Чи можуть оштрафувати за відсутність аптечки, вогнегасника та знака аварійної зупинки: у МВС відреагували

У Міністерстві внутрішніх справ України відреагували на поширення у ЗМІ тези про нові штрафи для водіїв. У публікаціях йшлося про покарання за відсутність аптечки, вогнегасника та знака аварійної зупинки, інформує Proslav.

Чи можуть оштрафувати за відсутність аптечки, вогнегасника та знака аварійної зупинки: у МВС відреагували
Чи можуть оштрафувати за відсутність аптечки, вогнегасника та знака аварійної зупинки: у МВС відреагували

За словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, жодних нових штрафів за відсутність перерахованих вище речей не передбачено.

Водночас він зазначив, що вимоги до комплектації транспортних засобів залишаються незмінними вже багато років і чітко прописані в Правилах дорожнього руху. Також вже декілька років не змінювались санкції, передбачені КУпАП за можливі порушення з цього приводу.

Однак у авто повинні бути:

Чи можуть оштрафувати за відсутність вогнегасника, аптечки чи знака аварійної зупинки

В Україні передбачено відповідальність за відсутність в автомобілі аптечки, вогнегасника чи знака аварійної зупинки. Проте характер покарання залежить від типу транспортного засобу та обставин порушення.

Для водіїв легкових автомобілів (приватне використання)

Правила дорожнього руху (п. 31.4.7.є) зобов’язують мати в автомобілі:

Однак, відсутність цих предметів не є технічною несправністю, яка забороняє експлуатацію транспортного засобу. У разі відсутності цих предметів, порушення може бути кваліфіковане за ст. 125 КУпАП, що передбачає лише попередження.

Для водіїв, які здійснюють пасажирські перевезення

У випадку відсутності аптечки, вогнегасника чи знака аварійної зупинки у транспортному засобі, що використовується для перевезення пасажирів, передбачено:

Чи можуть оштрафувати водія при повторному попередженні за відсутність аптечки

Якщо приватний водій уже отримав попередження за відсутність аптечки, вогнегасника чи знака аварійної зупинки, і його знову зупинили без цих обов’язкових предметів, то повторне порушення також кваліфікується за статтею 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), яка передбачає лише попередження.

Стаття 125 КУпАП не передбачає посилення покарання за повторні порушення. Тому, навіть у разі повторного виявлення відсутності зазначених предметів, водієві знову може бути винесено попередження.

Нагадаємо, нещодавно у Переяславі викрили підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю елітних брендів.

Exit mobile version