Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 19 серпня 2022

Триває 177 доба боротьби народу України проти повномасштабного вторгнення з боку рф. Найзапекліші бої сьогодні тривають у Донецькій області, де окупанти намагаються хоча б трохи просунутися вперед, однак українські воїни зупиняють усі такі спроби. 

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 19 серпня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Як зазначають експерти, на всій лінії фронту протягом останніх 35 днів відбулися дуже незначні зміни. При цьому за цей час рф втратила на фронті близько 7 тисяч своїх військових і близько 5 тисяч мобілізованих чоловіків з окупованих територій. росія витрачає десятки тисяч снарядів на добу, ворог втратив 5 танкових полків, бронемашин на 8 батальйонів, 3 артполки. 

У цей час наші воїни постійно тіснять ворога у Харківській та Херсонській областях, сковуючи його сили й не даючи шансу маневрувати. 

Протягом минулої доби вдалося ліквідувати ворожі бази в окупованій Амвросіївці Донецької області та в Новій Каховці на Херсонщині. 

Також сьогодні очевидці повідомляють про масштабну пожежу базі росіян у районі н.п. Міжводне в тимчасово окупованому Криму. За попередньою інформацією, там була зосереджена велика кількість військової техніки.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 19.08 орієнтовно склали:

Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому напрямку.

Водночас представники країни-агресора «ділять на сорти» своїх військовополонених. Найменший інтерес виявляють до обміну військовополонених з окупованих територій Луганської та Донецької областей. Ці люди були примусово мобілізовані, вони найгірше навчені й найгірше володіють зброєю.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Під час розмови Зеленського і Гутерреша домовилися про продовження координації в реалізації зернової ініціативи. Обговорили можливі напрямки її розвитку, питання незаконної та примусової депортації українців, звільнення з полону наших військовослужбовців і медиків.

Президент України також зазначив, що окрему увагу приділили темі ядерного шантажу росії на Запорізькій АЕС.

«Цей свідомий терор з боку агресора може мати глобальні катастрофічні наслідки. Тому ООН повинна забезпечити безпеку цього стратегічного об’єкта, його демілітаризацію та повне звільнення від російських військ», – наголосив Зеленський.

Під час розмови Зеленського з Ердоганом лідери дали позитивну оцінку реалізації зернової ініціативи й обговорили можливість її вдосконалення, посилення безпеки її реалізації, збільшення обсягів експорту.

Президенти також розглянули питання масштабного викрадення росією зерна на тимчасово окупованій території України. Лідери погодилися, що будь-яка торгівля краденим є неприпустимою.

Уже найближчим часом буде створена спільна робоча група щодо питань відбудови, де буде опрацьовано механізми залучення турецьких інвестицій, а також розвиватимуться конкретні проекти для співпраці.

Такі результати опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології. 

Також схвально ставляться до телемарафону «Єдині новини» як методу формування спільного погляду 65%, а не поділяють таку думку 17%.

Водночас 60% також хочуть, щоб ЗМІ мали можливість обґрунтовано критикувати дії влади. За підтримку лінії влади виступають 32% опитаних.

Респондентів також попросили назвати публічних осіб, які, на їхню думку, надають переважно або завжди правдиву інформацію, яка заслуговує на довіру.

56% опитаних змогли назвати принаймні одне конкретне прізвище. Найбільше респондентів назвали Президента України Володимира Зеленського – 29%

Крім того, 64% українців надають перевагу сильній державі та керівництву, а для 16% пріоритетами є демократія та плюралізм.

«На тлі війни поруч із бажанням зберегти демократичну державу українці мають запит на «сильну руку»… 58% опитаних вважають, що для України зараз найважливішим є сильний лідер; 79% думають, що Президент має втручатися у діяльність парламенту та уряду (для посилення оборони)», – зазначають соціологи.

Цей вертоліт здатен перевозити двох важкопоранених і трьох лікарів або вантажі вагою до 1000 кг на відстань до 600 км, зі швидкістю до 200 км/год. Судячи з перших відгуків військових та медиків, він точно буде не останнім придбанням. 

Підвищення рейтингу відбулося завдяки реструктуризації зовнішнього боргу.

«З метою відновлення історичних традицій національної армії, увічнення пам’яті видатного українського державного діяча гетьмана Війська Запорізького Івана Мазепи», – йдеться у документі.

