Щороку християнське свято Великодня відмічають у різні дні. І справа не тільки у різних церковних календарях. Proslav розповідає чому щороку Великдень святкують у різні дні.
Чому щороку Великдень святкують у різні дні
Справа у тому, що ще у першому столітті воскресіння Христа святкували щотижня. Однак, у другому столітті ситуація почала змінюватись, а у релігійному суспільстві почали виникати суперечки.
Тоді відбувся Нікельський собор, під час його зібрання було встановлено, що Великдень будуть відмічати після 21 березня в першу неділю після повного місяця.
Проте, щороку це явище відбувається у різний час. Саме тому дата святкування Паски кожного року відрізняється.
У підсумку, для того, щоб визначити дату Великодня спочатку необхідно вирахувати коли місяць вперше буде повним після весняного рівнодення. Наступна неділя після цього й буде святковою.
Окрім цього, християни використовують різні календарі. Віряни православної конфесії та греко-католики слідують за юліанським календарем, а католики – грегоріанським. Згідно до останнього, весна розпочинається раніше на 13 днів. Це і є причиною того, що віряни католицизму відмічають Великдень раніше. Хоча й трапляється, що обидві дати збігаються.
Тим часом у ДСНС нагадали правила безпеки під час святкування Великодня.
Також розповідаємо які продукти не можна освячувати на Великдень.