Чи буде укриття у Вовчківській гімназії: на позачерговій сесії шукали рішення

23 червня на черговій 54-й сесії Переяславської міської ради у сесійній залі було жваве обговорення долі гімназії у селі Вовчків. Тоді до присутніх звертались батьки учнів даного начального закладу та староста села Тетяна Постолюк.

Чи буде укриття у Вовчківській гімназії: на позачерговій сесії шукали рішення

Проблема гімназії у селі Вовчків

Тоді людей хвилювало питання закриття гімназії та облаштування відповідного укриття. Батьки наголошували, що їхні діти хочуть ходити до свого навчального закладу, а не їздити у сусіднє село. Стосовно першого – міський голова Вячеслав Саулко та начальник відділу освіти Петро Ярмоленко завірили, що закривати гімназцію ніхто не збирався. А от питання облаштування укриття потребувало додаткового вивчення.

Як стало відомо, у той же вечір голова громади разом з фахівцями ДСНС приїхав до Вовчківської гімназії, де обговорювали можливість проведення необхідних ремонтних робіт для облаштування укриття.

Чи буде укриття у Вовчківській гімназії: на позачерговій сесії шукали рішення
міський голова Вячеслав Саулко та секретар міської ради Лідія Оверчук

Річ у тім, що у підвальному приміщенні гімназії знаходиться котельня, якої за нормами не повинно бути. Тоді депутати запропонували перенести її, збудувавши нову будівлю. А підвальне приміщення використати для облаштування укриття.

«Після попередньої сесії було проведено ряд робіт, які супроводжувались обстеженням на предмет можливості будівництва найпростішого укриття відділом освіти і мною особисто. Також були залучені депутати міської ради та працівники ДСНС. Є багато питань, які треба вирішити», – зазначив Вячеслав Володимирович.

Й додав, що наразі будівництво нового приміщення для перенесення котельні наразі неможливе, оскільки потребує багато часу та коштів, яких у бюджеті громади немає.

Пропозиція стосовно облаштування укриття та обговорення

Саулко запропонував провести ремонт частини котельні таким чином, щоб потім була змога прийняти її, як найпростіше укриття. Тим паче, що для цього можна реалізувати відповідні умови: додатковий вхід, вентиляцію, освітлення тощо. А згодом вже вирішувати питання самої котельні.

«Тобто, пропонується виділити кошти на поточний ремонт приміщення і працюємо далі», – сказав мер.

Виступ депутата Андрія Іващенка

До голови звернувся місцевий депутат Андрій Іващенко й поставив ряд запитань.

«На сесії ви повідомили, що котельна не зможе знаходитись у підвальному приміщенні. А це значить, що школа не зможе бути відкрита, доки не буде виправлено цей недолік. Також цікавить чи дали фахівці ДСНС відповідний припис, у якому є відповідні рекомендації та роз’яснення», – запитав Андрій Володимирович.

депутат Андрій Іващенко

Вячеслав Володимирович, у свою чергу підтвердив, що будівельними нормами забороняється розміщення котельні у підвальному приміщенні навчального закладу.

«Але наразі обговорюється облаштування об’єкту укриття у селі Вовчків. Оскільки у ньому (селі ред.) взагалі немає жодного. Ми це питання вирішуємо шляхом ремонту частини котельні. Однак паралельно виникає ряд наступних проблем, які потребуватимуть подальшого вирішення. Можливості робити нову котельну – немає. Зараз я не можу дати вам чітку відповідь. Ми будемо далі сідати і вирішувати питання, що робити: чи розробляти новий проект і будувати нову котельну чи закривати цю – ми поки не знаємо. Будемо розбиратися далі», – відповів голова Переяславської громади.

На що Іващенко зазначив, що фахівець головного управління ДСНС у Київській області вказав, що не може бути прийнятим об’єкт укриття і відкрита школа, якщо це не буде відповідати умовам, які прописані у законодавстві.

«Якщо там знаходиться котельня – ми можемо відремонтувати приміщення і навіть зробити вентиляцію. Але воно не дасть змогу відкрити школу. Тому, ми минулого тижня й спілкувались щодо того, що першим кроком має бути експертний висновок тих, хто буде це (приміщення – ред.) приймати», – наголосив депутат.

Виступ депутата Олексія Дикого

Питанням фінансування для проведення робіт поцікавився інший депутат Олексій Дикий.

«У мене два запитання. Якщо плануєте робити там поточний ремонт, то чи є кошторисний план для відділу освіти. Також цікавить чи будуть вони щось робити, не чекаючи сесії, не збираючи депутатів. Якщо зробити ремонт, а потім ДСНС не приймуть це приміщення, як укриття, а у нас не буде коштів для будівництва нової котельні для школи. То чи не повинні ми це розглядати у комплексі?» – звернувся Олексій Степанович.

депутат Олексій Дикий

Відповідь Петра Ярмоленка

Стосовно цього відповідь надав начальник відділу освіти Петро Ярмоленко.

