Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 13 вересня 2022

Триває 202 доба героїчного протистояння українського народу повномасштабному вторгненню з боку росії. 

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 13 вересня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що на окремих ділянках фронту захисники України вийшли до державного кордону з росією. Він додав, що ворог спішно кидає свої позиції та тікає вглиб раніше окупованих територій або одразу на територію рф. 

Паніка настільки поширилася в лавах окупантів і колаборантів, що втеча зафіксована вже і з території Луганської області. 

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 13.09 орієнтовно становлять:

Найбільших втрат противник зазнав на Харківському та Донецькому напрямках.

«Українські війська завдали великої оперативної поразки Росії, відвоювавши майже всю Харківську область у швидкому контрнаступі. Міноборони росії підтвердило, що російські війська відходять з позицій на всій території Харківської області, крім східної частини».

«Російські війська, ймовірно, дуже поспішно відступили з цього району, а публікації в соціальних мережах показують покинуті танки та іншу важку військову техніку поблизу Ізюма, що свідчить про те, що російські війська не змогли організувати послідовний відступ».

Експерти наголошують, що Україна переломила хід цієї війни на свою користь. Київ, імовірно, дедалі більше диктуватиме місце і характер основних бойових дій, і росія дедалі частіше неадекватно реагуватиме на зростаючий фізичний і психологічний тиск. 

Таким чином ворог намагається знайти способи зберегти собі життя.

Зараз це питання опрацьовується. 

Через ситуацію на фронті та недовіру до вищого командування велика кількість добровольців із рф категорично відмовилася від перспективи служби в бойових умовах. 

«На ситуацію впливає інформація про справжню кількість загиблих, при цьому не враховуються втрати з числа приватних військових компаній та мобілізованих із тимчасово окупованих територій. Ситуація погіршується через загальне ставлення до власних поранених. Зокрема, у російських шпиталях свідомо спрощуються діагнози та характер бойових травм, не надається час на реабілітацію, щоб швидше повернути військовослужбовців у зону бойових дій».

Тим часом Сили оборони України успішно відбили атаки росіян у районах шести населених пунктів – Майорськ, Миколаївка Друга, Бахмут, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка.

Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації, ІТ-армія розхитує економіку ворога й деморалізує росіян на цифровому фронті.

Українським фахівцям вдалося паралізувати окремі сервіси Газпромбанку, Московського КредитБанку та Совкомбанку. Через це росіяни не змогли скористатися онлайн-банкінгом та провести фінансові операції зі смартфона.

Також кібератака вивела з ладу й великі пропагандистські російські медіа – Rambler, Газета.Ru, МК.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Загалом з моменту виходу першого судна з українським продовольством експортовано 2,78 млн тонн агропродукції. 

Успішність цього проекту дратує росіян і вони вже неодноразово погрожували переглядом попередніх домовленостей. Зокрема, такі заявив озвучував і сам путін. 

Якщо рф не просто кидатиме слова, а зважиться на дії в цьому напрямку, то це буде ще одним підтвердженням того факту, що росія не дотримується жодних угод і її головне завдання – обманути всіх.

Люди дізнаються про проект і надсилають в Україну свої «пташки».  

Пожертвувати свій безпілотник для ЗСУ просто – для цього необхідно його упакувати таким чином, аби він не пошкодився в дорозі. Потім необхідно принести дрон у будь-яке відділення «Нової пошти» та сказати, що це доставка для ЗСУ на «Армію дронів». Оператори самі оформлять відправлення.

Також збільшено до 7 робочих днів термін, у який супровідники мають звернутися до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування, щоб людей з інвалідністю взяли на консульський облік.

Однак люди ігнорують погрози, відчуваючи наближення деокупації. На вулицях найбільших міст півострова все частіше розклеюють проукраїнські листівки, також на масових заходах записують відео з українськими патріотичними гаслами. 

Також окупаційна «влада» Криму, побоюючись швидкого просування фронту на територію півострова, направляє кримським підприємствам попередження про те, що виїзд із півострова буде закритий для всіх військовозобов’язаних. Уже з 19 вересня виїзд із Криму буде можливим лише за наявності письмового дозволу військкомату.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

У заяві йдеться, що дії путіна завдають шкоди майбутньому росії та її громадянам. Петицію підписали щонайменше 20 муніципальних депутатів. Збір підписів триває. 

