Чому під час відключення світла у Переяславі зникає вода: коментар головного інженера КП ВУКГ

Останнім часом під час відключень електроенергії у жителів Переяслава почали виникати проблеми з водопостачанням. Proslav з’ясував причину, поспілкувавшись з головним інженером КП ВУКГ Віталієм Терехом.

Чому у Переяславі при відключення світла зникає вода: коментар головного інженера КП ВУКГ
Чому у Переяславі при відключення світла зникає вода: коментар головного інженера КП ВУКГ

Чому в Переяславі зникає вода, коли немає світла

У приміщенні водогону не вимикають електроенергію, однак там немає свердловин

Під час стабілізаційних відключень світла мешканці Переяслава зіткнулися з проблемами водопостачання, а то й з повною нестачею води. Люди нарікають на відсутність генераторів на водогоні. Також у соціальних мережах звернули увагу на те, що підприємство не мають відключати від електропостачання, оскільки воно є об’єктом критичної інфраструктури.

Віталій Терех підтвердив, що на підприємстві дійсно не відключають світло. Однак це не рятує містян від проблем з водопостачанням.

«На підприємстві немає свердловин, з яких можна було б продовжувати закачувати воду до резервуарів під час відключення електроенергії у місті. Навіть попри те, що у нас світло не вимикають. Наприклад, у тому ж Борисполі у приміщенні водогону працюють 13 свердловин, у Яготині – , – пояснив інженер.

Свердловини, розташовані по місту, припиняють закачувати воду до резервуарів під час відключення електроенергії

Пан Терех зазначив, що як тільки по Переяславу починають діяти відключення – свердловини почергово припиняють роботу. 12 з них розташовані у межах живих кварталів міста, ще 4 – за межами Переяслава. Таким чином не вдається повноцінно заповнювати резервуари, розміщені на підприємстві.

«Під час відключення електроенергії мешканці приватного сектора забирають те, що залишилося у резервуарах. А як тільки свердловини відновлюють свою роботу з поверненням електроживлення – воду відразу споживають люди багатоквартирних будинків. Відтак ємності водогону залишаються незаповненими», – зазначає він.

Як можна виправити ситуацію

Ми поцікавилися, чи не можна встановити генератори на кожну локацію зі свердловинами. На це Віталій Степанович відповів, що ввімкнений на всю ніч пристрій не дасть мешканцям змоги відпочивати і це може призвести до нових нарікань.

А навіть якщо люди й погодяться на надмірний шум посеред ночі, то для нормального заповнення резервуарів треба, щоб працювали генератори відразу на 7-8 свердловинах, відповів пан Терех.

«Єдине адекватне рішення, яке може врятувати ситуацію – будівництво нових свердловин на водогоні. Дякую керівництву громади та депутатам за те, що проголосували за виділення коштів (йдеться про понад 5 млн грн на будівництво нової свердловини – ред.). Це дасть змогу наповнювати водою резервуари та подавати її споживачам», – зауважив Віталій Степанович.

Попереднє інтерв’ю з Віталієм Терехом про ситуацію з водопостачанням та водовідведенням у місті читайте за посиланням.

Exit mobile version