БОЙОВІ ВТРАТИ ПРОТИВНИКА ТА ОПЕРАТИВНА АНАЛІТИКА ПОДІЙ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ НА 11 ТРАВНЯ 2022

Розпочалася сімдесят сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Противник не припиняє наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької, Луганської та Херсонської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями та окупованим Кримом.

БОЙОВІ ВТРАТИ ПРОТИВНИКА ТА ОПЕРАТИВНА АНАЛІТИКА ПОДІЙ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ НА 11 ТРАВНЯ 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Як повідомляє Генштаб ЗСУ загальні бойові втрати противника з 24.02 по 11.05 орієнтовно склали:

Найбільші втрати противника (минулої доби) спостерігалися а Новопавлівському, Курахівському та Сєвєродонецькому напрямках.

Як стверджують незалежні аналітики, санітарні втрати окупантів станом на вчора перевищили 52,5 тис. осіб. Таким чином сумарні втрати російських військ в Україні зараз складають понад 78,5 тис. людей.

Спецслужба Великої Британії вважає, що росіяни розраховували на обмежений опір і хотіли швидко оточити населені пункти. Такий підхід передбачав досягнення перемоги з мінімальними втратами. 

Натомість українські захисники дали рішучу відсіч, чим повністю зруйнували плани окупантів. 

Фактично, за два з половиною місяці війни російський окупаційний контингент втратив в Україні убитими, пораненими й полоненими понад 44% від свого початкового складу.

Стверджується, що в росії починає закінчуватися створений раніше запас ліків і засобів першої необхідності. Ситуація в лікувальних закладах ворога залишається важкою.  

Арабський телеканал Al Jazeera у сюжеті, опублікованому 9 травня, показав вагон-рефрижератор із залишеними окупаційними військами тілами російських військових, які загинули на Київщині. Представник української армії розповів, що рф відмовляється забирати тіла своїх загиблих – вона від них відмовляється.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Роботу АЗС вдалося відновити в 49% населених пунктів. Також у 650 з 1003 населених пунктах відновлено газопостачання, у 720 – послуги мобільного зв’язку й інтернету, а у 300 відновлено роботу банків.

«Укрпошта» відновила надання своїх послуг майже у 800 населених пунктах.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок почала свій візит із Бучі, де заявила, що Німеччина надасть Україні повну підтримку (політично, фінансово та кадрово) в розслідуванні воєнних злочинів, які вчинили військові рф.

Бербок також заявила, що Німеччина підтримує повноправне членство України в ЄС у майбутньому. 

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстрі відвідав один із житлових секторів Ірпеня. Міністр заявив, що Нідерланди роблять свій внесок у розслідування Міжнародного кримінального суду та слідчої комісії ООН, а також направляють групу судово-медичних експертів до України. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

ЛЕНД-ЛІЗ ДЛЯ УКРАЇНИ

Початковий запит Президента США передбачав надання допомоги на 33 млрд доларів (20,4 млрд – військова, 8,5 млрд – економічна і 3 млрд – гуманітарна допомога). 

Зараз представники Демократичної партії у Конгресі США пропонують збільшити розмір допомоги Україні до 39, 8 млрд дол. Нова пропозиція передбачає додаткові 3,4 млрд дол. на військову допомогу та 3,4 млрд дол. на гуманітарну допомогу. 

Вдруге в історії США ухвалює відповідний закон. Вперше він був прийнятий у 1941 році для надання допомоги в боротьбі з нацизмом. 

Президент України Володимир Зеленський назвав це історичним кроком:

«Переконаний, що ми знову разом переможемо. І захистимо демократію в Україні та у Європі. Як і 77 років тому».

Міністр оборони Олексій Резніков: 

«Історія повторюється. У 1941 році Черчилль переконав США в необхідності ленд-лізу для перемоги над нацизмом. У 2022 році президент Зеленський зробив те саме, щоб перемогти рашизм».

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк: 

«18 лютого, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, Президент України Володимир Зеленський вперше сказав, що нам потрібен ленд-ліз. Сьогодні ленд-ліз став реальністю. На черзі – повне нафтове ембарго та включення Росії у список країн – спонсорів тероризму. На Москву чекає тотальна економічна ізоляція».

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Exit mobile version