Експозиція Музею Григорія Сковороди у Переяславі поповнилася пам’ятними предметами, присвяченими видатному філософу, поету та педагогу, повідомляє Proslav.
На виконання Меморандуму про співпрацю між НІЕЗ «Переяслав» та Київським національним університетом будівництва і архітектури (КНУБА) від імені його ректора Олексія Дніпрова, громадський діяч, засновник фонду «Рідна країна» та партнер заповідника Микола Томенко передав музею меморіальні сувеніри:
- Срібну монету «Сад божественних пісень» номіналом 20 гривень, випущену до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди;
- Срібну монету «Григорій Сковорода» номіналом 1 мільйон карбованців;
- Ювілейну медаль «Григорій Сковорода» із серії «Видатні українці»;
- Ювілейну банкноту до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди номіналом 500 гривень.
Срібна монета «Сад божественних пісень», випущена Національним банком України, введена в обіг 22 листопада 2022 року. На аверсі монети зображений символічний фонтан, який наповнює різні посудини – метафора людини та людської душі, а навколо нього розміщені рядки зі збірки «Сад божественних пісень». Реверс прикрашає композиція з юнаком, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга й знаменитий вислів Сковороди: «Світ ловив мене, та не спіймав».
Ювілейна банкнота введена в обіг Національним банком України 29 грудня 2022 року. Вона відтворює дизайн звичайної банкноти номіналом 500 гривень, але з важливою відмінністю – на лицьовому боці нанесено символіку, присвячену 300-річчю з дня народження видатного українського філософа. Цим кроком Національний банк продовжив серію заходів із вшанування пам’яті Григорія Сковороди, підкреслюючи його значення для національної культурної спадщини.
Генеральний директор Національного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич подякував за передані експонати та зазначив, що вони стануть важливою частиною музейної колекції. Він також висловив сподівання на подальшу співпрацю та реалізацію нових спільних проєктів.
Нагадаємо, у бориспільському «Арт-Депо» відкрили виставку переяславського художника Романа Мотузка.