У системі оформлення біометричних паспортних документів у лютому 2023 року відбулося оновлення програмного забезпечення. Так, якщо на ID-картці та в закордонному паспорті буде різна транслітерація імені чи прізвища, дійсним будуть визнавати лише останній оформлений документ.
Про це йдеться на сайті Державної міграційної служби.
«Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним», – пояснюють у ДМСУ.
Громадський діяч Денис Гороховський у Facebook наголосив, що, у першу чергу, це стосується людей, в чиїх іменах присутні букви Г, Ш, Щ, Ч, Х, Ю, Я, Є.
«У випадку, якщо є хоча б одне різне (наприклад, в одному документі ім’я Oleg, а в другом Oleh), документ, який був виданий першим, автоматично вважатиметься анульованим», – зазначив він.
Як перевірити свої документи
Громадянам радять звірити паспортні документи та у разі встановлення розбіжностей звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу або «Паспортного сервісу».
Перевірити свої дані можна на сайті Міграційної служби України.
Нагадаємо, українці хочуть впровадити обов’язкове статеве виховання в систему освіти – петиція уже зібрала необхідну кількість голосів.