Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 25 серпня 2022

Триває сто вісімдесят третя доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Ворог зазнає втрат на всіх напрямках, де тривають бойові дії. Окупанти зосереджують сили на тому, щоб захопити Донецьку область, а також утримати окуповані райони Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 25 серпня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Також учора ЗСУ завдали нового точного удару по мосту біля Каховської ГЕС. Очевидці виклали в соцмережі відео масштабної пожежі. 

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 25.08 орієнтовно склали:

Найбільші втрати противника минулої доби були зафіксовані на Донецькому напрямку. 

Топ-10 найбільших втрат росіян за одиницю:

На захоплених росіянами територіях шириться партизанський рух та збройний спротив загарбникам і їхнім пособникам. Уранці 24 серпня у тимчасово окупованому селищі Михайлівка в Запорізькій області невідомі підірвали автомобіль, в якому їхав «гауляйтер» Іван Сушко. Внаслідок вибуху він загинув.

За словами Буданова, також росіяни почали розуміти, що їхня армія не така вже й сильна, системи ППО не такі вже й хороші, а армія рф насправді не здатна захистити навіть тимчасово захоплені території.

«Це зовсім не друга армія світу, і навіть не четверта. І розплата прийде. Розуміння, що розплата буде, приходить до людей, коли вони особисто починають бачити та відчувати, що війна – це не десь там у якійсь частині світу, а у них. Тому переломний момент уже розпочався».

Кіберактивісти зламали камери зі вбудованими динаміками й увімкнули через них гімн України, а також пісню «Ой у лузі червона калина».

Композиції залунали в Криму, Донецьку, а також деяких містах рф.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Через шість місяців, як нас намагаються знищити, ми вільний народ незалежної України. І це правда про наше майбутнє: вільний народ. Незалежної України».

«За ці шість місяців ми змінили історію, змінили світ, змінилися самі. Тепер точно знаємо, хто дійсно нам брат і друг, а хто навіть не випадковий знайомий. Хто не втратив своє ім’я і репутацію, а хто переживав, щоб терористи зберегли обличчя. Кому ми насправді непотрібні, а де для нас двері відкриті».

«Український народ і його мужність надихнули весь світ. Дали людству нову надію, що справедливість не покинула наш цинічний світ остаточно. І в ньому все ще перемагає не сила, а правда. Не гроші, а цінності. Не нафта, а люди».

«Сьогодні люди диктують владі тренди й правила поведінки. Бути байдужим, неактивним, повільним соромно. Бути нерішучим і занадто обережним – соромно. Говорити мляво, розмито й занадто дипломатично – соромно. Не підтримувати Україну – соромно. І казати, що від України є втома, соромно. Це дуже зручна позиція: втома – це прикриття, щоб заплющити очі. І сьогодні ми чуємо від лідерів світу й від звичайних громадян: ми будемо з вами до кінця, до вашої перемоги».

«Ми нарешті стали справді єдиними. Нова нація, яка з’явилася на світ 24 лютого, о 4-й ранку. Не народилась, а відродилась. Нація, яка не плакала, не кричала, не злякалася. Не втекла. Не здалася. І не забула».

«Ворог думав, ми зустрінемо квітами й шампанським. Натомість отримав вінки та коктейлі Молотова. Чекав на овації, а чує «хлопки». Окупант вірив, що за кілька днів пройде парадом у центрі нашої столиці. Сьогодні на Хрещатику можна побачити цей «парад». Доказ, що ворожа техніка може з’явитися в центрі Києва тільки в такому вигляді. Спалена, зруйнована та знищена».

«Нам неважливо, яка у вас армія, нам важливо, яка в нас земля. Ми будемо битися за неї до кінця. Ми тримаємося шість місяців. Нам важко, але ми стиснули кулаки й вигризаємо свою долю. Кожен новий день – це нова причина не здаватися. Бо, пройшовши стільки всього, ми не маємо права не дійти до кінця». 

«Що для нас кінець війни? Раніше ми говорили: мир. Зараз кажемо: перемога… Ми не торгуємось своїми землями і своїми людьми. Для нас Україна – це вся Україна. Усі 25 регіонів, без будь-яких поступок чи компромісів. Ми не знаємо цих слів, вони були зруйновані ракетами 24 лютого.