«Там планується робити поточний ремонт аварійного приміщення котельні. Стіна, марш – воно буде зроблено. Це буде до першого вересня. До 15 жовтня котельня працювати не буде. Тобто, у ДСНС питань не має бути. А до 15 жовтня чи до 1 листопада маємо вирішити питання котельні», – сказав освітянин.

начальник відділу освіти Петро Ярмоленко

Вячеслав Саулко також відповів щодо фінансування даних робіт.

«Щодо фінансування щодо того, що ми там дивились. Ми хочемо проводити роботи господарським способом. Мінімальні витрати. Ми говоримо про те, що робимо ремонт котельні таким чином, щоб у фінальному варіанті це відповідало вимогам найпростішого укриття», – підкреслив голова громади.

Й додав: «Наша задача – його зробити, а потім запросити фахівців, які б не мали підстав заборонити використовувати це приміщення, як укриття».

Саулко припустив, що загальна сума ремонту може «вкластись до порогу у 200 тисяч гривень».

Також Ярмоленко додав, що якщо виникнуть додаткові роботи, то дозволяється збільшити об’єм коштів до 50%.

У підсумку вирішили, що депутати зберуться на ще одну позачергову сесію, щоб вирішили питання для знаходження коштів, якщо це буде необхідно.

Виступ депутатки Аліни Римар

Депутатка Аліна Римар вирішила ще раз поцікавитись яким чином буде проведено ремонтні роботи, щоб фахівці ДСНС змогли прийняти це приміщення як укриття.

«Хочу ще раз для себе зрозуміти. У нас є припис ДСНС про те, що у Вовчківській гімназії не може бути укриття, якщо там є котельня. Правильно? Чи може бути найпростіше укриття у навчальному закладі, якщо там є котельня?» – поставила запитання до начальника відділу освіти.

депутатка Аліна Римар

На що Петро Миколайович відповів: «Якщо вона (котельня – ред.) працююча, то – ні».

Римар додала: «Тобто ми зараз виділяємо на ремонт котельні кошти, а в підсумку не будемо впевнені, що ДСНС нам погодить використовувати це приміщення, як укриття?»

У свою чергу, Петро Ярмоленко нагадав, що частина котельні, у якій будуть проводитись ремонтні роботи знаходиться у аварійному стані.

«Там аварійна стіна, аварійний марш. Його все одно довелося б робити. Рано чи пізно. Ми його зараз будемо робити з ухилом до найпростішого укриття», – відповів він й зазначив, що у подальшому буде вирішуватись питання котельні.

Водночас Аліна Римар поцікавилась режимом роботи навчального закладу, запитавши чи буде працювати гімназія тільки з 1-го вересня по 1-ше листопада.

«Це єдиний вихід із ситуації». До якого рішення прийшли депутати?

На що відповів голова громади Вячеслав Саулко, зазначивши, що це наразі єдиний вихід із ситуації.

«Якщо не проводити ці роботи, то у нас виникає патова ситуація. Робити окремо котельню – ми не встигаємо, бо на це треба мінімум півроку. А її потрібно буде робити. Бо сама котельня реально є у аварійному стані. Тим більше її у підвальному приміщенні не може бути. Це питання необхідно буде вирішити. Але це інша проблема, яка не пов’язана сьогодні з укриттям», – сказав мер.

Та додав, що розуміє сумніви депутатки Римар стосовно рішення ДСНС.

«Я розумію, що у вас є сумніви чи не буде так, що ми зробимо ремонт, а ДСНС не прийме. Так от, ми саме для цього робимо окремі входи, ізолюємо саму котельну від майбутнього укриття. Воно буде окремо. Тобто, у нас буде підстава сказати, що приміщення знаходиться не в котельні. А згідно цього – отримаємо відповідні дозволи. Наше головне завдання зараз зробити укриття за усіма вимогами – зробити додаткові двері, поставити біо-туалети, встановити вентиляцію, зробити освітлення. Тобто все, що вимагається для найпростішого укриття. Інших шляхів вирішення у нас немає», – відповів Вячеслав Володимирович.

Також він зазначив, що до першого липня буде точно відома необхідна сума і будуть знайдені кошти, щоб провести необхідні роботи.

«У нас є марші, у нас є блоки, залишається тільки знайти бригаду, яка зробила б ремонт. Можливо залучимо наші служби: ЖКГ чи ВУКГ», – підкреслив голова громади.

У свою чергу, депутат Михайло Шамрай висловив пропозицію переросподілити кошти з придбання резинового покриття для дитячого майданчика, щоб прискорити ремонт приміщення у Вовчківській гімназції.

депутат Михайло Шамрай

На це Вячеслав Володимирович відповів, що відповідні роботи будуть виконані у найкоротший термін. Тому, пропозиція депутата не є доцільною у цьому випадку.

Вкінці голова громади подякував депутатам за оперативність і висловив сподівання, що до першого вересня усі роботи по облаштування укриттів у навчальних закладах громади будуть виконані.

Нагадаємо, на позачерговій сесії Переяславської міської ради представили нового начальника поліції Переяславщини.

Exit mobile version