Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 24 серпня 2022

Триває 182-й день захисту України від повномасштабного вторгнення рф. Наші захисники продовжують утримувати фронт і відбивають ворожі атаки та спроби штурму позицій. 

БОЙОВІ ДІЇ

Противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утриманні захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей, відновленні боєздатності підрозділів, що зазнали втрат.

Як повідомляють очевидці, учора вночі активно детонували боєприпаси на складі в районі населеного пункту Роздольне на Донеччині. Також ЗСУ підтвердили суттєве ураження Антонівського мосту біля Херсона. 

Неспокійно було і біля Севастополя, де знову в небі лунали вибухи. Представники окупаційної влади заявили, що був збитий черговий безпілотник, однак як і в попередніх випадках жодних доказів не було продемонстровано. 

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 24.08 орієнтовно склали:

Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому напрямку.

«Будуть бити нас – будуть отримувати відповідь, потужну відповідь. Хочу сказати, що з кожним днем – думаю, ви це бачите в інформаційному просторі, – з кожним днем ця відповідь буде наростати. Буде все сильніше та сильніше».

Глава держави наголосив, що Україна не розрізняє, завдає рф ударів по Києву чи по Донбасу, і відповідатиме на всі обстріли.

«Для мене, як для Президента, упевнений, як для кожного українця, Київ, Чернігів, Донбас – усе це однакове. Там усі наші українці живуть. У Харкові, Запоріжжі. Відповідь така сама буде і в цих містах».

САМІТ «КРИМСЬКА ПЛАТФОРМА»

У саміті взяли участь понад півсотні представників іноземних держав, зокрема лідери європейських країн, США, Азії, Латинської Америки й Африки, а також Єврокомісії та Ради Європи, НАТО й Меджлісу кримськотатарського народу. 

Метою платформи є консолідація світової спільноти задля ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму.

У зверненні до учасників саміту й мешканців Криму Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна разом з Кримом стане частиною ЄС.

«Крим – з Україною, і чекає, коли ми повернемося. Я хочу, щоб ви знали, що ми точно повернемось».

Водночас глава держави зазначив, що до повномасштабного вторгнення росії в України призвело, зокрема, і мовчання деяких країн у відповідь на окупацію Криму.

«Крим є і залишається такою ж частиною України, як Гданськ – Польща. Чимало з нас потребують зазирнути в душу і запитати себе, що змінилося з минулорічної зустрічі. Занадто багато країн давали зрозуміти росії, що вони згодні задобрювати її. «Північний потік-2» почався вже після окупації Криму. Не може бути бізнесу з росією, як це було раніше».

Дуда також заявив, що «Північний потік-2» треба демонтувати повністю.

«Він (путін) порушив стільки міжнародних умов, що я не можу їх всі перерахувати. Від самої анексії люди Криму переживають брутальне порушення прав людини з боку російських окупаційних органів: переслідування кримських татар, свавільні арешти. путін розгортає все більше російських сил, перетворюючи його на військовий табір, Крим перетворився на плацдарм для атаки 24 лютого».

Джонсон також зауважив, що путін хоче всю Україну й готує псевдореферендуми.

«Важливо бути всім разом, ми не можемо більше дозволити, щоб силою зброї змінювалися кордони. Ніколи не визнаємо анексії Криму чи будь-якої іншої території».

«Тому що наслідки цієї війни переживаємо всі ми. Дестабілізація міжнародного права, гуманітарні наслідки – усе це наслідки вибору, який зробила Росія, коли атакувала 24 лютого».

Він закликав Росію вивести війська з України.

«Російська окупація 2014 року була неприйнятним актом агресії. Італія постійно засуджувала незаконну анексію Криму та поступову його мілітаризацію… У той час як росія намагається підкорити собі нові території, міжнародне співтовариство не може закрити очі. Ми з вами у цій боротьбі за відновлення територіальної цілісності України».

