БОЙОВІ ВТРАТИ ПРОТИВНИКА ТА ОПЕРАТИВНА АНАЛІТИКА ПОДІЙ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ НА 10 ТРАВНЯ 2022

Триває повномасштабна збройна агресія проти України

Розпочалася сімдесят шоста доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Триває повномасштабна збройна агресія проти України. 

Основні зусилля авіаційного угруповання противник зосереджує на підтримці дій підрозділів у східній операційній зоні: на Слобожанському, Донецькому напрямках та в районі заводу “Азовсталь”. 

БОЙОВІ ДІЇ

У Харківській, Херсонській та Запорізькій областях наші захисники проводять локальні наступальні операції та відтісняють противника, поступово звільняючи наші населені пункти.

У Міноборони вчергове закликали мешканців звільнених населених пунктів, блогерів не повідомляти до офіційних заяв Генштабу ЗСУ про звільнення територій. 

Тривають бої за Рубіжне, ворог здійснив невдалу спробу штурму населеного пункту Воєводівка, але після серйозної відсічі змушений був відійти. 

Як повідомляє Генштаб ЗСУ загальні бойові втрати противника з 24.02 по 10.05 орієнтовно склали:

Найбільші втрати противника (минулої доби) спостерігалися на Авдіївському напрямку.

Станом на 9 травня МВС України отримало близько 32 тисяч звернень щодо розшуку російських солдатів. 12 тисяч звернень прийшло на гарячу лінію та понад 20 тисяч звернень зі спецботу на Telegram «Шукай своїх».

За даними Міноборони України, росія використала приблизно половину наявних ракет, але ще має потужності й певний запас комплектуючих, щоб виготовляти нові.

Експерти зазначають, що по Одесі й Одеській області окупанти стали застосовувати ракети Х-22, які були прийняті на озброєння ще 50 років тому.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у зверненні з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«Ми завжди воюємо за себе. За свою свободу. За свою незалежність. Щоб перемога наших предків була недаремною. Вони билися за свободу для нас і перемогли. Ми б’ємося за свою свободу, за свободу для своїх дітей, а отже, переможемо».

«Зовсім скоро в Україні буде два Дні Перемоги. А в когось не залишиться жодного. Перемогли тоді. Переможемо й зараз! І Хрещатик побачить парад перемоги – перемоги України». 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Один з головних сигналів – російським військовим так і не вдалося зібрати для параду бойові літаки. Тому повітряна частина параду вперше за всю історію сучасної росії була скасована, хоча офіційно це пояснили «поганими погодними умовами». 

Крім того, на Красній площі доволі бідно була представлена військова техніка. Як стверджують обізнані джерела, на парад привезли 3 новітні танки «Армата», але за фактом росіянам показали тільки 2 машини.

Також на урочистостях помітили відсутність начальника Генштабу збройних сил рф Валерія Герасимова. За чутками, він все ж міг отримати поранення під час перебування на території Харківської області.  

Експерти звернули увагу й на те, які підрозділи проходили строєм по Красній площі. Переважна більшість військових – це курсанти військових училищ. Реальні частини представили тільки зведена «коробка» від Таманської та Кантемирівської дивізій і Севастопольська бригада. Усі ці факти прямо свідчать про кадровий голод у військах через війну з Україною. 

Що стосується промови путіна, то він не озвучив жодних важливих рішень, а обмежився загальними фразами та пафосними гаслами, зокрема й стосовно України. 

Як помітили журналісти, путін жодного разу не використав термін «спеціальна військова операція».

Експерти вважають, що зараз керівництво росії вирішило не робити нічого й пустити наявну ситуацію на самоплин – не міняти напрямок розвитку ситуації для російського суспільства. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Персональні обмеження торкнулися керівників і членів правління двох найважливіших російських банків – «Сбербанку» та «Газпромбанку». Також під санкції потрапили «Московський промисловий банк» і 10 його дочірніх компаній, державний виробник зброї «Промтехнологія» і ще 69 компаній, які задіяні в морських перевезеннях зброї та іншого військового спорядження. 

Крім того, санкції запроваджені проти російських пропагандистських телеканалів – «Перший канал», «Росія-1» та «НТВ». 

Візові обмеження були введені щодо понад 2600 російських та білоруських військових, серед них і ті, хто підозрюється в убивствах цивільних у Бучі.

Exit mobile version