Начальник управління містобудування та архітектури Переяславської міської ради Петро Пурденко пояснив, що під час дії правового режиму воєнного стану заборонено передавати у власність громадянам земельні ділянки. Коли учасники бойових дій можуть звернутися, щоб задовільнити своє право? Дізнався Proslav.

Під час дії воєнного стану земельні ділянки громадянам не видаються
З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено режим воєнного стану.
Відповідно до підпункту 5 пункту 27 розділу Х Земельного кодексу України у період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, в межах України або окремої її місцевості, у якій введено воєнний стан:
- Безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей:
- Вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення щодо охорони земель» щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення:
- Державної комунальної власності, невитребуваних, нерозподілених земельних ділянок, а також земельних ділянок, що залишилися у колективній власності і були передані в оренду органам місцевого самоврядування;
- Приватної власності.
Коли учасники бойових дій (УБД) можуть звернутися за отриманням земельних ділянок
Начальник управління містобудування та архітектури Переяславської міської ради Петро Пурденко, що в першу чергу Президент України має скасувати режим воєнного стану.

«Після цього наше управління звертається до сесії міської ради з проханням надати дозвіл на розробку детальних планів території під роздачу земельних ділянок. Тобто розробляється містобудівна документація», – розповів Петро Львович.
За його словами, розробка відповідних документів займає від 3 до 6 місяців відповідними сертифікованими проектувальниками. Після завершення розробки знову має бути затвердження на сесії міськради.
«За цей час учасники бойових дій матимуть змогу зібрати необхідний пакет документів. Тільки після цього громадяни можуть звернутися до управління й отримати графічні матеріали з місцем розташування. Потім – звертається на сесії міської ради. Своїм голосування депутати надають дозвіл на розробку проекту-відведення земельної ділянки», – резюмував Пурденко.
Нагадаємо, у парку Тараса Шевченка в Переяславі проведуть ремонтні роботи. Виконком погодив виділення коштів. Детальніше – за посиланням.