«Це зображення передає абсурдність і жах війни»: світлина українського фотографа перемогла на World Press Photo

Світлину, яку у світі вже називають символом війни в Україні, визнали фотографією року за версією міжнародної фундації World Press Photo. Йдеться про знімок українського фотокореспондента Євгена Малолєтки, на якому рятувальники у Маріуполі виносять із полового будинку поранену вагітну.

Про це йдеться на сайті фотоконкурсу.

«Це зображення передає абсурдність і жах війни»: світлина українського фотографа перемогла на World Press Photo

На фотографії зображена 32-річна Ірина Калініна, яку виносять із пологового будинку, що постраждав під час російського авіаудару 9 березня 2022 року. Жінка померла за пів години після того, як народила сина, дитина також народилася мертвою.

Чому, на думку журі конкурсу, це фото таке цінне

Російська влада давала тоді суперечливі коментарі щодо обстрілу. Вони то заперечували його факт, то стверджували, що лікарню заради провокації обстріляли українські сили, то заявляли, що в ній нібито ховалися українські військові.

Директорка World Press Photo Foundation Джуман Ель Зейн Хурі наголосила, що на знімку очевидне свідчення воєнних злочинів росії проти мирного населення України.

«На думку журі, це зображення передає абсурдність і жах війни. Це точне відображення подій року та докази воєнних злочинів, які російські війська вчиняють проти українського цивільного населення. Фото постає як глибоко болючий історичний факт і висвітлює вбивство майбутніх поколінь українців. Надаючи платформу світлині, журі сподівається, що світ зупиниться і визнає нестерпні реалії цієї війни та замислиться над майбутнім України», – йдеться у на сайті премії.

Чому ця перемога є важливою для українців

World Press Photo – один з найпрестижніших міжнародних конкурсів фотографів. Україна вперше отримала найвищу нагороду на цьому конкурсі.

«Ми намагалися нашими роботами передати те, що коїлося в місті, як почувалися люди. І що важливо – ми задокументували воєнні злочини проти українців, те, що чинили росіяни: як у середні віки – коли місто не можуть захопити, його просто спалюють разом із його жителями. Ця фотографія вийшла величезним тиражем на різних платформах. Це важливий факт того, як заяви Росії розходяться з тим, що коїлося насправді в самому Маріуполі», – розповідає в інтерв’ю DW Євген Малолєтка.

Скільки коштуватиме навчання в найкращих університетах країни у новому навчальному році – читайте в матеріалі Proslav.

Exit mobile version