Авіація ЗСУ за добу завдала 19 ударів по окупантах та їх техніці – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 12 липня

Триває вже 504 день широкомасштабної війни, яку розв’язала росія проти нашого народу й нашої держави. Сьогодні вночі російська федерація завдала чергового авіаційного удару іранськими ударними БпЛА «Shahed» по Україні. Детальніше щодо цієї терористичної атаки – у матеріалі Proslav.

Авіація ЗСУ за добу завдала 19 ударів по окупантах та їх техніці – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 12 липня
Фото: Генштаб

БОЙОВІ ДІЇ

Протягом минулої доби російські окупанти атакували Україну ударними безпілотниками іранського виробництва типу «Shahed». Усього було задіяно 28 дронів-камікадзе. У результаті успішної бойової роботи наша ППО знищила 26 ударних БпЛА та 5 розвідувальних безпілотники. Також, ворог завдав 65 авіаційних ударів та здійснив 71 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, окрім зруйнованої інфраструктури, постраждали мирні люди.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Втрати ворога вбитими, пораненими та полоненими дуже суттєві на цій ділянці фронту. Тож через низький моральний дух і серйозний натиск з боку наших військ окупанти здаються – тільки за минулу добу 19 осіб вирішили скласти зброю, до того в полон здалися 10 ворогів. Це вперше фіксується така велика кількість полонених саме в літній період і саме в час проведення наступальних дій угруповання «Таврія».

Вибухи пролунали в місцях розташування російських окупантів. 

Зокрема свідки повідомляють про влучання в Бердянську по готелю «Дюна», де жило військове керівництво окупантів. Будівлю фактично зрівняли із землею.

Наразі цю інформацію неможливо підтвердити з незалежних джерел. 

Високопоставлений військовий злочинець брав участь у двох війнах проти Чеченської Республіки Ічкерія, воював у Сирії та був причетний до окупації Криму.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 3 пункти управління, 10 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 1 засіб протиповітряної оборони та 1 станцію РЕБ противника.

Станом на ранок 12 липня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 12.07.23 орієнтовно склали

За його словами, наступ саме такий, яким він його очікував побачити як військовий професіонал.

«Він дуже обдуманий, дуже точний, обережний щодо життів ваших солдатів і військових можливостей. Ви не бажаєте атакувати російську оборону в місцях, де вона найбільш захищена. Але намагаєтеся визначити і виявити російські слабкості, які ви могли б набагато успішніше використати. І це не може відбуватися швидко».

Генерал зазначив, що очікує постійного поступового прогресу, частинами.

«Дуже цілеспрямована робота, яка займе певний час. Це не те, що завершиться вирішальним чином. Я не думаю, що це станеться обов’язково цього літа. Але це створить умови для битви восени».

Карлтон-Сміт наголосив, що необхідно створити умови для моменту, коли Україна вирішить використати свої стратегічні резерви.

Як українські, так і російські джерела в останні дні вказують на те, що Україна завойовує позиції в районі Бахмута і на його південно-західних флангах, включаючи специфічні особливості рельєфу, які можуть дати українським силам вогневу перевагу.

Крім того, українські війська 10 липня проводили контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Сьогодні наша держава потребує більше реабілітологів, психологів, соціальних працівників. Відповідно, це враховано у держзамовленні на підготовку фахівців у 2023 році.

Також уряд збільшує бюджетні місця для набору соціальних працівників.

Саме таких спеціалістів Україна потребує зараз і потребуватиме в майбутньому.

На думку очільника розвідки, коріння того, що сталося у рф, слід шукати всередині самої росії, де наростає внутрішній протест проти війни в Україні.

При цьому українські розвідники зазначили, що капітана застрелили в парку під час ранкової пробіжки. Свідків убивства немає. 

Така ситуація витворилася через дії росіян, які з 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що прямують до українських портів під завантаження. Зокрема зараз 29 суден, які мали б доставити понад 1,4 мільйони тонн агропродукції для країн Азії та Африки, заблоковані в територіальних водах Туреччини.

Таким чином рф підриває продовольчу безпеку світу. Повна зупинка експорту українського зерна морем призведе до зростання цін на продовольство і поглибить кризу в бідних країнах.  

Останні кілька місяців Зерновий коридор практично не працює.  

Українська влада наголошує, що наша держава завжди виконувала й готова надалі виконувати ті зобов’язання, які брала на себе, коли підписували Зернову угоду. Відповідно, цивілізований світ також має дотримуватися міжнародного морського права й забезпечити вільне торговельне судноплавство.

У Харківській області обстежено 135 га сільгоспугідь, Чернігівській – 393 га, Миколаївській – 1 019 га, Херсонській – 1 968 га.

Зараз уряд працює над посиленням спроможностей операторів протимінної діяльності.

В Україні викрито десятки компаній, афілійованих з російськими власниками. Серед кінцевих бенефіціарів цих комерційних структур наближені до путіна російські олігархи: брати Аркадій та Ігор Ротенберги, Олег Дерипаска, Євген Гінер.

Зокрема у власність України перейшли 88,89% акцій АТ «Перший інвестиційний банк» (Гінера), ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» і ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» (належали Олегу Дерипасці, орієнтовна вартість становить 10 млрд грн), ТРЦ Ocean Plaza, орієнтовною вартістю понад 350 млн дол. США (належав Ротенбергам).

