У четвер, 18 квітня, під час сесії Переяславської міської ради депутат від партії «Європейська Солідарність» Олександр Пасічник закликав колег звернутися до Верховної Ради щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне, передає Proslav.
Депутат Олександр Пасічник звернувся щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне
Він нагадав, що 22 березня 2024 року уряд схвалив проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині акцизного податку». При цьому акциз на бензин має зростати у кілька етапів у 1,7 рази (з 213 до 359 євро за 1000 літрів), а на дизпаливо – в 2,5 рази (зі 139 до 330 євро за 1000 літрів).
«Це пояснюється нібито необхідністю наближення національного законодавства до стандартів Європейському Союзі у зв’язку із набуттям статусу країни-кандидата на вступ. Водночас аргументується перспективою надходженням щомісяця до держаного бюджету додаткових 1,3 млрд грн. від акцизного податку на паливо уже в другому півріччі 2024 року», – зазначив Пасічник.
За словами депутата, наразі у цій ініціативі немає потреби
Проте, за його словами, у цій ініціативі на даний час немає потреби ані з огляду на євроінтеграцію України, ані з огляду на потребу наповнення державного бюджету.
Депутат зауважив, що в ЄС такі вимоги існують тільки для держав-членів ЄС і навіть вони мають право імплементувати ці норми впродовж 10 років.
«Натомість пропоноване урядом підвищення акцизів на пальне уже найближчим часом здатне призвести до значної шкоди як для підірваної війною економіки України, так і рівня життя громадян», – припустив Олександр Дмитрович.
На думку Пасічника, через підвищення акцизу на паливо ціни зростуть практично на всі товари
Він пояснив, що в ціні майже всіх товарів в Україні є частка транспортної складової. З його слів, накладання цієї складової на кожному етапі виробництва і торгівлі матиме ланцюговий ефект. На думку Пасічника, таким чином ціни зростуть практично на всі товари.
«Особливо сильно постраждають сільське господарство, транспорт та торгівля. А на них сукупно припадає майже чверть усього валового національного продукту за даними 2023 року. На сільське господарство припадає понад 60% українського експорту», – навів статистичні показники депутат Переяславської міської ради.
За словами Пасічника, у держбюджеті наявні інші способи забезпечення фінансування
За його словами, у держбюджеті наявні додаткові можливості скорочення непріоритетних витрат, знаходження недискримінаційних джерел доходів, а також підвищення контролю у бюджетній сфері для забезпечення фінансування оборонних потреб.
«Так, Рахункова Палата заявляє про порушення в майже 60 мільярдів гривень. Належне оподаткування грального бізнесу та тютюнової галузі також дозволить залучити до бюджету десятки мільярдів гривень», – наголосив Олександр Пасічник.
Що депутат просить Верховну Раду
З огляду на це, депутат просить Верховну Раду України:
- Відмовитися від підтримки урядової ініціативи щодо підвищення акцизів на паливо;
- Ухвалити закони, необхідні для залучення коштів від грального бізнесу, тютюнової галузі тощо.
Що про підвищення акцизу на пальне повідомляли депутати Верховної Ради та Кабмін
Раніше депутат Верховної Ради від партії «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі повідомляв про підвищення акцизів на пальне до рівня ЄС. У дописі народний обранець вказав, що таку дію провели у рамках наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Водночас перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк оприлюднив графік підвищення ставок.
Окрім цього, у пресслужбі Мінфіну уточнили, що підвищення акцизів на пальне тільки у 2024 році принесе до держбюджету додатково майже 10 мільярдів гривень. Повідомляє Proslav з посиланням на видання «Бізнес Цензор».
За розрахунками міністерства, ухвалення законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету у другому півріччі 2024 року:
- від операцій з реалізації пального – на 1,6 млрд грн у середньому за місяць. З них 1,3 млрд грн від акцизного податку та 292 млн грн від податку на додану вартість;
- від операцій з реалізації проміжних продуктів – на 4,5 млн грн за місяць від акцизного податку.
Тим часом у Переяславі виділили понад 3,5 млн грн на допомогу ЗСУ. Кому саме передадуть кошти – за посиланням.