Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 4 серпня 2022

Триває 162 доба героїчного протистояння українського народу повномасштабному російському вторгненню.

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 4 серпня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 04.08 орієнтовно склали:

Найбільші втрати противника минулої доби були зафіксовані на Бахмутському та Донецькому напрямках. 

Усі намагання окупантів просунутися в напрямках Мар’їнки та Білогірки українські військові також звели нанівець, і ворог змушений був відступити.

Окупанти деморалізовані тотальним спротивом українського народу. Російському командуванню все важче поповнювати підрозділи, що зазнають втрат у розв’язаній ним безглуздій війні.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

При цьому німецький політик активно просуває нові російські наративи про закінчення війни, наприклад, через «компроміс» щодо Донбасу, збройний нейтралітет України та «поступки з обох сторін». 

Водночас Україна наполягає, що переговори можуть бути тільки після припинення вогню та відведення військ окупантів. Бо Москва одною рукою підвищує градус терору новими варварськими злочинами, іншою – запрошує Україну до фактичної капітуляції.

Такі ідеї озвучив директор департаменту зовнішньополітичного планування МЗС росії Алєксєй Дробінін у статті для одного з журналів.

Він зазначає, що внаслідок цих процесів Москва стане «одним із основних творців історії». При цьому дипломат вважає, що зараз співпраця із Заходом «безповоротно завершена», а на заміну їй приходить Велике Євразійське партнерство і трикутник росія-Китай-Індія.

Однак у підсумку трильйони рублів, витрачені найбільшими компаніями росії, стали невидимі навіть для держави. За підсумками першого півріччя обсяг контрактів, укладених держкомпаніями, впав більш ніж удвічі – з 11,5 до 5,5 трильйона рублів. 

Експерти кажуть, що обвал у статистиці став результатом засекреченого режиму проведення закупівель. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Про це на брифінгу повідомив координатор з комунікацій у Раді національної безпеки США Джон Кірбі. Він заявив, що Байден багато разів висловлював «своє захоплення лідерством та мужністю президента Зеленського у цей воєнний час».

«Очевидно, він багато разів розмовляв з президентом Зеленським особисто, і він знає, розуміє, в якому стресі перебуває президент Зеленський і весь український народ. І саме тому він, як і раніше, має твердий намір продовжувати підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії».

Під санкції, зокрема, потрапили співвласник московського аеропорту «Шереметьєво» Олександр Пономаренко, співвласник хімічного холдингу «Фосагро» Андрій Гурьєв, Магнітогорський металургійний комбінат та його власник Віктор Рашніков, низка інших російських бізнесменів та колишня російська гімнастка Аліна Кабаєва, яку називають коханкою путіна. 

Також санаційні списки поповнили колаборанти – керівник російської окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо, його зам Кирило Стремоусов, голова окупаційної адміністрації Маріуполя Костянтин Іващенко.

У Пентагоні зазначили, що українські військові з руйнівною точністю й ефективністю застосовують кожну з ракетних систем HIMARS, які «США, союзники та партнери надали для захисту від жорстокого, злочинного вторгнення росії».

Більша частина коштів (2,3 млрд фунтів) буде залучена до фінансування оборонної підтримки України, а решту 700 млн фунтів отримають компанії, які планують долучитись до відновлення нашої країни після перемоги. 

Відповідно до нових обмежень, заморожуються активи «Сбербанку», йому заборонено надавати кошти, економічні ресурси чи технічні послуги. До санкційного переліку Швейцарії також додані ще 54 фізичні та 9 юридичних осіб.

Ця ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн тонн зерна у 2022–2023 роках разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням. Цей проєкт доповнить допомогу на суму $17 млн, яку надала Японія для забезпечення зберігання 1 млн тонн українського зерна.

Управління аудіовізуальних і цифрових комунікацій Франції (Arcom) зазначило, що російський телеканал неодноразово представляв не лише українське керівництво та українську армію, а й насамперед українське населення такими, що сповідують нацистську ідеологію Третього рейху та є надзвичайно небезпечними.

Exit mobile version