Ada – це тип ракетних корветів, розроблених для ВМС Туреччини. Судна такого класу призначені як для патрулювання у відкритому морі, так і для протичовнових операцій. У їхній конструкції передбачені принципи стелс-технологій.

Проект із будівництва двох суден такого типу для України розпочався у 2021 році.

До складу Мілітарі Медіа Центру увійшли представники комунікаційних підрозділів Міноборони, ЗСУ, СБУ, МВС, Нацгвардії, Нацполіції, Держприкордонслужби, ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку і Укроборонпрому.

Центр сприятиме роботі українським та іноземним журналістам, які висвітлюють російсько-українську війну. У ньому організовуватимуть брифінги, пресконференції, інформуватимуть про поточні події за участі представників силових структур, проводитимуть дискусійні та експертні панелі, присвячені тематиці обороноздатності України.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Основним покупцем зараз є Китай. Заманити покупців на санкційне вугілля вдається за рахунок знижок, які з початку війни з Україною зросли вдесятеро. У середньому, кожна тонна сировини з росії продається на 45-50% дешевше, ніж аналоги від інших постачальників, а в грошовому вираженні дисконт досягає 200 доларів.

Таким чином, лише за один місяць поставок до КНР вугільники недоотримали 1,3 млрд доларів.

За словами джерел, російська влада «дедалі ймовірнішим» вважає сценарій із голосуванням узимку. Якщо так звані «референдуми» перенесуть на зиму, то, швидше за все, російським політтехнологам потрібно буде розробити «нові слогани та елементи ідеології» для їхнього проведення.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Автори впевнені, що війна в Україні досягла вирішального моменту, і що на карту поставлено життєво важливі інтереси США. Вони зазначають, що хоча адміністрація Байдена успішно згуртувала союзників і вже надала суттєву військову допомогу Україні, їй не вдалося розробити стратегію, яка б дала змогу зберігати громадську підтримку участі країн НАТО в цьому процесі в довгостроковій перспективі.

На їхню думку, через надмірну обережність США фактично поступаються ініціативою путіну і зменшують тиск на Москву, щоб вона припинила свою агресію і серйозно підійшла до перемовин.

«Поки російські сили намагаються перегрупуватися на сході й запобігти спробам України відбити Херсон на півдні, настав час для союзників зробити все можливе, надавши Україні засоби, необхідні для перемоги», – наголосили автори листа.

Також Україна потребує постійного поповнення запасів боєприпасів, запчастин для артилерійських систем, більше засобів протиповітряної оборони малої та середньої дальності для протидії російським повітряним і ракетним атакам.

У ході цих судів планується відсудити активи на суму до трильйона доларів. Більшість цих грошей має піти українцям, які постраждали від вторгнення росії.

Юристи вже звернулися до хедж-фондів, сімейних офісів та фірм, які займаються судовим фінансуванням. Їм пропонується взяти участь у фінансуванні позовів, а у разі виграшу отримати прибуток від цього.

Юристи вже визначили активи на суму 200 мільярдів доларів і зараз шукають фінансування для подання позовів від імені 50 000 українських біженців проти росіян, які перебувають під санкціями у Великій Британії.

«Російська пропаганда робить усе можливе, аби змінити настрої населення, щоб зупинити або заблокувати подальшу передачу військової техніки Україні, але уряд, безумовно, вирішив продовжувати цей процес, тому що нам потрібно допомагати українцям – вони на це заслуговують, і ми дуже добре розуміємо, що таке окупація».

В Естонію пускатимуть тих, хто приїжджає за туристичними візами до рідних: батьків, дітей та подружжя. Крім того, винятки робляться для візитів із гуманітарними цілями: наприклад, на похорон.

«Якщо це не вдасться зробити спільним рішенням, з данської сторони ми розглянемо можливість ввести обмеження, які ще більше скоротять кількість російських туристичних віз», – сказав глава МЗС країни Єппе Кофод.

«Ми вважаємо, що контроль за в’їздом у Грузію російських громадян і підприємств – це питання національної безпеки держави… Вимагаємо негайно встановити візовий режим для громадян рф і переглянути правовий статус тих, хто вже в’їхав на територію країни», – наголошують активісти. 

Exit mobile version