Біля Дуба української нації встановили табличку та висадили «Шевченкову вербу»: у Переяславі провели еко-культурний захід «Говорять дерева»

У Переяславі 29 травня відбувся еко-культурний захід «Говорять дерева». До нього учні художньої школи підготували картини, а під час події встановили спеціальну табличку до Дуба української нації та висадили «Шевченкову вербу» поруч з мистецькою школою, інформує Proslav.

Біля Дуба української нації встановили табличку та висадили «Шевченкову вербу»: у Переяславі провели еко-культурний захід «Говорять дерева»
Біля Дуба української нації встановили табличку та висадили «Шевченкову вербу»: у Переяславі провели еко-культурний захід «Говорять дерева»

У Переяславі відбувся еко-культурний захід «Говорять дерева»

Активіст та краєзнавець Микола Богатир, який модерував атмосферне зібрання, зазначив, що дитячими роботами намагалися привернути увагу до історичного Дуба української нації, а також інших визначних дерев Переяславської громади.

«Дерева і, зокрема Дуб української нації, є такими друзями, як Левко Лук’яненко, Івана Мазепи, Григорія Сковороди, Тараса Шевченка та інших українських історичних постатей. Це неймовірно, коли у Переяславі є щось подібне», – наголосив Микола.

Талановиті діти художники презентували роботи, у яких розкрили своє бачення визначного дерева. Дуб у Переяславі входить до трійки найсимволічніших дерев не лише міста, а й усієї України. За словами Богатиря, воно на рівні із запорізьким та дубом Максима Залізняка.

«Зберегти Україну, зберегти українське все і всюди. Захищати своє на всіх напрямках важко: історичних, культурних, воєнних. Але найважче зараз нашим захисникам, які ціною власною життя дають нам можливість робити свою українську справу», – промовив краєзнавець і закликав вшанувати хвилиною мовчання усіх, хто поклав своє життя за Україну.

З кожним роком захід «Говорять дерева» буде набирати обертів

Микола Богатир зазначив, що цей захід вже став щорічним і вірить, що з кожним роком він буде набирати обертів, зауваживши, що у перспективі стане еко-культурним фестивалем.

«За півтора-два роки ми плануємо зібрати близько ста художніх робіт Дуба української нації. Й коли з’явиться огорожа навколо дерева, твори уніфікують та зобразять на спеціальних табличках», – поділився планами чоловік.

На заході перед присутніми виступив дует бандуристок мистецької школи імені Павла Сениці у складі Лазоренко Лізи та Левченко Поліни.

Заступниця міського голови Оксана Степаненко висловила захоплення дитячими роботами та працею місцевих краєзнавців й активістів.

«Я дуже вдячна і радію з усіма вами, батьками, педагогами за вихованців мистецької та художньої шкіл. І дуже дякую вічному збуднику наших емоцій, скарбничному незвіданої Переяславщини Миколі Богатирю. Також не можу не подякувати відділу культури і туризму, Центру культури і мистецтв. Дуже важливо, що цей захід присвячений дітям і їхньому майбутньому», – звернулася Оксана Серафимівна й подякувала за творчі роботи, які емоційно наповнюють та надихають.

Фото: у Переяславі відбувся еко-культурний захід «Говорять дерева» / Proslav

Краєзнавець нагадав, що зовсім нещодавно біля Дуба української нації знаходився паркан, який не дозволяв дереву повноцінно розвиватися та рости. А вже сьогодні він у вільному просторі.

«За думкою науковців та краєзнавців, цьому дубу близько 325 років. І він, ймовірно, є ровесником Вознесенського собору. А за однією з легенд, саме його садив Іван Мазепа», – розповів Богатир.

У Переяславській громаді встановлять таблички на визначні дерева

Пан Микола розповів, що спеціально було виготовлено таблички, які вже встановлено та буде встановлено у Переяславській громаді на усіх визначних деревах. Наразі їх розміщено, зокрема:

Краєзнавець розповів, що таблички буде встановлено, як у самому Переяславі, так й у селах громади, де є визначні дерева.

