Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 2 липня 2022

Сили оборони України 129 добу поспіль продовжують боротьбу проти повномасштабного вторгнення росії.

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 2 липня 2022
Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 2 липня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Ці авіаудари спинили просування загарбників на кількох важливих напрямках. Серед росіян є втрати. Крім того, біло уражено логістичний центр, пункти забезпечення пальним та військову техніку окупантів.

Станом на ранок 2 липня загальні втрати загарбників склали:

Найбільші втрати противника минулої доби були зафіксовані на Бахмутському напрямку. 

Ракети влучили в житловий будинок і базу відпочинку, внаслідок чого загинуло щонайменше 20 мирних жителів, ще 38 осіб отримало поранення.

Держава-терорист навмисно хаотично б’є по мирному населенню, щоби завдати масових жертв і залякати українців. Однак така тактика додає українцям ще більше сил і бажання перемогти ворога-варвара, прогнати його з нашої території. 

РОБОТА ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Сьогодні український парламент вкотре зібрався на пленарне засідання, щоб ухвалити важливі для життя держави закони. 

На початку засідання до народних депутатів по відеозв’язку звернулася президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн

Вона заявила, що для максимізації впливу інвестицій у відновлення України потрібне їх поєднання з новою хвилею реформ.

«Ваш європейський шлях і відбудова країни будуть йти поруч. Україна буде в лідерах. Потрібні будуть великі інвестиції. Але щоб максимізувати їх вплив і зміцнити довіру бізнесу, інвестиції потрібно буде поєднати з новою хвилею реформ».

«Реформи завжди потребують часу. Так працюють усі наші демократії. І, наприклад, ніхто не очікує, що Україна заповнить усі посади у ваших нових інституціях, тоді як багато ваших найкращих і найрозумніших воюють на фронті. Але українська демократія має бути на правильному шляху. Ви вже показали, що можете приймати важливі закони, навіть коли війна ще триває».

«Попереду довгий шлях, але Європа буде поруч з вами на кожному кроці цього шляху стільки, скільки треба, від цих темних днів війни до моменту, коли ви перетнете двері, що ведуть до нашого Європейського Союзу».

Також із трибуни парламенту виступив Президент України Володимир Зеленський. Його промова була присвячена процесу євроінтеграції

Основні тези:

«Ми усвідомлюємо, що європейська інтеграція України – це гарантування всім поколінням нашого народу вільного й забезпеченого життя на основі найкращих людських цінностей. І тому це честь і велика відповідальність для кожного й кожної з нас».

«Підписання цієї заяви має значення те саме, що й підписання заявки на вступ на пʼятий день війни. Ми йшли до кандидатства 115 днів, і наш шлях до членства не має займати десятиліття. Ми маємо долати цей шлях швидко, наскільки це можливо. Це залежить від нас. Зробити нашу частину роботи маємо ідеально, щоб дати можливість нашим друзям у ЄС так само швидко і консолідовано ухвалити для нас іще одне історичне рішення», – наголосив глава держави.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

66% опитаних заявили, що вважають неприйнятним варіант, коли Україна повертає територію, підконтрольну їй до 2022 року, без Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей.

Варіант досягнення миру, за якого Україна претендує лише на ту територію, яка підконтрольна їй зараз, неприйнятний для 81% українців.

90% респондентів на національному рівні хочуть, щоб Україна стала членом ЄС, при цьому найменші показники на Сході та Півдні на рівні 84%. 

Прагнення вступити до НАТО підтримують більшість респондентів – 73% на національному рівні.

Попри загальну підтримку країн-учасниць щодо продовження важливої роботи, яку здійснював координатор проектів останні 23 роки, досягти консенсусу щодо продовження мандата не вдалося через позицію росії.

Зараз робиться все можливе для збереження досвіду українського офісу, та для того, щоб ОБСЄ і далі була присутня та співпрацювала з Україною. 

Таке рішення дозволить посилити безпеку нашої держави, адже мету своєї поїздки до України кожному росіянину доведеться обґрунтовувати заздалегідь.

При цьому в Державній прикордонній службі попередили: отримання візи росіянами не гарантує безперешкодного в’їзду до України. У разі наявності обґрунтованих підстав, візу буде скасовано на місці.

Відповідно зросла також сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соцстрахування для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.

Арешти накладені у межах провадження щодо ухилення від сплати податків і розтрати майна в особливо великих розмірах менеджментом заводу. Загальна сума фінансових і господарських операцій, що викликають сумніви у слідчих, становить понад 200 млн грн.

Поки ЗСУ протистоять російському вторгненню, працівники екстрених, спеціальних та комунальних служб майже цілодобово працюють задля повернення звичного ритму життя на звільнені від ворога території.

Перша задача проекту — придбати 200 дронів-розвідників для ЗСУ, а також зібрати тисячі найпростіших безпілотників.

Люди з усього світу зможуть пожертвувати кошти або віддати власний дрон на потреби ЗСУ через лендинг на сайті United24. 

Пріоритет проекту — 200 професійних безпілотників тактичного рівня для повітряної розвідки. Такі дрони можуть літати до 24 годин на відстань до 160 кілометрів та на висоті до 5 кілометрів.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Два місяці спаду знищили майже все зростання, показане економікою в першому кварталі, за п’ять місяців 2022 результат ВВП став практично нульовим (+0,5%).

«Газпром» із 11 до 21 липня повністю відключить газогін «Північний потік». Компанія стверджує, що повне відключення обох ниток необхідно для проведення профілактичних робіт. Водночас у Німеччині допускають, що після цього росіяни можуть не відновити постачання газу.

Якщо у травні виробництво «Газпрому» скоротилося на 14,5%, то в червні – вже на 30,4%. Постачання за кордон у травні були на 30,6% нижчими, ніж рік тому, а в червні – на 49,7%.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Йдеться про: 

Пентагон має намір найближчими тижнями визначитися з ідеями можливого виробництва такої зброї. Пропозиції від Пентагону повинні включати можливості озброєння для протиповітряної оборони, протитанкової, протипіхотної, берегової оборони, протитанкової боротьби, безпілотних літальних систем, контрбатареї та захищеного зв’язку, які були визначені як ключові для України у військовій потребі.

На черзі розробка плану конкретних дій на територіях двох північних областей України.

Рішення стосується ввезення із третіх країн продуктів харчування, ковдр, наметів, електрогенераторів та іншого рятувального обладнання, призначеного для українців. 

Також видання повідомило, що ЄС працює над новими санкціями, які заборонять імпорт російського золота. Наразі рф є другою за величиною золотодобувною країною у світі, минулого року росія експортувала золота на 12,6 млрд фунтів.

Також припинити діяльність мають усі організації, що належать та контролюються цим банком у Британії. 

Потанін потрапив у санкційний список 29 червня.

Exit mobile version