Чи зможуть покарати чоловіків, які втекли з України під час повномасштабного вторгнення

З початку повномасштабного вторгнення певна кількість чоловіків покинули Україну в якості біженців. Інші ж скористались корупційною складовою та змогли перетнути кордон за підробленими волонтерськими документами. Чи настане для них покарання? Пояснення народного депутата Ярослава Ющишина переповідає Proslav.

Чи зможуть покарати чоловіків, які втекли з України під час повномасштабного вторгнення

У ефірі телеканалу «Київ» він зазначив, що покарати можна не тих чоловіків, хто виїхав, а тих, хто їх випустив.

«В Україні, як країні яка будує верховенство права, закон не має звороньої дії. Покарати людину за те, що не було злочином на момент, коли вона це зробила нереально. Така людина відстоїть свою позицію, якщо не в українському суді, то в Європейському суді з прав людини. В цій ситуації треба покарати не тих, хто втік, а тих хто випустив. В таких випадках мала місце корупція», –  зауважив народний обранець.

Що відомо про ситуацію

Напередодні очільник МВС Ігор Клименко заявив, що після завершення війни, чоловіків, що втекли з України чекатиме покарання. Він, зокрема, повідомив, що наразі йде робота над розробкою відповідного законопроекту.

Водночас Клименко додав, що наразі не передбачено майже жодного покарання для тих, хто незаконно перетнув кордон, а потім повернувся в Україну.

«На сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що по закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон», – пояснив він.

Голова міністерства зазначив, що над розробкою працюють спільно Кабінет міністрів та Верховна Рада.

«Я думаю, це буде закон», – додав Клименко.

За словами очільника МВС, наразі вивчається міжнародний досвід. Зокрема, він підкреслив, що кожен, хто незаконно перетнув кордон має відповісти перед законом.

«Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон», – додав міністр.

Чи забороняється виїзд закордон чоловікам

Після введення воєнного стану на всій території України вступила в дію заборона на виїзд чоловікам від 18 до 60 років. Проте є й винятки. Перетинати державний кордон можуть чоловіки з інвалідністю, багатодітні батьки, водії, волонтери, моряки, спортсмени, культурні діячі, народні депутати, міністри.

Тим часом Володимир Зеленський повідомив, що в Україні розробляють нову концепцію розвитку авіації з урахуванням переходу на нові типи літаків.

«Ця молодь дуже багато втратила»: міністр освіти і науки пояснив, чому важливо відновити офлайн навчання.

Exit mobile version