17 березня, стало відомо про можливе звільнення з посади міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета. Наразі найімовірніший кандидат на цю посаду – директор Малої академії наук України Оксен Лісовий.
Що відомо про потенційного нового очільника МОН – розповіли NV, передає ProSlav.
Оксен Лісовий – син дисидентів. Він народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині відомих дисидентів Василя і Віри Лісових. Батька Оксена, який публічно висловив свою підтримку шістдесятникам, заарештувала радянська влада, а мати була звільнена з роботи в Інституті педагогіки за це ж саме. Василь Лісовий пробув у таборах і на засланні 11 років і був звільнений у липні 1983 року.
«Участь у війні проти імперії, не по своїй волі, я почав брати за тиждень до свого народження. Саме тоді КДБ заарештувало мого батька… За свою інтелектуальну діяльність він отримав загалом 11 років тюрем і заслань у Сибір. Відповідно я ріс в атмосфері війни у формі інтелектуального спротиву імперському суїцидальному абсурду», – розповідав Оксен в одному зі своїх інтерв’ю.
З 2010 року Оксен Лісовий – директор Національного центру Мала академія наук України. Як йдеться на сайті НАН, він має ступінь кандидата філософських наук (філософська антропологія, філософія культури), а у 2015 році отримав вчене звання доцента.
У 2012 році Лісовий став лауреатом Державної премії України в галузі освіти, у 2021-му отримав почесне звання Заслужений працівник освіти України. А у вересні 2020 року спільно з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим ініціював заснування першого в Україні Музею науки, який відкрили на ВДНГ у Києві.
Лісовий також доброволець ЗСУ. Вже близько року він бере участь у бойових діях, одночасно виконуючи обов’язки директора МАН.
Повідомляється, що з початком повномасштабного війни він долучився до війська як доброволець у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройний сил України. У своєму Facebook він розповідав про участь у боях на сході, в районі агломерації Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка та поблизу Кремінної.
В одному з інтерв’ю Лісовий розповідав, що виконує бойові завдання командира підрозділу, але не отримує заробітну плату від ЗСУ, а зберігає основне місце роботи, виконуючи обов’язки дистанційно.
«Я завжди усвідомлював, що настане час захищати нашу землю від російських загарбників, і з плином часу лише зміцнювався у цій думці. Після перемоги планую продовжити боротися на освітній передовій», – ділиться він.
«До повномасштабного вторгнення РФ Оксен дбав про обдарованих дітей і обіймав посаду директора Національного центру МАН. Тренер із фехтування, вчитель, фахівець бібліотечно-інформаційних систем і кандидат філософських наук виховує двох синів, а наразі мужньо боронить свободу України на фронті», – розповідають про нього у МОН.
Читайте про 20 професій, які штучний інтелект може відібрати у людей в матеріалі ProSlav.