Експорт соняшнику з України: основні ринки та тенденції

Україна вже давно забетонувала за собою одне з провідних місць серед виробників та експортерів соняшнику, продуктів його перероблювання та сої. Це стало можливим завдяки важкій праці, кліматичним умовам та родючим чорноземам. https://ukragroconsult.com/sunflower-prices/

Розгляньмо основні ринки збуту соняшнику з України, ціни на сою, а також тенденції, які впливають на його експорт.

Основні ринки збуту українського соняшнику

Соняшник та його продукти постачаються з України по всьому світу, зокрема:

Європейський Союз займає місце одного з найбільших споживачів українського соняшнику. Покупців приваблюють висока якість продукції та логістична близькість до України. Основними країнами, які імпортують соняшник з України є: Німеччина, Італія, Нідерланди та Іспанія.

Також ринок країн Азії також займає вагоме місце у структурі експорту цієї сільськогосподарської культури. Активно імпортують такі країни, як: Туреччина, Китай та Індія.

Водночас країни близького Сходу та Північної Африки мають великий попит на українську продукцію. Зокрема, можна виділити Єгипет, який вже тривалий час займається імпортом соняшнику з України.

Ціна на сою

Варто також додати, що вищевказані країни імпортують не тільки український соняшник, а й сою. Оскільки Україна займає провідні позиції щодо виробництва та експорту у світі.

Стабільно високий попит на цю продукцію пояснюється доступною ціною. Наприклад, вітчизняна консалтингова агенція провела дослідження, у якому на динамічному графіку показано ціна сої на Ukragroconsult.

динаміка цін на сою в Україні
Фото: динаміка цін на сою в Україні / консалтингова агенція УкрАгроКонсалт

Вартість цієї культури залежить від ситуації на ринку у світі та геополітичній ситуації. У середньому, від початку 2024 року ціна сої стала менше на 4500-5300 грн за тонну і складає 9000-10000 грн з ПДВ чи без.

Що впливає на тенденції експорту соняшнику з України

На тенденції імпорту, так й експорту продукції в чи з України впливають багато чинників: стабільність ринку, конкурентоздатність, підтримання якості, обсяги, логістика тощо.

За останній час Україна значно збільшила обсяги виробництва соняшнику. Це стало можливим завдяки запровадженню сучасних технологій та збільшення посівних площ. Своєю чергою, це дозволяє задовольняти постійно зростальний попит на світових ринках.

Також варто зазначити й розширення асортименту продукції. Україна займається експортом соняшникової олії та шроту. Такий підхід дозволяє приваблювати нових покупців та зміцнювати власні позиції серед конкурентів.

Водночас українська продукція впродовж багатьох років зберігає високу якість. Відповідність міжнародним стандартам є одним із ключових факторів, що впливають на експорт.

Останнім, але не менш ключовим чинником, який впливає на експорт продукції, є логістика. Впродовж останніх 2,5 роки, після початку повномасштабного вторгнення, Україна змогла перелаштувати логістичні маршрути й вийти на обсяги, що дорівнюють довоєнним. Українські аграрії спільно з державою постійно шукають нові транспортні маршрути для пришвидшення експорту та важливого імпорту.

Попри війну Україна продовжує залишатися провідним гравцем на ринку соняшника

Не зважаючи на труднощі, які виникають під час війни, Україна продовжує залишатися провідним гравцем на світовому ринку соняшнику. Аграрії збувають продукцію до ЄС, Азії, Африки та Близького Сходу.

Завдяки постійній кропіткій роботі та дотриманні міжнародних стандартів якості, Україна може покращувати тенденції щодо експорту продукції.

Exit mobile version