Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 23 серпня 2022

Сили оборони України 181 день поспіль відбивають повномасштабне вторгнення рф. Окупанти продовжують зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утриманні захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей, відновленні боєздатності підрозділів, що зазнали втрат, а також недопущенні можливого контрнаступу Сил оборони.

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 23 серпня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

При цьому, окрім іншого, були знищені 2 пускові установки комплексу С-300, а також радіолокаційна станція наведення, мобільна РЛС «Небо-М», що призначена для виявлення балістичних ракет і літаків на великих дистанціях. Цікаво, що цю станцію рашисти перекинули на південь України аж з Уралу, оскільки бояться появи у ЗСУ ракет ATACAMS. 

Також сьогодні Сили оборони України завдали чергового удару по Антонівському мосту біля Херсона. Після ремонту окупанти планували знову перекидати через цей міст техніку і боєприпаси для своїх військ на правому березі Дніпра. 

Очевидці повідомляють, що під час удару на мосту була ворожа колона з боєприпасами. Одна з машин вибухнула, що додатково пошкодило конструкцію. 

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 23.08 орієнтовно склали:

Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому напрямку.

«Імпульс» російських військ від територіальних завоювань навколо Бахмута й Авдіївки, ймовірно, вичерпаний.

Росіянам постійно не вдавалося скористатися своїми тактичними проривами, щоб маневрувати до тилових районів ЗСУ або вивести з ладу значні частини українських оборонних рубежів.

Противник постійно дає час українським силам, щоб «тактично вийти з бою» та відновити оборонні позиції, проти яких росіяни мають розпочати нові атаки.

«Це явище допомагає пояснити надзвичайно повільні темпи просування росіян на схід і переконливо свідчить про те, що росіяни не зможуть захопити більше території в найближчі місяці, якщо ситуація не буде розвиватися непередбачуваним чином».

«росія, ймовірно, все більше намагається мотивувати допоміжні сили, які вона використовує для посилення своїх регулярних військ на Донбасі. Командири, ймовірно, вдаються до прямого матеріального заохочення, а деякі бойові частини вважаються неблагонадійними для наступальних операцій. Постійним фактором, що посилює ці проблеми, є класифікація росією війни як “спеціальної військової операції”, що обмежує повноваження держави щодо правового примусу».

Азовці наголосили, що жінка, чиє ім’я та військове посвідчення оприлюднила ФСБ рф, не має жодного відношення до полку й ніколи не належала до підрозділу. 

«Так званий документ, яким спецслужби росії намагаються довести причетність «Азову» до підриву авто Дарини Дугіної, насправді є не більш ніж черговою «візитівкою Яроша». А сам теракт – це підготовка до «трибуналу» над азовцями. Адже таким чином росія підігріває суспільну думку своїх громадян щодо «необхідності» такого судилища».

У полку «Азов» закликали всіх, кому під силу це зупинити, зробити все можливе, щоб так званого «трибуналу» не відбулося. 

«Хто вони, цей мільйон? Що таке боротись із російськими терористами до нашої перемоги? Це означає, що в кожного в Україні будуть родичі-ветерани, або друзі-ветерани, або колеги-ветерани, або знайомі-ветерани. Це означає, що ветеранська спільнота стане однією з найбільших в Україні. І це означає, що потрібні зміни, які відповідають цій новій реальності, і в державній політиці щодо ветеранів, і в суспільному сприйнятті ветеранів, і в усіх наших економічних гравців».

Президент наголосив, що безумовна повага до ветеранів має відчуватися на всіх рівнях суспільного життя в Україні.

«Кожен ветеран має відчувати, що Україна вміє бути вдячною тим, хто захистив наше життя… Потрібно, щоб вони брали участь у розробці конкретних важливих рішень. Щоб не чиновник вирішував, а вирішував ветеран».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Про це свідчать дані спільного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова. 

31% із тих, хто вірить у перемогу, вважає, що вона відбудеться до кінця цього року. 34% вважають, що вона настане через 1-2 роки. 7% вважають, що для цього знадобиться від 3 до 5 років.

Крім того, понад 75% респондентів підтримають рішення після перемоги України та деокупації її території про повний розрив усіх відносин із росією аж до цілковитої заборони на в’їзд росіян в Україну.

86% респондентів вважають, що російське керівництво несе основну відповідальність за війну в Україні. 42,5% вважають також, що така сама відповідальність лежить і на громадянах рф.

Попри війну, українці переважно позитивно думають про майбутнє України. Так, надія є найпоширенішим відчуттям в думках про майбутнє України – її відчувають 65,5% респондентів.

Він об’єднує безпосередніх сусідів і близьких партнерів Києва й розглядається як майданчик для обговорення спільних безпекових викликів для регіону Центральної та Східної Європи в умовах російської агресії проти України.

