Триває 149 доба героїчного протистояння українського народу повномасштабному вторгненню з боку росії.
БОЙОВІ ДІЇ
- Наші війська продовжують зупиняти атаки ворога на Донбасі та знищувати живу силу й техніку окупантів. Найзапекліші бої тривають у Донецькій області у Бахмутському, Краматорському та Слов’янському напрямках.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 22.07 орієнтовно склали:
- особового складу ‒ близько 39 000 (+150) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1 704 (+0) од,
- бойових броньованих машин ‒ 3 920 (+8) од,
- артилерійських систем – 863 (+4) од,
- РСЗВ ‒ 251 (+0) од,
- засоби ППО ‒ 113 (+0) од,
- літаків – 221 (+0) од,
- гелікоптерів – 188 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 713 (+3),
- крилаті ракети ‒ 167 (+0),
- кораблі /катери ‒ 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн ‒ 2 803 (+22) од,
- спеціальна техніка ‒ 72 (+0).
Найбільших втрат противник зазнав на Криворізькому та Бахмутському напрямках.
- ОК «Південь» повідомило про знищення минулої доби командного і командно-спостережного пункту росіян, а також шести складів із боєприпасами в Херсонському, Бериславському та Каховському районах.
- Завдяки ювелірній роботі артилеристів ЗСУ, окупанти у Херсоні вже понад добу не можуть використовувати Антонівський міст через Дніпро. Загарбники припинили перекидання техніки й боєприпасів через переправу. При цьому легкові автівки поки можуть проїхати по мосту.
- Українська розвідка наголошує, що втрати росіян у війні проти України значні, але поки що некритичні. Мобілізаційний ресурс окупантів великий, однак у них уже спостерігаються проблеми.
- У Генштабі ЗСУ наголошують, що у примусово мобілізованих, яких звозять для поповнення втрат з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, вилучають особисті документи. Це свідчить про повну безправність цього контингенту, також це не дозволить ідентифікувати згаданих осіб у разі загибелі, що відкриває шлях для різних фінансових махінацій на користь командного складу збройних сил рф.
- Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що російським військовим не вдалося знищити жодної американської ракетної системи HIMARS, якою українські військові знищують військові склади в тилу окупантів.
- Аналітики Інституту вивчення війни зазначають, що нинішній наступ російських окупантів на Донбасі може скінчитися до того, як росіяни захоплять Слов’янськ чи Бахмут.
- За підрахунками Головного управління розвідки Міноборони України, росія на сьогодні використала від 55 до 60% тих запасів високоточного озброєння (“Іскандер”, “Калібр”, крилаті ракети повітряного базування Х101, Х555), які були до війни.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Президент Володимир Зеленський розвінчав фейк про нібито його важкий стан здоров’я, який розповсюджувався на українських радіостанціях через хакерську атаку.
«Сьогодні росія запустила чергові фейки, що держава не керується Президентом Зеленським, бо він знаходиться в лікарні, точніше в реанімації через свій важкий стан. Важкий стан здоров’я. Так ось, знаходжуся я в кабінеті. Так міцно, як зараз, я себе ще ніколи не відчував. І погана новина для вас всіх, хто запускає такі фейки. Я не один, нас таких 40 мільйонів. І при всій повазі до похилого віку, але 44 це не 70».
- Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що Україна очікує в липні 3 мільярди доларів зовнішнього фінансування, а до кінця року 16-17 мільярдів.
З початку війни наша держава отримала близько 13 млрд дол зовнішнього фінансування, зокрема у червні – 4,4 млрд дол.
- РНБО та Міноборони України розробили систему моніторингу і контролю за постачанням зброї від країн-партнерів.
Нова система розроблена як окремий модуль у систему «СОТА», у якій апарат РНБО збирає дані щодо різних сфер життя країни, включаючи ситуацію з пандемією, надрами тощо. Тепер на її базі будуть відстежувати і ситуацію зі зброєю.
- У застосунку «Дія» завершилося опитування щодо долі герба СРСР на щиті Батьківщини-матері. 85% українців проголосували за заміну на тризуб. В опитуванні взяли участь близько 780 тисяч людей.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Пораненим на війні в Україні російським військовим почали масово відмовляти у фіксації легких травм та грошових виплат за них.