Фото: у Переяславі відбувся еко-культурний захід «Говорять дерева» / Proslav

До заходу долучилася відома письменниця Мар’яна Ангелова

Знайшла час, щоб завітати на захід й відома письменниця, автор проекту «Говорять дерева» Мар’яна Ангелова.

Фото: у Переяславі відбувся еко-культурний захід «Говорять дерева» / Proslav

«Це велика честь звертатися до вас з цього визначного місця. Дуже дякую Миколі за те, що він уміє зацікавити і якому дуже важко відмовити від співпраці… Переяслав є дуже важливим містом для осмислення російсько-українського конфлікту. Саме звідси має піти звільнення України, насамперед духовне. Ви, як молоді люди ще пройдете шлях очищення від ворожої ідеології, яка нині руйнує наші міста й нищить наші життя», – звернулася Мар’яна Степанівна.

Вона розповіла, що за зиму вдалося виготовити таблички, а за підтримки місцевої влади їх буде розміщено на визначених місцях. Й подякувала кожній дитинці, яка зробила свій творчий внесок у проект.

Пані Ангелова виділила роботу Карини Кузьменко, яка знаходиться по центру виставки, й запропонувала «поторгуватися» за картину. А згодом цей художній твір Мар’яна Степанівна подарує музею. Письменниця підкреслила, що ця робота виконана олійними фарбами і є дуже красивою, експресивною та майстерною.

Пані Ангелова також виділила роботи «Вуса дуба», «Вишиваний дуб» та картину дуба із захованою совою. Їхнім авторам подарувала книжки поетеси Тамари Коломієць.

Представники музичної та художньої шкіл Переяслава не тільки демонстрували свою творчість, а й виконали почесну місію

«Ми знаємо, що Тарас Григорович Шевченко змальовував дзвіницю собору, а поруч з нею і знаходився цей дуб. Тому, ми не могли минути увагою і не придумати щось цікаве. Будучи у засланні у Казахстані, Кобзар написав поему “Сон” і згадував місця Переяславщини. Звідти видатні українці перевезли гілочку верби, передали її до музею заповіту. Згодом ми отримали офіційний дозвіл про те, щоб виокремити живці і посадити їх у Переяславі», – сказав Микола Богатир.

Він запросив виконати почесну місію із висадження «Шевченкової верби» учениць мистецької школи та їхнього директора Вадима Ноздровського у визначеному місці.

Після цього учні переяславської художньої школи імені Петра Холодного спільно з Мар’яною Ангеловою встановили табличку біля Дуба української нації.

Майже перед завершенням зібрання із хореографічним привітанням виступив місцевий колектив «Фаворит» на чолі з Анною Танана.

Фото: у Переяславі відбувся еко-культурний захід «Говорять дерева» / Proslav

Наприкінці до учасників еко-культурного заходу до присутніх звернулася директорка художньої школи, почесний житель Переяслава Ірина Кузьмицька.

«Вже другий рік поспіль відбувається цей захід, а наші дітки, учні художньої школи беруть у ньому участь. Таким чином вони долучаються до неймовірно-важливої справи – звернути увагу на віковічні дерева. Вони є живими свідками історії нашого краю та бачили визначні постаті… Цього року до планеру долучалися найменші дітки і саме завдяки їхній уяві з’явилися незвичайні картини із неймовірними сюжетами… Сподіваюсь, що з кожним роком виставка буде збільшуватися та наповнюватися новими роботами», – сказала Ірина В’ячеславівна й розповіла, що на виставці представлено роботи, які учні виконали різними техніками.

Фото: у Переяславі відбувся еко-культурний захід «Говорять дерева» / Proslav

Нагадаємо, у переяславській художній школі відбувся випускний – 31-ий в історії мистецького закладу. Детальніше – за посиланням.

Exit mobile version