Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 6 вересня 2022

Сьогодні 195-й день повномасштабного вторгнення росії в Україну. Захисники нашої держави продовжують контрнаступ відразу на кількох ділянках фронту – у Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Харківській областях. 

Бойові втрати противника та оперативна аналітика подій щодо російського вторгнення на 6 вересня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Сили оборони знищують російські склади боєприпасів, бази, техніку й живу силу, тримають під контролем основні шляхи сполучення окупантів через Дніпро на Херсонщині. 

Наразі противник уже починає визнавати і серйозні втрати, і втечу від українських воїнів. Про це стали обережно писати на ворожих телеграм-каналах, а офіційна російська пропаганда поки відмовчується й чекає відмашки оголосити про черговий «крок доброї волі». 

Наразі контрнаступ триває і наші оборонці закріплюються на нових позиціях. 

При цьому громадян України закликають орієнтуватися виключно на офіційні повідомлення органів влади й не публікувати в мережі будь-яку інформацію про пересування чи перебування українських військ.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 06.09 орієнтовно становлять:

Найбільші втрати противника минулої доби були зафіксовані на Донецькому напрямку. 

Незважаючи на значну перевагу в техніці, артилерії, боєприпасах і живій силі окупанти на цих напрямках практично не рухаються вперед. Найбільшим успіхом було просування на 1 км протягом тижня у напрямку Бахмута.

«Політичною метою операції на Донбасі майже напевно залишається захоплення всієї Донецької області, що дозволить Кремлю оголосити про «звільнення» Донбасу. Російські сили, швидше за все, неодноразово порушували терміни задля досягнення цієї мети».

Українські війська просуваються на кількох напрямках у західній частині Херсонської області та закріпилися на території за річкою Сіверський Донець у Донецькій області.

Швидкість контрнаступу, ймовірно, різко змінюватиметься з кожним днем, оскільки українські сили намагатимуться позбавити росіян необхідних поставок, порушити їхні командування та контроль і послабити моральний дух загарбників.

Як зазначають аналітики, українські сили досягли значного прогресу, щоб почати викликати більш реалістичні коментарі з боку російських блогерів, які донині «прислухалися до оптимістичної риторики Кремля».

Водночас на окупованих росією територіях з кожним днем людям стає все більше зрозуміло, що наближається гуманітарна катастрофа – до опалювального сезону в розбомблених рф населених пунктах ніхто не готується. Це визнають навіть самі колаборанти. Мирних людей кинули напризволяще – немає ні електропостачання, ні газу, ні води. З настанням холодів вижити буде значно важче, але рф це не хвилює. Армія «освободітєлєй» звільнила людей від нормального життя. З іншого боку, тепер стає чітко зрозуміло, що саме в цьому й був головний задум рашистів – фізичне знищення всіх українців та України як держави.

Однією із причин є незадовільне всебічне забезпечення: на передових позиціях особовий склад залишився навіть без води. Проти бунтівників спецслужбами окупаційних військ вжито заходів, їх вивезено з позицій.

Угруповання Повітряних Сил ЗСУ відбиває ракетні та авіаційні удари противника, ефективно здійснює прикриття критичних об’єктів на території України. Протягом поточної доби наша авіація, про повне знищення якої неодноразово заявляла російська пропаганда, завдала понад 15 ударів по ворожих об’єктах

Успішні дії Сил оборони призвели до виведення з ладу переправ в районі Херсона та вчергове звели нанівець спроби агресора відновити перекидання військ через річку Дніпро.

У російській армії почали примусово переводити строковиків на контракт, і це робить неможливим звільнення з військової служби протягом трьох років.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Провів предметні понад півторагодинні перемовини з Президентом Франції. Поінформував колегу про ситуацію на фронті та перебіг протидії агресії РФ. Скоординували подальшу оборонну підтримку з боку Франції. Обмінялися оцінками результатів місії МАГАТЕ на ЗАЕС».

«Угода про асоціацію виконана майже на 65%. Ми дуже активно рухаємося в її виконанні. Угоду неможливо підмінити іншими процедурами, ми маємо виконати всі положення. Паралельно ми взяли зобов’язання виконати сім умов, які були поставлені разом з наданням Україні статусу кандидата на вступ в ЄС», – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції після засідання Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі.

