Триває 154 доба повномасштабної війни, яку розв’язала російська федерація проти України. Українські захисники героїчно відстоюють кожен метр нашої землі, не даючи ворогові можливості просуватися вперед. Сьогодні найзапекліші бої тривають у Донецькій та Луганській областях.
БОЙОВІ ДІЇ
- Тільки за два останні тижні ЗСУ знищили понад 30, а загалом – уже більш як 50 складів із боєприпасами та 17 командних пунктів. Таким чином нашим оборонцям вдалося суттєво пошкодити тилове забезпечення ворога, зруйнувати логістичні ланцюжки, поставки і, відповідно, обмежити можливості наступальних дій.
- За інформацією британської розвідки, російська армія активізувалася на трьох напрямках – в районі Слов’янська, Бахмута та Ізюма. Також окупанти продовжують завдавати ракетних ударів по населених пунктах Харківської, Миколаївської, Одеської, Донецької та Луганської областей.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 27.07 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 40070 (+200) осіб ліквідовано ,
- танків ‒ 1738 (+1) од,
- бойових броньованих машин ‒ 3971 (+12) од,
- артилерійських систем – 883 (+3) од,
- РСЗВ – 258 (+0) од,
- засоби ППО – 117 (+0) од,
- літаків – 222 (+0) од,
- гелікоптерів – 190 (+1) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 726 (+4),
- крилаті ракети – 174 (+0),
- кораблі /катери – 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2847 (+12) од,
- спеціальна техніка – 75 (+0).
Найбільших втрат противник зазнав на Криворізькому напрямку.
- Як повідомляє Генштаб ЗСУ, сьогодні окупанти намагалися атакувати й розвідати наші позиції на Слов’янському та Краматорському напрямках. Ворог зазнав втрат і змушений був відступити.
- За інформацією української військової розвідки, росія змінює тактику поповнення особового складу свого окупаційного контингенту. Щоб уникнути небажаного для влади оголошення мобілізації, набір здійснюється через приватні військові компанії, росгвардію та терористичні «ЛДНР». Фіксуються випадки примусу місцевого населення до підписання «контрактів» на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Також російські комісари отримали повний карт-бланш від влади рф на відбір бойовиків у колоніях.
- Інститут вивчення війни повідомляє, що російські загарбники розбудовують оборонні позиції на Запоріжжі та Херсонщині, побоюючись контрнаступу ЗСУ. Крім того, окупанти активно перекидають танки та бронетехніку в напрямку Херсона.
- У командуванні Повітряних сил ЗСУ повідомили, що зростання ефективності ППО зараз досягається саме завдяки людському фактору – особовий склад отримав новий досвід, також покращилася взаємодія між підрозділами, система оповіщення та ухвалення рішень.
- Україна повернула тіла ще 25 своїх загиблих захисників. Наші полеглі герої будуть проведені в останню путь з усіма військовими почестями.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Офіс Президента України направив послам 28 країн листи-запрошення для обговорення участі у Плані швидкого відновлення України на всіх деокупованих територіях.
- Міністерства охорони здоров’я поінформувало, що люди з важкими захворюваннями або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть подати заявку на «Програму медичної евакуації».
- Фонд державного майна України запустив платформу «Оренда.Допомога», що створена для підтримки українського малого та середнього бізнесу в умовах війни. Проект орієнтований на тих підприємців, які орендують державне майно.
- Енергетичний безвіз у дії: за перші 27 днів експорту електроенергії до Євросоюзу «Укренерго» заробив 500 млн грн.
- Уряд України заручився підтримкою кредиторів у відтермінуванні виплат за зовнішніми зобов’язаннями до кінця 2023 року з можливістю продовження цього терміну ще на рік.
- Замість того, щоб займатися вирішенням нагальних гуманітарних проблем – забезпечення людей водою, медикаментами та продуктами харчування – окупанти в Маріуполі активно проводять пропагандистські піар-кампанії. Зокрема, розглядають питання про перейменування міста Маріуполь у Жданов. При цьому більшість маріупольців, які залишилися в місті, зараз живуть у пошкодженому житлі.
- За останній тиждень на територію України поставлено понад 22 тисячі тонн гуманітарної допомоги. Загалом від початку повномасштабного вторгнення рф до України надійшло понад 683 тисячі тонн вантажів з гуманітарною допомогою.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Російський Газпром продовжує енергетичний шантаж Європи, скорочуючи постачання газу. У ЄС вже відкрито заявляють, що рішення російського монополіста є політично мотивованим і не має технічних підстав.
- Понад 100 сімей російських окупантів, які зникли безвісти під час війни в Україні, звернулися до путіна з вимогою розшукати їхніх рідних.
- У росії назріває криза виробництва ліків – близько 40% заводів не змогли знайти заміну імпорту. Російська фармацевтична галузь критично залежна від іноземного обладнання.
- Росіяни масово розпродують машини через різке падіння доходів.
- В МЗС росії готуються до сценарію, за якого громадянам рф перестануть видавати шенгенські візи через агресію проти України.
- Шведсько-швейцарська корпорація Tetra Pak оголосила про повне виведення свого бізнесу з росії. Компанія є одним із найбільших світових виробників пакувальних матеріалів для харчової продукції.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Європейський Союз подовжив на шість місяців дію санкцій проти росії за анексію Криму. Тобто всі пакети обмежень, запроваджені з 2014 року, діятимуть щонайменше до 31 січня 2023 року.
- Велика Британія запровадила нові санкції проти росії та прибічників її режиму на тимчасово окупованих територіях України. Список поповнили 41 людина й 1 компанія.
- Німеччина передала Україні три реактивні системи залпового вогню MARS-II. Також наші воїни отримали три самохідні артилерійські установки Panzerhaubitzen 2000, системи протиповітряної оборони IRIS-T і три броньовані ремонтно-евакуаційні машини.
- Уряд Франції передасть 10 тисяч ноутбуків українським медикам, щоб підтримати цифровізацію нашої медичної сфери. Техніка дозволить лікарям швидше працювати й надавати пацієнтам більше послуг онлайн.
- Латвія приєдналася до справи України проти росії в Міжнародному суді ООН. Справа стосується звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Латвія бажає подавати свої пояснення щодо тлумачення Конвенції як по суті, так і щодо юрисдикції.
- У Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України.
- У ЄС позитивно оцінили виконання Україною Угоди про асоціацію. Про це йдеться в опублікованому щорічному звіті.