Донбас – це Україна. І ми повертатимемо його, хай яким буде цей шлях. Крим – це Україна. І ми його повертатимемо. Хай яким буде цей шлях.

Не хочете, щоб ваші солдати гинули? Звільніть наші землі. Не хочете, щоб ваші матері плакали? Звільніть наші землі».

«Як можна відчути незалежність? Ті, хто за неї воюють, знають її смак. Це смак землі, що в’їдається в шкіру. Смак крові і смерті, якою пронизане повітря. Солоний смак сліз.

Незалежність – це відповідальність, що лежить на твоїх плечах. Ти ведеш у бій і знаєш, що з нього повернуться не всі. І живі, і полеглі залишаються з тобою назавжди… 

Незалежність можлива тільки тоді, коли є люди, готові за неї боротися. Дякую вам, захисники і захисниці України! Маю за честь служити разом з вами. Вічна пам’ять полеглим героям! Вічна слава живим! Слава Україні!»

Борис Джонсон отримав найвищу відзнаку України для іноземного громадянина – «Орден Свободи», а також іменну табличку на Алеї сміливості. На ній увічнюють імена політичних лідерів та інших представників країн-партнерів, які надають Україні важливу підтримку у боротьбі з росією.

Як зявив голова парламенту Руслан Стефанчук, зараз депутати напрацьовують низку законодавчих активів, які закріплять підтримку всіх, хто потерпає від російської агресії. Йдеться зокрема про національні спільноти, статус кримськотатарського народу.

«Я хочу запевнити, що Верховна Рада України готова до подальшого надання українському суспільству, президенту, уряду законодавчої підтримки в усіх питаннях та ініціативах, які спрямовані на захист українських громадян у Криму, які постраждали унаслідок анексії та окупації; щодо відбудови Криму після деокупації, залучення інвесторів та донорів».

Про це свідчать результати опитування групи «Рейтинг».

Також абсолютна більшість (93%) упевнена, що Україна зможе відбити напад росії. Близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний більш тривалий час: 20% вважають, що потрібно понад рік, 40% – півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців.

Абсолютна більшість опитаних ідентифікує себе як громадяни України (94%). «Радянською людиною» ототожнюють себе майже 10%, а понад 80% – ні.

Три чверті українців (74%) оцінюють напрямок розвитку країни як правильний. Лише 13% вважають, що вона рухається у неправильному напрямку.

Головна емоція, яку відчувають респонденти, думаючи про Україну – гордість (75%). 

Продовжує зростати кількість тих, хто частіше розмовляє українською вдома. Cьогодні 51% зазначили, що розмовляють вдома українською (у квітні 2022 – 48%), третина – двома мовами, 13% – російською. 

76% вказали українську мову як рідну, 19% – російську. Разом з тим 30% російськомовних вважають своєю рідною українську.

86% вважають, що українська мова має бути єдиною державною мовою.

Понад 40% опитаних взагалі перестали дивитися російські серіали й стільки ж опитаних взагалі перестали слухати російську музику.

Дослідження показало подальше погіршення ставлення українців до жителів росії й Білорусі. 81% негативно ставляться до росія, до білорусів – 52%.

Крім цього, щомісяця зростає кількість реєстрацій нових бізнесів. Найбільший показник зафіксовано у перший тиждень серпня – 5306 нових ФОПів.

Таким чином, сприятливі умови, створені владою для бізнесу на початку російського вторгнення, зараз дають позитивні результати – підприємці адаптуються, а економіка працює навіть у нинішніх непростих умовах. 

«У сфері боротьби з корупцією та втіленні судової реформи українська влада просувається якнайшвидше. Ви нарешті призначили голову антикорупційної прокуратури. Ця рекомендація виконана… Корупційний імідж був однією з проблем, з якими Україна мала боротися. І я дуже радий, що у цій сфері прогрес є швидким».

Посол також відзначив, що процес відбору нового глави НАБУ також готовий до запуску і є позитивний розвиток у пошуку нового очільника агенції з повернення активів. Також призначені члени Вищої ради правосуддя.

