Чому зменшилась заробітна платня вчителів та на скільки?

Редакцію proslav відмітив у своєму дописі житель Переяслава, вчитель ЗОШ №3, доброволець територіальної оборони Андрій Бован. Його допис стосувався оплати праці вчителів протягом війни. Ми поспілкувалися з начальником відділу освіти Переяславської міської ради Петром Ярмоленком та спробуємо пояснити, чому та на скільки зменшилася оплата праці вчителів.

Зменшення освітньої субвенції:

Відповідно до додатку до постанови Кабміну від 01.04.2022 № 401Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам зменшена на 10%, або понад 10,8 млрд гривень.

Ці обсяги освітньої субвенції буде зменшено в червні-грудні. Це призведе до недофінансування видатків на оплату праці педагогів у середньому на 17% щомісяця.

Зменшення надбавок у Переяславській громаді:

Керівники шкіл можуть зменшувати деякі надбавки та доплати вчителям. Проте в МОН наголошують, що вони мають право зменшувати розміри лише тих доплат і надбавок, які встановлені нормативними актами в граничних розмірах або є необов’язковими.

Як повідомив proslav начальник відділу освіти Петро Ярмоленко: “З нас зняли близько 8,3 мільйона гривень, тому ми вимушені скоротити деякі додаткові виплати педагогам, а саме: доплату за престижність із 20 до 5 відсотків, не буде також доплат за перевірку зошитів, класне керівництво, завідування кабінетами (майстернями, бібліотеками), позакласну роботу з фізичного виховання, роботу в інклюзивних класах”.

Чому з усіх зняли по різному, та скільки у відсотках?

Кожен вчитель отримує різну заробітну платню. Це залежить від кількості навчальних годин, стажу і відповідно надбавок. Основні надбавки які зменшилися: 

Інші надбавки є незначними й не стосуються більшості вчителів.

Звичайно освіта є надважливою складовою життя та розвитку держави, але війна вносить свої корективи майже у всі аспекти економіки країни. Ми впевнені, що в Україні майбутнього заробітна платня вчителів точно буде достойною. 

Exit mobile version