Центр стратегічних комунікацій: що відбувається з цінами на хліб та чому не варто панікувати

Нещодавно у Центрі стратегічних комунікацій почули заяви про здорожчання хліба. За їхніми словами, росіяни, звісно ж, узяли цю інформацію й почали активно розносити за допомогою ботів. Тож, фахівці вирішили пояснити, що відбувається з цінами та чому не варто панікувати, передає Proslav.

Центр стратегічних комунікацій: що відбувається з цінами на хліб та чому не варто панікувати
Центр стратегічних комунікацій: що відбувається з цінами на хліб та чому не варто панікувати

Що відбувається з цінами на хліб

Президент «Всеукраїнської асоціації пекарів», директор ТОВ «Київ Хліб» Юрій Дученко розповів, що наразі через низку проблем у галузі є передумови для здорожчання хліба вже на 10%, а в наступні місяці – ще на 20%.

Чому в Україні хліб подорожчає

За даними Центру, причин здорожчання хліба багато – відключення електроенергії, мобілізація, відстуність зерна другого та третього класу. У кожній з цих проблем є безпосередня вина росії, яка розв’язала найбільшу війну в Європі з часів Другої світової, пояснюють фахівці.

Заяви «експертів» із соцмереж про те, що хліб дорожчає через готовність України будувати продовольчі хаби в Африці, – відірваність від реальності.

«Ще раз: на кожну сферу життя в Україні негативно впливає саме жорстка війна, почата росією. Зокрема, ціни ростуть тому, що росіяни нищать критичну інфраструктуру, вбивають людей, крадуть ресурси», – пояснюють в ЦСК.

Чому в соцмережах панують панічні настрої

Новини коментують не лише українці, які переживають за власне майбутнє, а й проплачені росіянами боти. Їхня задача – деморалізувати суспільство й змусити людей критикувати кожне рішення влади.

«Звісно, підняття цін – завжди неприємна історія, однак воно не означає, що влада займається геноцидом (як це розкручують боти)», – йдеться у матеріалі.

Ціни на хліб в Україні можуть зрости

Ціни на хліб в Україні можуть зрости, однак варто пам’ятати декілька речей:

  1. Нам не загрожує голод, усі панічні повідомлення на цю тему – гіперболізація, що грає на руку росіянам;
  2. Підняття цін – не забаганка української влади, а непопулярний крок, на який доводиться йти через усі збитки, завдані ворогом.

Раніше Центр стратегічних комунікацій пояснював, для чого зупиняють українські АЕС. Детальніше – за посиланням.

Exit mobile version