Електронна черга на кордоні: відколи та для кого працюватиме сервіс?

З 15 грудня в Україні на кордоні запускають експериментальний проєкт електронної черги. Це надасть можливість завчасно забронювати час проходження пункту пропуску.

«Ідея роботи черги доволі проста: бронювання часу, коли можна перетнути кордон. Проєкт дозволить швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам — не простоювати по декілька днів. Також будуть створені комфортні зони очікування. Запровадження «Електронної черги» покращить імідж нашої держави та інвестиційний клімат», — підкреслив глава Уряду Денис ШМИГАЛЬ 9 грудня.

Насамперед, такі черги на кордоні призводять до мільйонних збитків бізнесу, шкодять діловій репутації національних експортерів та перевізників, призводять до втрати ними іноземних контрагентів, порушують виробничий цикл українських підприємств з іноземними інвестиціями.

Як повідомляє Державна митна служба України, такий комплексний сервіс має забезпечити прогнозований час перетину кордону за рахунок електронної системи управління чергою; облаштування зон очікування для усунення черги автотранспорту з автошляхів перед пунктами пропуску та формування системних джерел фінансування інфраструктури перетину кордону.

Реалізують проєкт шляхом залучення міжнародної технічної допомоги без використання коштів державного бюджету. На розгортання сервісу передбачено три місяці. Після чого процедура виглядатиме так: водій зможе забронювати завчасно чергу на конкретний час, прибути в цей час, або ж приїхати без бронювання і зареєструватися в живій черзі.

Поки що пілотний проєкт поширюватиметься на вантажні автомобілі та вантажні перевезення. За підсумками проєкту та законодавчого врегулювання сервіс зможуть розповсюдити на всій території України та на інші категорії транспортних засобів.

Подібний комплексний сервіс успішно працює у низці країн, зокрема в Естонії, Литві та Фінляндії.

Exit mobile version