День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2022 році: рашисти знову погрожують Україні і хочуть повторити 1986 рік

Навіть в умовах війни  українці не оминають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Нині ми згадуємо та вшановуємо живих ліквідаторів цієї жахливої техногенної катастрофи та молимося за полеглих у боротьбі з мирним атомом. 

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2022 році: рашисти знову погрожують Україні і хочуть повторити 1986 рік

ProSlav спробував відшукати паралелі тієї біди з нинішньою годиною лихоліття, яку переживає український народ.

Паралелі. Не піддається забуттю, що, навіть у вже далекому 1986 році, наша Батьківщина вже втрачала частину своєї території, яка внаслідок Чорнобильської катастрофи стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і донині вбиває мирний атом. Десятки тисяч українців вже тоді стали біженцями. Це жахлива трагедія ХХ століття. І тоді, й нині вина у трагедії лежить на злочинному московському режимі. Саме на їх совісті жертви та скалічені долі людей.

Сьогодні ми переживаємо найбільшу трагедію уже ХХІ століття – повномасштабне російське вторгнення. Наразі кремлівський режим наново й не криючись вбиває десятки тисяч українців, робить безлюдними сотні тисяч квадратних метрів української землі. Наново рашисти погрожують Україні ядерним ударом, вихваляються тим, що можуть повторити для нас 1986 рік.

Але у далекому 1986 році мужність та героїзм ліквідаторів, пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, вчених, медиків, працівників міліції врятували Землю від більшої ядерної катастрофи. Перемогли у своїй війні.

Так і в 2022 році українські воїни-Герої зупинять московських окупантів, врятують Україну та світ від катастрофи. Ми переможемо. Бо українці – це нація переможців.

За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч людей. Станом на 2021 рік, а Україні налічувалося 1,7 мільйона людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них понад 185 тисяч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та близько 56 тисяч осіб з інвалідністю, яку одержали внаслідок катастрофи.

Подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у цій боротьбі.

Слава героям-чорнобильцям!

Нагадаємо, що у 2021 році ProSlav випустив документальну стрічку зі спогадами очевидців Чорнобильської катастрофи. Спогадами з нами поділилися переселенці, що стали мешканцями Переяслава Тамара Редчиць, Єва Губська, Наталія Крутік, Олександр Бутковський та Лідія Буряченко. 

Спогади очевидців Чорнобильської катастрофи - документальний фільм
Exit mobile version