Безготівковий розрахунок в Переяславських крамницях: думка споживачів та продавців

Серед українців все більше набирає популярності безготівковий розрахунок. За останні місяці, 2021 року вони становлять 60,6% від усіх операцій.

 «proSLAV» поцікавився у переяславців, якому виду розрахунку вони віддають перевагу.

Безготівковий розрахунок в Переяславських крамницях: думка споживачів та продавців

Як повідомляє Держпродспоживслужба, згідно із законом клієнт має право обирати спосіб розрахунку на власний розсуд. Підприємства, що зобов’язані приймати безготівкову оплату, мусять забезпечити покупця такою формою оплати – за допомогою POS-терміналу чи QR-коду. Наша команда проїхалася найпопулярнішими магазинами мікрорайонів нашого міста – у більшості з них можливий безготівковий розрахунок, проте коментувати його перевагу, а тим більше розповідати на камеру чому десь не можна розрахуватися картою нам відмовилися. Лише кілька продавців вирішили поділитися своїми думками з цього приводу.

Нагадаємо, що на підприємців 2-4 категорії, які з початку цього року не можуть забезпечити безготівкого розрахунку за скаргами споживачів очікують штрафи: за відмову покупцеві у реалізації його прав – десятикратна вартість товару, але не менше 85 гривень, або 500 неоподаткованих мінімумів (8 500 гривень); за порушення правил торгівлі – до 27 неоподаткованих мінімумів, або ж 459 гривень.

Exit mobile version