Для цього потрібно:

Після цього система автоматично сформує й надішле заяву на реєстрацію ТОВ. Якщо заява відповідає необхідним умовам, ТОВ буде зареєстровано. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Як повідомляє видання «Важные истории» з посиланням на джерела в Генштабі та військових чиновників, уже зібрано матеріали на десятки кримінальних справ, але їм не дають ходу, щоб не знижувати і без того низький моральний дух армії.

В опалу потрапив і міністр оборони Сергій Шойгу, який до початку вторгнення обіцяв президенту путіну вирішити завдання за короткий термін та силами виключно військових контрактників.

Після втечі росіян з-під Києва Шойгу втратив довіру путіна і тепер він безпосередньо спілкується з генералами. Шойгу ще не відправили у відставку, бо у скрутний час не хочуть міняти міністра оборони.

Передбачаючи «зачистку» та пошуки зрадників, Головне управління Генштабу збройних сил рф також намагається здобути відомості про провали 5-ї служби ФСБ. Армійські чиновники та ФСБ валять один на одного провину за неправильне інформування президента про ситуацію в Україні перед початком так званої «спецоперації».

Як зазначає видання «Медуза» з посиланням на джерела, близькі до адміністрації президента, проблеми можуть виникнути через західні компанії, які зупинили заводи і збираються звільнити співробітників.

Сплеск безробіття очікується в Калузькій та Ленінградській областях, де є великі підприємства, що належали західним власникам, а також в інших промислових регіонах. Масові звільнення очікують в автопромі, що практично зупинився, на металургійних заводах і вугільних підприємствах, які втратили ринки збуту.

«Пожежу» невдоволення влада має намір гасити грошима, це будуть порівняно невеликі суми, але все одно отримати їх людям буде приємно на фоні тотального зубожіння.

Аналітики кажуть, що після початку війни проти України уряд уже роздав громадянам понад 500 млрд рублів.  

Як повідомив голова комітету Держдуми з будівництва та ЖКГ Сергій Пахомов, у деяких місцях досі трапляються зразки водоносних азбестових труб, яким по 90 і більше років. 

Плачевний стан мереж підтвердила і Громадська рада при Мінбуді рф. Там зазначили, що через високий знос комунальної інфраструктури вона не відповідає потребам населення.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Зокрема, йдеться про системи протиповітряної оборони, артилерійські системи та боєприпаси, протиракетні безпілотні системи й радари. 

Крім того, сьогодні від США на рахунок України надійшли 3 млрд дол. бюджетної допомоги у формі безповоротного гранту.

Йдеться про дрони Teledyne Fair Black Hornet. Їх використовують для розвідки та ідентифікації цілей. Найкраще ці безпілотники використовувати в умовах міста й сильної забудови. Вартість усіх апаратів, які планують поставити, понад 9 млн дол.

Новий пакет доповнює підготовку Великою Британією транспортних засобів для пошуку мін у водах біля узбережжя. Також до військової допомоги входять безпілотні системи та протитанкові боєприпаси.

Джерела в уряді ФРН повідомили, що найближчими тижнями уряд Німеччини відправить Україні боєприпаси, засоби захисту від безпілотників і броньовані ремонтно-евакуаційні машини.

Постачання цих бронеавтомобілів планується й надалі. 

Bloomberg повідомляє, що «Аксіома» стала першою яхтою, проданою через те, що її власник потрапив під міжнародні санкції після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Загалом на торгах було зроблено 63 ставки. За яку суму і кому саме продали яхту, поки що невідомо. 72,5-метрове судно вартістю близько 75 млн доларів було виставлено на аукціон Адміралтейським судом Гібралтару.

«Генсек ООН Антоніу Гутерреш хоче організувати Саміт майбутнього наступного року. Ми підтримуємо цю ініціативу і знову підтверджуємо: щоб вибудувати наше спільне майбутнє, необхідно залишити на звалищі історії те, що не дозволяло людству жити в умовах миру, а саме – агресію, колоніальні амбіції. Це – те, що демонструє росія. Переконаний у тому, що ми разом зможемо збудувати спільне майбутнє».

За його Президента України, було б символічно провести цей саміт в Україні, «де вирішується, чи буде майбутнє взагалі».

«Це питання вирішується також на Запорізькій АЕС, у наших морських портах, на Донбасі, в Криму. Наша незалежність – це ваша безпека».

Exit mobile version