Чи буде літо 2025 ще спекотнішим за торішнє? Прогноз метеорологів

Після минулорічного пекельного літа українці у тривожному передчутті: яким буде літо 2025 року? Відомі метеорологи розповіли Телеграф, чи варто готуватися до ще більшої спеки, передає Proslav.

Чи буде літо 2025 ще спекотнішим за торішнє? Прогноз метеорологів

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух зазначила, що середня температура літа 2025 року може бути на два градуси вищою за норму.

– Найвища температура ймовірна у липні, який традиційно є найспекотнішим місяцем в Україні. Щодо того, чи сягне цього року температура повітря 40 градусів і вище – говорити поки що зарано. У разі ймовірного розвитку таких погодних умов синоптики обов’язково попередять про небезпеку, – прокоментувала Віра Балабух.

Свій прогноз зробив і відомий український синоптик Ігор Кібальчич.

– Існує приблизно 70–75% ймовірності, що літо буде аномально теплим – температури перевищуватимуть середні багаторічні показники на 1–1,5 °C. Але це не означає, що кожен літній місяць буде спекотним. Наприклад, червень може бути прохолоднішим, зате липень і серпень – дуже теплими.

За словами синоптика, за статистикою найспекотнішими зазвичай є період з 15 липня до 15 серпня. Саме в цей час фіксуються найвищі денні та середні температури.

— Хвилі спеки, без сумніву, будуть. Це буде пов’язано з надходженням повітряних мас – передусім з північної Африки, Близького Сходу та центральних районів Азії. Тому в окремі дні температура повітря, особливо в південних і східних областях України, може перевищувати 40 °C, – говорить Кібальчич.

Синоптик нагадав, що 2024 рік був одним із найтепліших – майже на рівні з 2010 роком за температурними показниками. У деяких регіонах, зокрема в Миколаївській області, фіксували температури до +41 °C. Фахівець поділився прогнозом щодо опадів майбутнього літа:

– Щодо опадів – тут усе складніше. У літній період більшість дощів – це саме конвективні опади, які пов’язані з грозами. А грози мають дуже локальний характер: в одному районі міста може випасти місячна норма, а в сусідньому – жодної краплі.

Зважаючи на те, що минуле літо було доволі сухим, особливо на Лівобережжі, є шанс, що цього року дощів буде більше, і грози стануть активнішими. Але це не тільки добра новина. Активніші грози означають більший ризик небезпечних погодних явищ – граду та навіть смерчів, які в Україні вже не рідкість.

– Щоправда, зазвичай вони короткочасні й проходять над полями чи лісовими масивами, тож часто їх просто ніхто не бачить, – сказав Ігор Кібальчич.

Водночас постійної рекордної спеки синоптик не очікує: каже, що, за статистикою, два роки поспіль рекордно теплими бути не можуть.

Нагадаємо, у Переяславі 8 днів не буде газу: графік.

Exit mobile version