«Відповідно при виконанні семи угод, при паралельному виконанні Угоди про асоціацію, ми маємо амбіцію найближчим часом, до кінця цього року-початку наступного року, перейти саме в переговорні процедури, які передують власне наданню статусу члена ЄС».

Крім того, Україна пропонує ЄС зберігати газ у наших підземних сховищах, які є найбільшими в Європі. Для формування газових резервів ЄС може бути зарезервовано обсяг понад 30 млрд кубометрів в умовах ненадійності постачань газу з рф та нестабільного ринку. 

Участь у благодійному зборі взяло понад 10 тисяч українців, із них донати на срібну монету зробили майже січ тисяч громадян, на монету з нейзильберу – понад три тисячі громадян.

За період дії воєнного стану уклали 11 890 кредитних договорів на загальну суму 48,14 млрд грн.

Незважаючи на скрутну ситуацію в державі, влада продовжує забезпечувати доступ бізнесу до доступних коштів. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Пєсков заявив, що санкції «спричиняють хаос» щодо ремонтних робіт на трубопроводі.

Раніше колишній президент рф Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що ситуація з газом – це помста Німеччині за її позицію щодо України. 

Тим часом уся Європа переконалася в правильності позиції української влади, яка ще минулого року заявляла про можливість енергетичного шантажу з боку росії. 

Тепер ЄС намагається знайти альтернативні джерела постачання енергоносіїв, щоби максимально швидко прибрати зі свого ринку державу-агресора як ненадійного партнера. 

Проблеми з випуском нових вагонів почалися після запровадження західних санкцій та відмови багатьох іноземних компаній співпрацювати з росіянами. Через відсутність американських підшипників у травні стало виробництво на Тихвінському вагонобудівному заводі, яке відновилося лише через 2,5 місяці. У «Трансмашхолдингу» виникли складнощі з іноземними гальмівними системами, приводом дверей, міжвагонними переходами, елементами тягового приводу.

Як би російська пропаганда не хвалилася імпортозаміщенням, за фактом виявляється, що у всіх галузях російська економіка не може обходитися без західних технологій і комплектуючих. 

Станом на 1 січня у юані було вкладено понад 100 млрд дол. із золотовалютних резервів. Однак вкласти гроші в китайські активи можна відносно легко, а вивести назад – ні. Для цього потрібен дозвіл китайської влади, а його буде дуже складно отримати під час кризи.

Таким чином у китайському «капкані» опинилися останні не заморожені резерви росії.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Усі п’ять угод — важливий елемент нашого дворічного плану інтеграції до Європейського Союзу, а також надзвичайний крок солідарності Європи з Україною у цій війні.

Були підписані:

«Головний меседж сьогоднішньої зустрічі всьому світу в тому, що ЄС продовжить підтримувати Україну попри будь-які погрози і шантаж Росії. Я казав це багато разів: вам не потрібні аплодисменти, вам не потрібні хороші слова, вам потрібна конкретна підтримка і зброя. І ми надаємо її».

«Ми надаватимемо політичну, фінансову, гуманітарну і військову підтримку стільки, скільки потрібно. Наша ціль – допомогти Україні виграти війну. Ми хочемо, щоб ця війна скінчилася, але не будь-яким чином, а відповідно до норм територіальної цілісності України». 

«Навчальний курс швидко розвивався, і тепер ми продовжуємо його до п’яти тижнів, щоб забезпечити найкращу підготовку українських солдатів, які незабаром братимуть участь в активних бойових діях», – заявив міністр оборони Бен Воллес.

Додаткові два тижні тренувань дозволять пройти більш поглиблену підготовку. Українців підготують для міських боїв, окопної війни, операцій із використанням транспорту, будуть відпрацьовані вправи у змодельованій бойовій обстановці.

До програми навчання вже приєдналися Канада, Данія, Фінляндія, Норвегія та Литва.

У НАТО підтвердили журналістам, що Альянс допомагає скласти зимовий пакет для України. Зокрема, йдеться про теплу форму, зимове взуття та зимові табори. За кілька тижнів після запиту з Києва США, Канада, Швеція та Фінляндія вже пообіцяли спорядження. Німеччина також хоче долучитися до процесу. 

Exit mobile version