матч, Ліліан та Маркус Тюрам стали б першим батьком та сином в історії, які перемагали на чемпіонаті світу. Тюрам-старший став чемпіоном у 1998-му році.

Аргентина стала чемпіоном втретє – раніше в 1978 та «за Марадонни» – у 1986 роках.