Планується, що зустрічі «Київської ініціативи» будуть проходити щомісяця у форматі відео. Коло учасників може розширюватися.

Відновлення цього маршруту стало життєво необхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами. Відтепер є альтернатива для сполучення Одеси й Дунайських портів – «Рені» та «Ізмаїл» надійно підключені до залізничного сполучення. 

Ділянка Березине–Басарабяска є одноколійною, а її довжина складає 22 кілометри. Рух на ній був відсутній із 1999 року.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, цього року Кримська платформа стане справді глобальною. Її географія розшириться, зокрема, шляхом країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики.

«Ми вже отримали підтвердження від нових країн і міжнародних організацій. Вищим буде і рівень учасників. Того року із 46 делегацій 15 були представлені на рівні глав держав, урядів та парламентів і ще три – на рівні керівників міжнародних інституцій».

Міністр вкотре наголосив, що повернення Криму є одним із ключових принципів дипломатичної команди президента Володимира Зеленського. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Федеральні телеканали, де вранці розповідають про перемоги над «нацистами», вдень — про силу економіки, а вечорами пропонують завдати ядерних ударів по Європі, стрімко втрачають аудиторію, яка йде в інтернет та месенджери у пошуках альтернативної інформації.

З лютого охоплення аудиторії біля Першого каналу, «Росії-1» та НТВ обвалилися на чверть. Про це свідчать дані дослідження медіаспоживання росіян, проведене «Роміром».

Якщо на початку війни «Перший» дивилися 33,7% населення, то в липні вже 25,5%. Охоплення «Росії-1» скоротилося з 30,9% до 23%, а НТВ – 21,1% до 16,6%.

У підсумку «велика трійка» держканалів уперше поступилася Telegram, охоплення якого з лютого по липень підскочило з 19,1% до 26,8%.

Тим часом активісти зазначають, що на розслідування цього злочину ФСБ знадобилося всього 2 дні. Тим часом замовників убивства політика Боріса Нємцова шукають уже 2733 дні, правозахисниці Натальї Естемірової – 4786 днів, а журналістки Анни Політковської – 5798 днів. 

Експерти також зауважують, що гучне вбивство Дугіної є наслідком конфлікту між ГУ ГШ ЗС рф та ФСБ. При цьому російські спецслужби скористалися цією ситуацією, щоб запустити через свою пропаганду антиукраїнську інформаційно-психологічну спецоперацію, мета якої – виправдання судилища над азовцями та дегуманізація України.

Незважаючи на те, що рекламувати зброю їздив особисто путін, обсяг укладених «Рособоронекспортом» закордонних контрактів скоротився у 6 разів.

Держкорпорація, що входить до холдингу «Ростех», яка виконує функції монопольного експортера озброєнь, за підсумками форуму уклала лише два договори на 390 млн доларів (минулого року уклали 20 контрактів на 2 млрд. євро).

Попит на російську зброю падає, зокрема, після того, як увесь світ побачив її в дії в Україні: війна завдала «величезного удару» по репутації російських постачальників.

Крім того, саме виробництво озброєнь виявилося на межі колапсу: санкції відрізали російських виробників від імпортних компонентів, а таких у різних видах озброєнь не менше ніж 450.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Війна, яка триває нині й буде тривати, вимагає зусиль не лише в контексті постачання озброєння. Саме це зараз обговорюється між державами-членами й буде обговорюватися на політичному рівні наступного тижня… Це буде велика місія, я так вважаю. Будь-яка місія має відповідати рівню конфлікту».

Нову партію терміналів профінансувала Польща.

Наразі в Україні працює близько 18 тисяч таких терміналів. Вони допомагають українцям завжди бути на зв‘язку, а об’єктам критичної інфраструктури – працювати в найскладніших умовах.

Це найточніші артилерійські боєприпаси у світі. Вони допомагають вражати цілі на відстані 70-80 кілометрів з точністю до одного метра. 

Посольство працювало дистанційно після вторгнення росії в Україну.

«Оскільки посольство відновить свою діяльність у Києві, ключовим пріоритетом команди буде відновлення та розбудова мережі контактів з українськими урядовцями для кращого інформування щодо надання Ірландією підтримки та допомоги уряду та народу України».

«У 83-ю річницю підписання пакту Молотова-Ріббентропа ця дата набуває особливого значення. Цього року путін повернув до Європи жахи війни разом із нагадуванням, що мир не можна сприймати як належне…

Цей день також нагадує нам, що Європа була побудована для захисту миру, сприяння демократії, верховенства права та забезпечення захисту універсальних прав і свобод. Ми продовжуватимемо об’єднано відстоювати ці фундаментальні цінності і підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми не заспокоїмося, поки вона не переможе».

Exit mobile version