Для “хороших” росіян не вистачає моргів у Мелітополі – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 16 грудня

БОЙОВІ ДІЇ

Український народ уже упродовж 296 днів бореться проти повномасштабного російського вторгнення. За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Площанка, Червонопопівка і Білогорівка Луганської області та Григорівка, Виїмка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Андріївка, Курдюмівка, Озарянівка, Дружба, Олександропіль, Новобахмутівка, Невельське, Мар’їнка, Побєда і Новомихайлівка на Донеччині. На інших ділянках фронту наші захисники продовжують уперто й наполегливо тиснути окупантів. Зокрема, у районі населеного пункту Діброва, що на Луганщині, наші війська просунулися вперед майже на 1,5 км. 

З метою примушення України до переговорів і стратегічної паузи для відновлення сил росіяни не послаблюють психологічного та економічного тиску на державу, зокрема масовими ракетно-артилерійськими ударами по об’єктах інфраструктури.

Станом на ранок 16 грудня загальні втрати загарбників склали:

Для поповнення поточних втрат загарбники змушені доукомплектовувати командну ланку оперативно-тактичного рівня офіцерами-пенсіонерами, звільненими в запас, і навіть офіцерами у відставці.  

Як повідомляє ГУР Міноборони, у тимчасово окупованому Криму росіяни готуються до висадки українського десанту – риють біля узбережжя Чорного моря окопи та траншеї, а також встановлюють «зуби дракона». 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Чим швидше закінчиться війна – і якщо росія визнає, що починати війну було трагічною помилкою, тим довше російський президент збереже своє життя та життя свого оточення».

Президент України переконаний: те, що путін програє, уже зрозуміло. А Україна має вийти на свої кордони 1991 року, бо якщо цього не станеться, то агресор знову повернеться.

«Треба дивитися на реальну картину, коли весь світ, у першу чергу, показує не просто підтримку, а дипломатично, економічно, санкціями, ізоляцією показує, що за агресію треба платити – вийти на кордони і тоді платити».  

Володимир Зеленський додав, що лише путін може перевести війну з військового шляху на дипломатичний.

«Попри війну ми не зупиняємо інституційну трансформацію нашої держави. На одному лише цьому тижні Верховною Радою України схвалено три євроінтеграційні закони: закон про національні спільноти, закон про модернізацію принципів роботи КСУ, про сферу медіа. Це лише одна ілюстрація багатьох речей, які ми зробили для того, щоб підготувати наступний етап зближення України та ЄС, а саме оцінку виконання рекомендацій Єврокомісії, якої ми очікуємо від вас найближчим часом». 

Володимир Зеленський також заявив, що Україна потребує 2 мільярди кубометрів газу та електроенергії на 800 мільйонів євро для компенсування збитків від російських атак.

За словами президента, будь-які блекаути в Україні – це удари по європейських соціальних системах через нові хвилі міграції. 

«Тому я закликаю вас продовжувати робити все, щоб ми могли підтримувати енергозабезпечення українців. І я вдячний кожному та кожній із вас, хто вже допомагає з постачанням обладнання та фінансовою підтримкою».

Такі результати опитування оприлюднила соціологічна група «Рейтинг».

75% остаточно впевнені в цьому, 21% – скоріше впевнені. У західних регіонах 80% опитаних впевнені у здатності країни відбити напад, у центрі – 75%, на сході – 74%, на півдні – 71% .

З січня кількість людей, які впевнені у відбитті наступу, збільшилася з 56 до 97%.

Також зазначається, що більшість українців, попри 10-й місяць повномасштабної війни, дивляться у майбутнє з оптимізмом. Зокрема, 65% громадян очікують, що 2023-й рік буде кращим за цей.

Також ситуацію ускладнюють погодні умови: сніг, обледеніння, сильні пориви вітру.

«У нас достатньо людей, і я чітко бачу, що я маю. Я маю достатньо. Мені не потрібно ще сотні тисяч. Нам потрібні танки, БТР, БМП. І нам потрібні боєприпаси».

«Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого».

Зокрема, ВАКС конфіскував:

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Аналітики пишуть, що рішення російського диктатора відкласти своє щорічне послання до Федеральних зборів свідчить про невпевненість у здатності формувати російський інформаційний простір на тлі зростаючої критики його невдач в Україні.

Послання президента рф до Федеральних зборів, Держдуми і Ради Федерації – це щорічна промова, введена в російську конституцію.

