Триває 167 доба боротьби українського народу проти повномасштабного російського вторгнення. Противник зосереджує свої зусилля на встановленні повного контролю над територіями Луганської та Донецької областей, утриманні захоплених районів Херсонської та частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей, створенні сприятливих умов для відновлення наступу на окремих напрямках.
БОЙОВІ ДІЇ
ОК «Південь» інформує, що ситуація на півдні залишається напруженою, але вона перебуває під вогневим контролем України.
Ворог вже не має можливості вільно просуватися суходолом. Під контролем також Антонівський та Каховський мости. Інфраструктура мостів не знищується, але окупантам не дають можливості нею користуватися.
Минулої доби ЗСУ вчергове завдали точного удару по Антонівському мосту, не даючи можливості окупантам перекидати по ньому свої сили й засоби. Ще один удар був завданий по мосту в Новій Каховці.
Протягом доби знищено 5 баз, 3 склади та 2 КП рашистів. Горіли їхні бази у Сніжному, Донецьку, Херсоні, Чорнобаївці, Енергодарі, у Пологівському районі Запоріжжя.
- Міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що у ніч на 8 серпня українські військові завдали удару ракетами HIMARS по пунктах базування російських сил у місті. За попередніми підрахунками, знищена значна кількість військової техніки та живої сили.
Загальні бойові втрати противника від 24.02 до 09.08 орієнтовно становлять:
- особового складу – близько 42640 (+300) осіб ліквідовано
- танків ‒ 1817 (+6) од.
- бойових броньованих машин ‒ 4076 (+6) од.
- артилерійських систем – 964 (+4) од.
- РСЗВ – 261 (+0) од.
- засоби ППО – 133 (+1) од.
- літаків – 223 (+0) од.
- гелікоптерів – 193 (+1) од.
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 757 (+3) од.
- крилаті ракети – 185 (+3)
- кораблі/катери – 15 (+0) од.
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2998 (+5) од.
- спеціальна техніка – 87 (+1)
Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському та Донецькому напрямках.
- За інформацією британської розвідки на війні в Україні від початку повномасштабного вторгнення загинули щонайменше 10 російських генералів.
- Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що вчора провалилися наступи окупантів у напрямку Авдіївки, Пісків, Мар’їнки та Бахмута. Також активні бойові дії велися на Харківщині.
- На непідконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей російське командування оголосило нову хвилю примусової мобілізації. При цьому беруть навіть тих чоловіків, які непридатні для проходження служби й тих, хто мав «відстрочку» чи «бронь». Людей ловлять на ринках, автобусних станціях, просто посеред вулиць, а також на підприємствах і в комерційних установах. Населення обурене, чоловіки переховуються від патрулів.
- СБУ затримала кілерів російських спецслужб, які планували вбивства міністра оборони України Олексія Резнікова, керівника ГУР Міноборони Кирила Буданова та відомого активіста.
- Видання Forbes підрахувало, що сьогоднішній ранковий обстріл України чотирма крилатими ракетами «Калібр» коштував окупантам приблизно 26 млн дол. Усі чотири ракети збила українська ППО. Одну ракету знищено на Одещині воїнами повітряного командування «Південь», ще три збили зенітні ракетні підрозділи повітряного командування «Центр».
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Україна вимагає в ООН та МАГАТЕ направити спеціальну місію на Запорізьку АЕС. Відповідні листи надіслав у структури уповноважений із прав людини.
- У рамках реалізації «зернової угоди» вчора вранці з порту «Південний» вийшло перше судно з українським продовольством – балкер SACURA. Він прямує до Італії.
- Україна минулого тижня подала офіційну пропозицію Міжнародному валютному фонду щодо започаткування нової спеціальної програми МВФ. Кабмін розраховує отримати відповідну допомогу від МВФ уже в листопаді-грудні цього року.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що телеканал CBS News має провести внутрішнє розслідування через оприлюднення заяв про нібито «продаж» Україною західної зброї на чорному ринку.
- З початку повномасштабного вторгнення рф на території України спіймали близько сотні ворожих ДРГ та 1,6 тис. ймовірних диверсантів.
- Турецька компанія Baykar створила в Україні свою компанію і вже придбала земельну ділянку для будівництва заводу з виробництва безпілотників “Байрактар”.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Росіяни все менше платять за комунальні послуги, як наслідок – борги за житлово-комунальні послуги оновили історичний рекорд, досягнувши 804,5 млрд рублів за підсумками I кварталу 2022 року.
- Росстат зафіксував серйозне падіння купівельної спроможності росіян за 18 із 24 базових продовольчих товарів.
У перерахунку на фізичний обсяг продуктів, які може купити середня сім’я, люди стрімко збідніли до рівнів, яких статистика не бачила понад 10 років.
Якщо у 2021 році на середній дохід можна було купити за місяць 851,8 кг картоплі, то цього року – лише 709,8. У перерахунку на картоплю росіяни збідніли до мінімуму з 2011 року.
- У росії на вимогу Роскомнадзору заблокували доступ до краудфандингової платформи Patreon та сайту Grammarly. Доступ обмежили за регламентом блокування сайтів із закликами до масових заворушень, екстремізму, участі у незаконних масових акціях.
- У рф виник дефіцит інсуліну в аптеках. Це стосується не лише зарубіжних, а й російських ліків, оскільки для їхнього виробництва використовуються імпортні компоненти.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- В Україну доставили перші три німецькі зенітні САУ «Гепард». Ці комплекси будуть прикривати важливі об’єкти інфраструктури від атак вертольотів і літаків на малих та надмалих висотах.
- Уряд Швеції погодив відправлення 120 своїх інструкторів до Великої Британії, де вони приєднаються до британських і канадських колег для навчання військовослужбовців ЗСУ.
- Американські сенатори Річард Блюменталь та Ліндсей Грем закликали адміністрацію президента Джо Байдена вже зараз визнати росію державою-спонсором тероризму.
- Міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер заявив про те, що Німеччина підтримує надання Україні 8 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС, сприятиме якнайшвидшому їх отриманню і візьме на себе лідерство в цьому процесі.
- Згідно з новим звітом британського Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), у російській зброї, вилученій в Україні, було виявлено понад 450 компонентів іноземного виробництва.
У звіті вказано, що дослідження російської зброї, захопленої ЗСУ після початку повномасштабного вторгнення рф 24 лютого, показало, що 27 видів російського озброєння і військових систем базуються переважно на західних компонентах. Близько двох третин компонентів було виготовлено американськими компаніями, інші надійшли від виробників з таких країн, як Японія, Південна Корея, Велика Британія, Німеччина, Швейцарія та Нідерланди.
Висновки розслідування показують, що російська армія все ще сильно залежить від іноземних мікрочіпів для всього – від тактичних радіостанцій до безпілотників і високоточних боєприпасів далекої дії. Західні уряди не поспішали обмежувати доступ росії до цих технологій після початку російської агресії проти України в 2014 році.
- У Копенгагені цього тижня пройде конференція північноєвропейських союзників з підтримки України на рівні міністрів оборони, вона стане продовженням і розширенням формату «Рамштайн» з військової допомоги Україні.