Прагнення мати досконалий вигляд в усіх сферах життя властиве багатьом жінкам. Ювелірні прикраси допомагають надати образу вишуканості, підкреслити зовнішні принади та індивідуальність. Коли не можете побалувати свого внутрішнього перфекціоніста дорогоцінними виробами, знадобляться прийоми, що дають змогу мати розкішний вигляд, не полишаючи бюджетного сегмента.
Експерименти зі сріблом
Не секрет, що срібло, — найдешевший зі шляхетних металів. Його ціна в рази нижча, від в інших коштовних матеріалів. Проте завдяки філігранному обробленню воно здатне гармонійно доповнити витончений образ:
- Чорніння створює ефект вінтажних прикрас.
- Родіювання надає матеріалу інтенсивний блиск, як в інших білих металів.
- Діамантове гравіювання створює оригінальну текстуру та посилює сяяння.
- Позолота робить срібло не відмінними зовні від жовтого металу.
Різні техніки покриття допомагають створювати оригінальний дизайн, що візуально підвищує цінність прикрас, хоча фактична вартість не надто змінюється.
Завдяки природним властивостям срібло гнучке й просте в роботі, тому ювелірним виробам із нього часто надають надзвичайної складної форми. До вечірнього чи романтичного вбрання чудово пасуватимуть срібні сережки з позолотою та родіюванням. Комбінація двох відтінків дає змогу майстрам створювати надзвичайні витончені форми. Діловий образ можна доповнити стриманими, але виразними прикрасами з діамантовою гранню чи чорнінням.
Не дорогоцінні, але ефектні
Якщо ви й знайдете в бюджетному сегменті прикраси з дорогоцінним камінням — діамантами, сапфірами, смарагдами, рубінами — вставки в них будуть відверто «крихітними». Хоча діамант залишається ним незалежно від розміру, проте wow-ефекту не чекайте. Натомість можна звернути увагу на цілу низку напівдорогоцінних і синтетичних каменів, які мають чудовий і пишний вигляд, хоча їхня вартість відчутно нижча. Серед популярних інкрустацій:
- прозорий фіаніт або кубічний цирконій — штучний замінник діамантів;
- топаз різних синіх відтінків;
- зелений агат;
- фіолетовий аметист;
- червоний гранат;
- блакитний, зелений, димчастий кварц (раухтопаз);
- гідротермальні сапфір і рубін — штучно вирощені аналоги натуральних самоцвітів.
Окремої уваги заслуговують недорогі прикраси з бурштином у ретро-стилі. Комплект із сережок і персня/підвіски/брошки стане неповторним доповненням ділового костюма чи вечірньої сукні, притягуючи погляди. Такі прикраси сприймаються як раритет, що передавався з покоління в покоління, але водночас їхня вартість доволі стримана.
Завдяки кольоровій емалі ювеліри також можуть створювати складні й оригінальні витвори переважно в геометричному, флористичному чи анімалістичному стилях. Комбінуючи яскраві вставки з мерехтливим камінням, вдається виготовляти неперевершені витончені прикраси.
Базові ювелірні табу
Аби не перевантажувати образ та досягти принципів стриманої розкоші, дотримуйтеся балансу прикрас та ювелірного етикету:
- браслети — на одній руці;
- для повсякденного образу — лаконічні прості вироби, а масивні й пишні — для вечірнього виходу;
- не більш як 3 типи прикрас до одного вбрання;
- максимальна кількість каблучок — 2+1;
- акцент на одній центральній прикрасі або комплекті.
Сучасні тренди дають змогу поєднувати вироби з різних металів, але в цьому випадку в них має бути якась спільна риса. Стежте за модою — актуальні образи та відчуття стилю допоможуть мати яскравий вигляд і дивувати навіть із мінімумом витрат.