Арка дружби народів, пам’ятники Пушкіну і бюсти радянських діячів: як українські патріоти проводять дерусифікацію

З початком повномасштабної війни, в Україні у повну силу активізувалися дерусифікація і декомунізація – чи не в кожному місті нашої країни вже демонтували хоча би один пам’ятник або перейменували вулиці, проспекти і шосе. Українці більше не хочуть мати нічого спільного з країною-агресором. Зокрема, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці демонтують скульптуру двох робітників під Аркою дружби народів у Києві, а сама арка отримає нову назву.

«Цього тижня демонтуємо бронзову скульптуру двох робітників, встановлену в 1982 «на ознаменування возз’єднання України з Росією». Своє ставлення до України Росія «ознаменувала» звірячими вбивствами мирних українців, знищенням наших міст і селищ, прагненням знищити нашу державність. 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» будуть прибрані з центру Києва», – пише Кличко.

Проте, окрім Арки, українці вже встигли демонтувати чимало пам’ятників – рroSlav зібрав у цій публікації деякі з них.

Два зображення Леніна демонтували з Обеліска місту-герою Києву на площі Перемоги. Про це повідомляє співзасновник проєкту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков. Додає, що протягом кількох років вимагав демонтувати фрагменти від міського голови Віталія Кличка, але врешті це зробили «небайдужі патріоти».

ФОТО: допис Вадима Позднякова у Фейсбуці

Вранці 17 квітня демонтували бюст радянському маршалу Георгію Жукову на проспекті у Харкові.

«Усе сталося миттєво, близько 11:00. Під’їхали дві машини з військовими. Зняли бюст, вивезли все кудись. Зараз все тихо, ми розбираємося», – розповіла Суспільному голова Адміністрації Немишлянського району Тетяна Топчій.

ФОТО: телеграм-канал “Суспільне Харків”

У Львові демонтували центральну скульптурну групу радянського монумента слави – дві бронзові фігури – «батьківщини-матері» та червоноармійця, який тримає меч.

До вечора зняли скульптуру червоноармійця та «батьківщини-матері». Їх повезли до музею «Територія терору» у Львові.

ФОТО: Видання “Радіо свобода”

У Рівному з постаменту зняли самохідну артустановку радянського часу. Про це повідомив Секретар міськради Віктор Шакирзян.

«На цьому місці буде стояти наша українська техніка, яка захищала Україну від російських окупантів, а радянська САУ буде чекати створення музею радянської окупації чи краще сказати радянського мотлоху, на пагорбі слави. І ще одне, всі гармати і танки, що стоять на пагорбі слави розвернемо на Москву. Хочемо щоб це стало остаточним кінцем радянських міфів і руского міра у Рівного», – розповів Шакирзян.

ФОТО: Видання “Рівненські новини”

У Чернівцях 21 квітня демонтували два радянські пам’ятники. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради.

Перший монумент демонтували у Садгорі. Це пам’ятник комуністу Семену Галицькому. Другий радянський пам’ятник – скульптура «Червоноармійці у бою». Монумент також був розташований у Садгорі.

У Тернополі демонтовано аварійний літак на масиві «Східний». На цьому місці буде пам’ятник Героям України. Крім цього, прибрали пам’ятник Пушкіну.

«Все російське потрібно демонтувати. В тому числі пам’ятник російському письменнику», – написав мер Тернополя Сергій Надал.

У центрі Стрия демонтували частину меморіальної композиції на честь радянської армії – стелу з пам’ятними датами «Великої Вітчизняної війни». Демонтаж відбувся у понеділок, 11 квітня, повідомили у Стрийській міській раді.

ФОТО: фейсбук-сторінка Стрийська міської ради

Портрети Леніна і Сталіна зняли з водонапірної вежі у Новгороді-Сіверському. Мозаїчні зображення комуністичних лідерів скинули з висоти вниз. Заступник начальника Новгород-Сіверської РВА Володимир Шкарпітко назвав це відповіддю на слова Путіна декомунізацію України.

У Мукачеві демонтували пам’ятник-погруддя російському поету Олександру Пушкіну та зняли меморіальну табличку зі школи, що носила його ім’я.

Про це повідомили у Фейсбуці Мукачівської міської ради.

ФОТО: фейсбук-сторінка Мукачівської міської ради.

В Ужгороді активісти демонтували меморіальну плиту на честь 300-річчя нібито возз’єднання України з росією, яка стояла в одному з парків міста. Акцію провели історики Ужгородського національного університету.

ФОТО: офіційний Telegram-канал Державної прикордонної служби України

Війна змусила усіх нас переосмислити багато речей, а ще – неабияк згуртувала українців. Хай там що, а зламати наш дух і змусити нас відмовитись від цінностей, які панували серед нашого народу споконвіків, – неможливо.

Exit mobile version