«ЄС не визнає анексію кримського півострова. Агресія росії не почалася в лютому, вона почалася в 2014 році з незаконної анексії Криму. Це був лише початок незаконних дій відносно українського народу. З лютого росія використовувала Крим як плацдарм для вторгнення на інші регіони і щоб нападати на Україну, використовуючи ракети. росія використовує Крим як транзитний пункт для відправки українського населення до фільтраційних таборів, і щоб продовжувати із тортурами депортацію». 

Шарль Мішель висловив занепокоєння щодо обстрілів ЗАЕС і закликав рф надати доступ МАГАТЕ до станції. 

Вона зазначила, що ЄС ніколи не визнає незаконної анексії Крим і надзвичайно занепокоєний порушенням прав людини в Криму.

«Як прем’єр-міністр, який народився в Хіросімі, я ніколи не потерплю застосування або загрози застосування ядерної зброї. Японія запровадила суворі санкції проти росії, надала фінансову, гуманітарну допомогу, оборонне обладнання. Японія збирається продовжити надавати допомогу … для підтримки розширення потужностей України для зберігання зерна». 

«Ми віддані партнерству з Україною, ми допомогли перейти до натівських стандартів. Зима буде важкою, і ми бачимо, що війна іде на виснаження. Це боротьба волі, логістики, тому ми маємо далі підтримувати Україну. Потужна і стабільна Україна – запорука євроатлантичної безпеки. Ми продовжимо бути разом з Україною стільки, скільки потрібно».

Генсек Альянсу зазначив, що блок НАТО повністю солідарний з Україною, країни-члени підтримують суверенітет, територіальну цілісність і право боронити свою землю.

«Міжнародне право по суті визначає, що Крим має повернутися до складу України, невід’ємною частиною якої він є… Для Туреччини пріоритетом також є забезпечення безпеки і добробуту споріднених із нами кримських татар, які є одним із корінних народів Криму. Наші кримські татари пильно спостерігають за останніми подіями в Криму».

Виступи на саміті також мали президент Словенії Борут Пахор, президент Естонії Алар Каріс, президент Фінляндії Саулі Нііністьо, президентка Грузії Саломе Зарубішвілі, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, президент Гватемли Алехандро Джамматеї Файя, прем’єр Ірландії Мікхол Мартін, президент Ісландії Гудні Торлаціус Йоханнесон, наслідний принц Ліхтенштейна Алоїз, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, президентка Словаччини Зузана Чапутова, президент Сурінаму Чан Сантохі, президентка Молдови Мая Санду, президент Швейцарії Іґнаціо Кассіс, голова президії Боснії і Герцоговини Шефік Джаферович, прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон, прем’єр-міністр Белізу Хуан Антоніо Брісеньо, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, голова МЗС Ліберії Ді-Максвелл Саах Кемайя, прем’єр-міністр Люксембургу Ксавʼє Беттель, прем’єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевський, прем’єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович, прем’єр-міністр Румунії Ніколає-Іонел Чуке, очільник іспанського уряду Педро Санчес, прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн, віцепрем’єр Ізраїлю у 2001-2003 роках, правозахисник Натан Щаранський, прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз та інші.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Обидва лідери взяли участь у відкритті Алеї сміливості на площі Конституції в Києві. Алею закладено за ініціативою Президента до 31-ї річниці незалежності України. На ній будуть вказані імена політичних лідерів та інших представників країн-партнерів, які надають Україні важливу підтримку з початку повномасштабного вторгнення рф.

Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, більше ніж 40% усього, що витрачали з державного бюджету, – це потреби армії.

Із цих коштів 288 млрд грн витратили на зарплати військових, ще 135 млрд грн – на придбання та ремонт військової техніки, закупівлю боєприпасів і продукції оборонного призначення.

Попри війну та складнощі українці свідомі як ніколи та сплачують податки. Це допомагає українській армії та військовим. Решта видатків держави фінансуються за рахунок допомоги наших міжнародних союзників і запозичень через військові облігації.

Так, Україна вже отримала понад 14 млрд доларів зовнішнього фінансування від союзників. До кінця року планується залучити ще від 12 до 16 млрд дол.

Загалом від експорту завдяки «енергетичному безвізу» очікують отримувати на рік 70 млрд грн на рік і більше. 