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

У 24 країнах, де проводилося дослідження, 82% дорослих негативно сприймають росію; сприятливо до неї належать лише 15%.

При цьому 87% не вірять, що путін здатний правильно діяти у міжнародних справах.

Неприязне ставлення стало майже тотальним (85% і більше) у Польщі, Швеції, Іспанії, Японії, Південній Кореї, Австралії, Нідерландах, Німеччині, Франції, Великій Британії та США. Також високі показники фіксують і в країнах, що розвиваються: у Мексиці, Аргентині та Бразилії не довіряють путіну 54-68%, у Нігерії, Кенії та ПАР – 46-57%; скрізь показник зріс на 10% або більше з 2019 р., коли Pew востаннє проводила опитування у цих країнах.

Британська розвідка припускає, що у Москві почали вимагати від будівельних компаній надавати «добровольців» для участі у війні проти України, погрожуючи розірванням контрактів. Одній компанії нібито виставили зобов’язання знайти 30 охочих до кінця серпня. 

У червні обсяг валютних депозитів у російських банках скоротився на $9,1 млрд. Сукупний обсяг валюти, яку фізособи та юрособи зберігають у банківській системі рф, за підсумками місяця опустився до $152,4 млрд. — нового мінімуму з 2008 року.

Аналітики кажуть, що різке скорочення валютних депозитів у банках прямо свідчить про наявність сильного відтоку капіталу. Втеча валюти з рахунків у росії стала однією з причин обвалу рубля, який після бунту вагнерівців пробив мінімуми з початку війни – понад 102 рублі за євро та майже 94 рублі за долар.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Він почав свій візит виступом у центрі Вільнюса перед багатолюдним мітингом за Україну в НАТО. Передусім глава держави подякував Литві та її громадянам за допомогу, яку вони нам надають.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна та Литва вже союзники. І Київ захистить свободу Литви, як зараз захищає свою. 

«Дякую вам за чітку позицію щодо запрошення Україну в НАТО. Українські прапори на литовських вулицях однозначно доводять, що ми вже точно союзники. І Україна захистить і свою, і вашу свободу».

Президент України підняв на площі бойовий прапор із Бахмута

«Там була одна з найбільш визначальних битв в Європі. Цей прапор означає – ніколи знову литовцям не доведеться битися з росіянами, ані біля вільнюської телевежі, ані в будь-якому іншому місті».

Глава держави підкреслив, що приїхав до Литви з вірою у рішення, з вірою в сильний НАТО; у НАТО, який не сумнівається, не втрачає час і не озирається на будь-якого агресора.

«Я хотів би, щоб ця віра стала впевненістю – впевненістю в рішення, на які ми заслуговуємо, всі ми заслуговуємо, і які очікує кожен наш воїн, кожен наш громадянин, кожна наша мати, кожна наша дитина».

Як заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумком першого дня саміту Альянсу, перше – це нова багаторічна програма підтримки для України, яка уможливить перехід з радянських до натовських стандартів.

Другий елемент – утворення нової Ради Україна-НАТО, яка стане форумом для консультацій та ухвалення рішень за принципом рівності.

Третє – Альянс підтвердив, що Україна стане членом НАТО, і погодився вилучити вимогу про План дій щодо членства. Це змінить шлях України з двокрокового процесу до однокрокового процесу. 

Генсек запевнив, що це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства в НАТО.

Документ передбачає, що українські пілоти, техніки та інший персонал візьмуть участь у навчальній програмі.

Також існує можливість включення в програму інших типів винищувачів.

Коаліція готова розглянути інші способи надання Україні повнофункціональних можливостей F-16. 

«F-16 захищатимуть небо України та східний фланг НАТО. Українські повітряні сили готові опанувати їх якнайшвидше», – сказав міністр оборони України Олексій Резніков.

Про це йдеться у соціологічному дослідженні «Євробарометр».

Серед усіх заходів, які вживає ЄС у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україну, найменш популярним є фінансування закупівель та постачання озброєнь Києву. Але навіть у неї рівень підтримки дуже високий – у середньому щодо ЄС із цією політикою згодні 64% громадян.

Найбільш підтримуваним населенням Євросоюзу заходом є забезпечення гуманітарною допомогою людей, які постраждали від війни, – з нею згодні 88% громадян ЄС. Прийом біженців підтримують 86%, а забезпечення фінансової підтримки Україні – 75% опитаних громадян Євросоюзу.

Економічні санкції підтримують 72% населення Євросоюзу, а заборона на мовлення в ЄС російських держЗМІ, таких як «Спутник» та RT – 66%.

82% вважають, що ЄС має якнайшвидше знизити свою залежність від російських джерел енергії.

Загалом реакцією ЄС на російське вторгнення в Україну задоволені 56% респондентів, а реакцією уряду своєї країни задоволені 54%. Подробиці не уточнюються.

Президент додав, що для Франції важливо надіслати Україні сигнал про підтримку на тлі російської агресії і про єдність НАТО.

Таким чином вона загалом становитиме 10 мільярдів крон або 960 мільйонів доларів.

Зокрема йдеться про:

Берлін також надасть озброєння проти безпілотників і безпілотників-розвідників та комплектувальні частини для польового госпіталю.

Exit mobile version