Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 18 серпня 2022

Триває 176 доба боротьби народу України проти повномасштабного вторгнення з боку рф. Зараз ситуація на лінії фронту в Україні залишається складною, але контрольованою. Росіяни щоденно роблять спроби наступу на різних ділянках, але значних просувань не мають. 

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 18 серпня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Зокрема, були «демілітаризовані» ворожі об’єкти в Новій Каховці, Донецьку, Лисичанську та в селищі Родакове біля Луганська.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 18.08 орієнтовно склали:

Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому напрямку.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Кількість літаків, вертольотів, які збили українські сили, означає, що вони втратили до 1000 пілотів різного рівня, як бойових літаків, так і гвинтокрилів».

Це означає втрату еліти, яка вміла літати з маневрами. Відповідно, рф потребуватиме певного відновлення.

Міністр також наголосив, що Україна буде домагатися повної деокупації та виходів на кордони станом на 1991 рік.

Аналітики наголошують, що путін не згадав території за межами Донбасу, описуючи 15 серпня цілі війни росії в Україні. Він сказав тільки про те, що російські та донбаські сили «виконують свій обов’язок» воювати за Росію та «звільняти» Донбас.

Така обмежена заява про російські цілі різко контрастує з раніше сформульованими російськими військовими цілями щодо «денацифікації» та «демілітаризації» всієї України. Окрім того, відносно обмежена заява путіна несумісна з намаганнями росії інтегрувати окуповані частини Херсонської та Запорізької областей.

Також, за інформацією аналітиків, росія перекидає на лівий берег Дніпра Росгвардію та чеченські підрозділи, головним завданням яких є блокування відступу особового складу з півночі Херсонщини та боротьба з дезертирством.

Також наші розвідники повідомляють, що після вибухів у тимчасово окупованому Криму росіяни терміново переміщують свої літаки й вертольоти вглиб півострова та на аеродроми рф.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Як повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук, що документи стосувалися національної безпеки, податкової та митної політики та правоохоронної діяльності.

Також парламент направив 15 звернень до міжнародної спільноти, більшість із яких – із приводу російської збройної агресії. Ці звернення парламентарії підтримували одноголосно, як і рішення про визнання Росії державою-терористом.

Усього за програмою було укладено 29,8 тис. договорів фінансування. 

з 1 червня майже 12 тис. аграріїв залучили 16 млрд 557 млн грн кредитів, і з них за програмою портфельних гарантій 80% – 1 млрд 501 млн грн.

«Загалом програма дозволяє стартапам та бізнесам отримати від 100 тис. до 50 млн грн на строк до п’яти років… Агробізнесу банки, як правило, пропонують спеціальні умови графіку погашення кредиту», – повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Також українські сільгоспвиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Йдеться про аграріїв, які потребують підтримки за понесені витрати на польові роботи, утримання корів, придбання матеріалів для ведення господарської діяльності, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, кормів та інших виробничих витрат. 

Загальна сума програми складає 1,5 млрд грн. Нею зможуть скористатися аграрії, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або які утримують від 3 до 100 корів.

Безповоротна допомога в розмірі 3100 грн виплачуватиметься за один гектар сільськогосподарських угідь, а також 5300 грн за вирощену дійну корову.

Уже виконано низку передпроектних робіт, визначено обмежувальні геологічні умови до вибору енергоблока.

В «Енергоатомі» нагадали, що підписали угоду з Westinghouse Electric Company про будівництво в Україні дев’яти нових енергоблоків за технологією АР1000.  

Наразі розпочата реалізація проєкту з будівництва 5-го та 6-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС, його заплановано завершити до 2029 року.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Фактично путінський режим знову буде витягувати гроші з кишень пенсіонерів, щоб розплатитися за свої економічні й політичні провали. 

За даними Росстату, російські пенсіонери зустріли кризу 2022 з середньою пенсією в 16,9 тисячі рублів. Стрибок інфляції до 20-річних максимумів навесні й лише невелике її уповільнення до літа призвели до того, що реальні пенсії впали рекордно з кінця 1990-х років – на 8,8% у квітні та 8,2% у травні.

На форумі «Армія-2022» росіяни заявили, що вже підписали договір на поставку Туреччині С-400 і зараз він перебуває у стадії практичної реалізації. Один із пунктів документа нібито передбачає локалізацію в Туреччині виробництва деяких компонентів систем.

Анкара відразу ж спростувала ці заяви, наголосивши, що угода про купівлю комплексу С-400 була підписана в 2017 році, і з того часу нічого не змінилося.

У вересні минулого року на кордоні з Україною російське командування провело масштабні навчання, у яких взяли участь 38 тисяч резервістів, підготовлених за програмою БАРС. Однак воювати в Україну в батальйонах БАРС вирушили не більше 8 тисяч осіб, причому частину з них набрали вже після початку війни, і не з резервістів. Людей набирають за оголошеннями й не визнають військовослужбовцями. Замість контрактів із ними підписують договори без вказівки юросіб та відомств, а банк «ВТБ», через який проходять платежі, приховує реальних наймачів таких «добровольців».

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Ми обговорили поточну безпекову ситуацію, нові потреби на полі бою та шляхи посилення можливостей армії України. Незабаром надійде більше безпекової допомоги США».

На ці кошти Мінцифри закупило спорядження для військових, сухпайки, приціли, нічну оптику, необхідні медикаменти тощо. 

Exit mobile version