Також із червня ЄС скасував всі мита та квоти на український експорт, що вплинуло на зростання дохідної частини українського бюджету.

«За тих масштабів людських та економічних втрат, що зазнала Україна під час війни, темпи зростання споживчих цін наразі залишаються «стриманими» – за перше півріччя цього року становлять 17,4%».

У Мінекономіки також зауважили, що упродовж найближчих місяців варто розраховувати на впевнені дії уряду щодо регулювання ринку, міцність запасів (насамперед продовольства та палива) та наявність фінансової допомоги від зовнішніх партнерів.

Держпідприємство продовжує виконувати плани з оновлення рухомого складу. При цьому оновлені потяги були модернізовані на українському підприємстві – Київському електровагоноремонтному заводі. Це означає пряму підтримку вітчизняної промисловості та економіки – тисячі збережених робочих місць та виплачені зарплати працівникам.

На момент блокування на його рахунку накопичилося понад 800 тис. у гривневому еквіваленті. Наразі ці кошти заарештовано і вирішується питання про їхнє відслідковування та виведення в українську юрисдикцію.

Значну частину пожертв зловмисник спрямовував на купівлю військового спорядження бойовикам терористичних організацій так званих «ЛДНР».

Таким чином наша держава все більше інтегрується в європейську енергетичну систему ENTSO-E.

Тож тепер знову користувачі за декілька кліків можуть поділитися власним техпаспортом із рідними або другом, а не передавати пластикове свідоцтво з рук у руки.

Також у «Дії» наразі триває тестування англомовних документів. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Російські пропагандистські телеканали в прямому ефірі демонстрували прощання з убитою донькою одного з головних конструкторів «русского міра» Дарією Дугіною. 

Під час церемонії лідер ЛДПР Леонід Слуцький заявив: «Підхід може бути тільки один – одна країна, один президент, одна перемога».

Таке гасло – це явна адаптація гітлерівського «один народ, один рейх, один фюрер».

Фактично нацистський путінський режим уже навіть не намагається приховувати свою справжню суть. Але його чекає те ж саме, що й Німеччину зразка весни 1945 року. 

Місцева влада переконує, що постраждалих немає, частина селян евакуювалася самостійно.

«Санкції є санкції», – заявив президент Казахстану. Після цього місцеві банки перестали проводити платежі на адресу «дочки» Сбербанку.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Найбільша сума – 65 млн євро – передбачається на допомогу й інвестиції для відбудови після бойових дій. 10 млн євро будуть виділені на розмінування. Окремо 1 млн євро передбачено для підтримки відбудови Херсона, Одеси та Миколаєва. Розробляти і втілювати ці плани допоможе Асоціація муніципалітетів Нідерландів.

2,5 млн євро будуть надані ЄБРР для експертної підтримки в Україні макроекономічної реформи та реформ для підвищення якості управління та верховенства права. Ще 2 млн євро нададуть Фонду народонаселення ООН на підтримку постраждалих від сексуального й гендерно-обумовленого насильства.

«Ми маємо гарантувати продовження скоординованої реакції міжнародної спільноти, аби зупинити російську агресію та забезпечити відповідальність усіх тих, хто відповідальний за російську агресію».

«Ми не зупинимося. Ми продовжимо надавати допомогу, зокрема військову, 30 бойових машин», – заявила вона. 

Словацькі ЗМІ пишуть, що йдеться про бойові машини піхоти BVP-1. 

Про це повідомив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час онлайн-виступу на другому саміті Кримської платформи. Він додав, що Канада створить групу для посилення боротьби з російською дезінформацією. Також держава надасть додаткову підтримку українській поліції і ДСНС. 

Сьогодні до канадського санкційного списку внесено 1750 осіб та організацій.

Серед можливих заходів вони називають накладення санкцій на іноземні банки й майданчики торгівлі криптовалютою, через які РФ отримує доступ до міжнародних валют, конфіскацію банківських рахунків та корпоративних активів, які належать внесеним у «чорний список» олігархам, а також покарання іноземних компаній, які продовжують експортувати заборонені товари в рф.

Exit mobile version