7 вересня депутати муніципальних зборів Смольнінського в Петербурзі опублікували прохання до Держдуми рф звинуватити путіна в державній зраді і вимагати зняття його з посади. Петербурзькі депутати вважають, що рішення глави держави про початок вторгнення російської армії на територію України завдає шкоди безпеці країни та її громадян. 

9 вересня на офіційному сайті московського муніципального округу Ломоносовський з’явилося звернення до путіна з вимогою піти у відставку. Депутати заявили, що для добробуту країни необхідна змінність влади, а після другого терміну президента «все пішло шкереберть». 

Такі його заявив можна розцінювати виключно як блеф з боку путінського режиму, у якому На Мєдвєдєва зараз покладено функцію клоуна, роль якого раніше виконував політик Жиріновський.

Водночас міністр закордонних справ рф Сєргєй Лавров знову раптом нагадав, що росія «не відмовляється від переговорів», але треба не затягувати процес, бо далі нібито буде складніше домовлятися. 

За його словами, зараз у простої, вимушених відпустках або зайняті неповний робочий день майже 234 тисячі працівників. Звичайно ж, кремлівський диктатор при цьому додав, що російська економіка нібито впевнено справляється із зовнішнім тиском, а ситуація на ринку праці «стабільна».

Проте слова путіна не підтверджують останні дані Росстату. Він зазначає, що кількість росіян, які перебувають «у простої», у півтора рази перевищує озвучену путіним цифру: на кінець другого кварталу це було 345,2 тисячі осіб.

Понад чверть із них (95 тисяч осіб) — це працівники автопрому, який пережив клінічну смерть після відходу іноземних компаній. З 20 заводів, що випускали машини в Росії до війни, влітку працювали лише два: АвтоВАЗ і китайський Haval.

Крім того, ці вкладення фактично знецінюються через падіння курсу юаня. 

Експерти кажуть, що 2022 рік може стати роком рекордного падіння юаня щодо долара. З початку року курс юаня знизився на 8,7%, досягаючи 6,96 юаня/$ минулого тижня. Навіть якщо він залишиться на цьому рівні, це буде найбільше річне падіння з того часу, як Китай відмовився від прив’язки курсу до долара в 2005 році.

До переходу на торгівлю в рублях не готові ні імпортери, ні влада Індії. 

Експерти зазначають, що проблеми виникли з банками, більшість із яких не хочуть відкривати рахунки російським кредитним організаціям, щоб забезпечити транзакції у нацвалютах.

Після початку війни в Україні Індія більш ніж у 30 разів наростила закупівлю російської нафти, забираючи всю сировину, від якої відмовилася Європа. Тепер домовленості зайшли у глухий кут. 

Попит на навчання в автошколах до 2022 року зберігався, але після початку війни в Україні він знизився приблизно на 50%. Також проблемою для автошкіл стало зношування транспортних засобів, які вони не можуть замінити.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Це дозволить МВФ допомагати Україні та іншим країнам, які сильно постраждали від російської війни в Україні, не висуваючи умов, необхідних у програмі звичайного фінансування».

Питання все ще розглядається, тому розмір та обсяг заходів поки невідомі.

Раніше Індія вже передала Україні 97,5 тонн гуманітарної допомоги, що складалася з медичних виробів, ковдр, наметів, медвиробів та медобладнання.

Ця система має дальність дії 40 кілометрів та висоти до 20 кілометрів. За допомогою IRIS-T SLM можна збивати бойові літаки, гелікоптери, крилаті ракети, реактивну артилерію, дрони, протирадіолокаційні ракети. 

«Разом зі своїм румунським колегою Іонелом Скріоштяну і послом України Вадимом Омельченком я підписав угоду, яка сприяє експорту українських зернових через надання нашої логістичної експертизи. Наша цілковита солідарність – з Україною», – заявив міністр транспорту Франції Клеман Бон.

Громадяни росії більше не можуть оформлювати візи для поїздок до країн Шенгенської зони за спрощеною процедурою. Кількість нових віз для росіян істотно скорочується.

Збір за оформлення візи тепер становить 80 євро замість 35 євро. Крім того, буде потрібно більше документів, збільшиться час оформлення та буде обмежено видачу багаторазових віз. 

Європейська комісія наразі розглядає питання щодо вже виданих мільйонів віз росіянам. 

Exit mobile version