«путін, можливо, не впевнений у своїй здатності виправдати ціну війни для російських внутрішніх і глобальних справ, виступаючи перед російською громадськістю та елітами. Перемога в Україні дозволила б путіну затушувати російські людські та фінансові втрати, як це було в 2014 році, але росія не мала жодних значних перемог з моменту окупації Лисичанська на початку липня. Раніше путін намагався «продати» анексію частково окупованих Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей як велику перемогу, що лише викликало подальше невдоволення серед російських еліт і підірвало наративи державної пропаганди».

Раніше путін вже скасував свою щорічну конференцію з росіянами в прямому ефірі, яку він проводив протягом десяти років.

«Схоже, що путін все частіше звертається до сценаріїв і заздалегідь записаних виступів. путін, ймовірно, намагається запобігти ризикам, пов’язаним з необхідністю відповідати на складні питання».

Попит на газ компанії на внутрішньому ринку за цей період зменшився на 5,2% (на 12,5 млрд куб. м).

Експорт “Газпрому” також упав – до 97,8 млрд кубометрів, а це на 45,1% менше, ніж за той самий період 2021 року.

Це вже друга велика пожежа на цьому підприємстві за неповні 3 тижні. Цього разу вибух був такої потужності, що сейсмографи в регіоні зафіксували землетрус, а на ТЕЦ, що розташована за два кілометри від епіцентру вибуху, обвалилася стеля.

Завод Ангарської нафтохімічної компанії – це найбільший НПЗ у Східному Сибіру. 

Тільки за останній тиждень у рф сталося щонайменше шість великих пожеж. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Серед нових поставок – ракети для системи ППО IRIS-T, дві одиниці БРЕМ Bergepanzer 2, 30 тисяч снарядів до 40-мм гранатометів; п’ять тисяч артилерійських боєприпасів 155-мм; чотири машини швидкої допомоги; 18 вантажівок 8Х8 зі змінною системою завантаження.

Він також заявив, що можливе постачання Україні американських ракетних комплексів Patriot стане важливим моментом у війні.

Storm Shadow – це авіаційна ракета спільного британсько-французького виробництва з дальністю польоту понад 250 кілометрів.

Надалі у гуманітарній сфері планується активна співпраця за чотирма напрямками:

Під санкції також потрапили його дружина Катерина, дорослі діти й пов’язана з олігархом супер’яхта Nirvana. 

Обмеження були накладені на інвестиційний холдинг «Інтеррос», через який Потанін володіє своїми активами в гірничодобувній, металургійній, енергетичній, фінансовій сферах, роздрібній торгівлі, нерухомості тощо, й «Росбанк», який Потанін придбав на початку 2022 року.

В ухваленому документі зазначається, що російська агресія проти України є грубим порушенням Статуту ООН, а також порушенням суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України. 

«російська федерація має бути ізольована на міжнародній арені», – наголосили у Сеймі.

«Російські військові здійснюють напади по всій захопленій території, в результаті яких загинули тисячі людей, в тому числі багато дітей. Рф та підпорядковані їй структури і збройні формування здійснюють акти терору проти цивільної інфраструктури, страти без суду і слідства та викрадення людей, сексуальне насильство і тортури, виривання дітей з родин з метою їхньої русифікації, масові депортації населення, примусовий призов громадян України до російських збройних сил та грабунок майна. росія неодноразово порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими», – зазначається в документі.

«Європейський парламент… визнає Голодомор, штучний голод 1932-1933 років в Україні, що був спричинений навмисними діями радянського режиму, геноцидом проти народу України; рішуче засуджує такі дії тоталітарного радянського режиму, що призвели до смерті мільйонів українців, та істотно підірвали основи українського суспільства», – йдеться у резолюції Європарламенту.

Резолюція ухвалена абсолютною більшістю голосів: «за» проголосували 507 депутатів, «проти» – 12, утрималися – 17.

«Вітаю рішення Сенату Чехії про визнання Голодомору геноцидом українців. Вдячний чеським друзям за утвердження правди та відновлення історичної справедливості. Покарання за всі минулі та сучасні злочини росії неминуче».

Конгресмени пропонують визнати, що росія своєю поведінкою порушує засадничі принципи ООН, наводячи як аргументи наміри Кремля знищити Україну як державу, злочини російських військових у Бучі, протиправну анексію окупованих територій України, ядерні погрози, створення загроз для продовольчої безпеки і при цьому спроби Москви виставити винуватцем гуманітарних проблем через війну саму Україну.

Резолюція закликає президента Джо Байдена віддати розпорядження Держдепу та іншим федеральним відомствам обговорити із союзниками можливості «обмежити, призупинити чи скасувати права і привілеї, які росія має у Раді безпеки ООН».

Exit mobile version