Батьки мають право обирати будь-яку форму навчання для своїх дітей: як це працює і що потрібно знати

Батьки учнів та учениць загальноосвітніх закладів можуть обирати будь-яку з форм навчання для своїх дітей: очну, сімейну, екстернатну чи дистанційну. Школи, у свою чергу, не мають права відмовляти у зарахуванні або переведенні дитини на іншу форму. Про це повідомляють у Міносвіти, передає Proslav.

Батьки мають право обирати будь-яку форму навчання для своїх дітей: як це працює і що потрібно знати

Які форми навчання повинні забезпечувати школи

Дистанційна форма

Її організовують для школярів, які не можуть навчатися очно. Наприклад, через:

Учні навчаються за цією формою виключно за їхнім бажанням або бажанням їхніх батьків відповідно до положення.

Дистанційна форма навчання може бути впроваджена в окремих школах за рішенням їх власників. У таких закладах учні можуть навчатися, незалежно від місця проживання. Інформація про можливість отримання освіти у дистанційному форматі розміщується на веб-сайті навчального закладу або на сайті його власника.

Крім того, у школах можуть створювати дистанційні класи / групи для дітей, які виїхали за кордон або не бажають навчатися офлайн з міркувань безпеки.

Якщо в школі, де навчається дитина, немає такої можливості, батькам або іншим законним представникам учня / учениці потрібно звернутися в місцевий орган управління освітою з проханням запропонувати іншу школу для дистанційного навчання.

Сімейна (домашня) форма освіти

Така форма дає змогу навчатися самостійно, отримувати консультації від учителів школи й проходити лише підсумкове оцінювання (семестрове й річне за результатами семестрового), а також атестацію. Якщо учень / учениця (або один із батьків чи інших законних представників) офіційно зареєстровані на території обслуговування школи, вона не має права відмовити в зарахуванні або переведенні на таку форму навчання.

Екстернат

Екстернат теж дозволяє учню / учениці здобувати освіту самостійно, проте є різниця в кількості оцінювань. Школярі на екстернаті повинні проходити тільки річне оцінювання і / або атестацію. У разі заяви батьків школа зобовʼязана перевести учня / ученицю на екстернат або зарахувати дитину, яка зареєстрована на її території обслуговування.

Для учнів, які навчаються за кордоном

Для учнів, які вимушено перебувають за кордоном і навчаються в іноземній школі, може бути організоване вивчення предметів українського компоненту освітніх програм в дистанційних класах в окремо визначених школах.

Рішення МОН про вивчення тільки предметів українського компоненту освітніх програм в окремо визначених школах – це можливість, якою можуть скористатися учні й учениці, які виїхали за кордоном та навчаються в іноземній школі за місцем перебування.

Водночас батьки або інші законні представники дитини мають право обрати будь-яку форму навчання в інших школах і не зобовʼязані переводити дітей на навчання за цією програмою.

Що покласти у рюкзак школяра для комфортного перебування в укритті – читайте в публікації Proslav.

Exit mobile version