- Із Фонду національного добробуту росії (ФНБ) почала зникати валюта. Ліквідна частина, що складається з іноземних валют та золота, несподівано почала скорочуватися у червні 2022 року. За місяць із фонду «зникли» євро, британські фунти та японські єни на загальну суму близько 1 млрд. доларів.
- Сьогодні у російського «Сбербанку» стався масштабний збій у роботі всіх онлайн-сервісів після оголошення блокуючих санкцій ЄС.
- Російські криголами залишилися без фінських двигунів. Фінська машинобудівна компанія Wärtsilä повідомила про повний вихід із російського ринку. Вона вже завершила свої справи: частину російських підрозділів продали місцевому керівництву, інші вивели за межі країни.
- Найближчим часом у росії можуть виникнути проблеми з обслуговуванням медичного обладнання, оскільки постачальники не можуть вивезти з країни запчастини на ремонт або заміну.
- Швейцарська компанія ABB, що спеціалізується в галузі електротехніки, енергетичного машинобудування та інформаційних технологій, вирішила покинути російський ринок.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- На четвертій зустрічі Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн» домовилися про нові пакети допомоги, які включають постачання озброєнь, амуніції, тренування наших воїнів та багато іншого.
У новому пакеті допомоги від США, який мають оголосити цього тижня, будуть іще 4 системи М142 HIMARS, які вже суттєво впливають на хід бойових дій. Таким чином найближчим часом в України буде понад 20 таких систем. Також близько 200 українців пройшли навчання на HIMARS.
«І американські партнери, і колеги з інших країн висловили захоплення майстерністю наших воїнів, у тому числі тим, як вони застосовують артилерію та «хаймарси», – зауважив очільник Міноборони України Олексій Резніков.
Він озвучив учасникам зустрічі основні пріоритети України.
- Прохання сконцентрувати зусилля на збільшенні спроможностей ЗСУ здійснити конкретні місії. Одна з них – розблокування наших портів та забезпечення безпеки у західній частині Чорного моря. Перші результати у вигляді звільнення острова Зміїний усі бачили. Ця робота триває. Не виключені нові «жести доброї волі» від окупантів.
- Ремонт іноземної техніки – це масштабне завдання, оскільки вже йдеться про сотні одиниць.
- Тренувати наших воїнів. Це можливість отримати якісний резерв, який опанує західні озброєння й техніку. І створить умови для збільшення обсягу підтримки.
Під час зустрічі низка країн прямим текстом заявила, що жодної «втоми» від війни в Україні немає і не буде.
- Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес повідомив, що Україна невдовзі отримає від його держави:
- 20 самохідних артилерійських установок M109 (155 мм),
- 36 гаубиць L119 (105-мм),
- безпілотники, зокрема сотні дронів-камікадзе,
- понад 50 тисяч артилерійських снарядів для артилерії радянських часів,
- контрбатарейні радіолокаційні системи,
- 1600 одиниць протитанкової зброї.
«Це обладнання зміцнить здатність Збройних Сил України захищатись від невибіркового застосування росією артилерії».
- Франція витратить 85 млн євро, аби закупити самохідні артилерійські установки Caesar на заміну тим, які вона раніше передала Україні.
- Видання Washington Post пише, що США та їхні союзники вивчають можливості надання Україні нових винищувачів та навчання військових роботі з ними.
- Рада ЄС підтримала пропозицію щодо посилення ефективності шести пакетів санкцій, запроваджених проти росії.
- Велика Британія з 10 серпня заборонить імпорт російського вугілля, а з 31 грудня відмовиться від російської нафти.
- Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі зажадала від держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити росію державою-спонсором тероризму, інакше це зробить Конгрес.
- Двопартійна група високопоставлених сенаторів США представила у Верхній палаті проект резолюції про визнання дій росії в Україні, які вона чинить у неспровокованій війні, геноцидом українського народу.
- Німецький залізничний оператор Deutsche Bahn почне перевозити українське зерно до німецьких портів. Для цього компанія трансформує залізничну мережу, яка була створена для перевезення гуманітарної допомоги.