Фахівці переяславського Управління соцзахисту взяли участь у тренінгу від БФ «Рокада»: обговорили залучення молоді до розвитку громад

26 листопада у Києві відбувся тренінг «Підсилення спроможності громад», організований благодійною організацією БФ «Рокада». У заході взяли участь представники різних громад із Київської, Чернігівської та Полтавської областей, передає Proslav.

Фахівці переяславського Управління соцзахисту взяли участь у тренінгу від БФ «Рокада»: обговорили залучення молоді до розвитку громад

Від Переяславської громади до зустрічі долучилися заступниця міського голови Оксана Степаненко, начальник Управління соціального захисту населення Володимир Марченко, заступниця Центру соціальних служб Ірина Пурденко та головна спеціалістка відділу підтримки внутрішньо переміщених осіб Юлія Шестопал.

– Щоразу помічаю, що у подібних заходах беруть участь переважно одні й ті самі люди, які й у своїх громадах є найбільш ініціативними та активними, – поділився враженнями Володимир Марченко. – У своїй вітальній промові до колег сказав, що отримую величезне задоволення, перебуваючи у такій спільноті, бо це люди, які хочуть щось змінювати на краще.

Ключові теми тренінгу

Під час зустрічі учасники обговорили роль влади, молоді та громадських організацій у розвитку соціальних проєктів, активізації громади та формуванні довгострокового партнерства. Основну увагу приділили молодіжній політиці та способам залучення молоді до вирішення проблем громади.

– У ході обговорення ми дійшли висновку, що молодь у громадах часто недооцінюють. Чомусь прийнято вважати, що молоді люди не мають достатньо потрібних знань чи навичок, і не можуть бути тією силою, яка здатна впливати на ситуацію в громаді. Головна проблема – безініціативність та брак мотивації, – зазначив Володимир Миколайович.

Учасники заходу обговорили створення молодіжних рад та урядів, які допоможуть молоді втілювати власні ініціативи, та виокремили основні бар’єри: критичний брак фінансування та відсутність стратегій молодіжної політики.

Практична частина

Другу частину тренінгу присвятили відточуванню навичок написання грантових проєктів для пошуку нових можливостей. Учасники мали продумати уявний, але потрібний проєкт, і детально його описати: від визначення мети до оцінки ресурсів і ризиків. Наприклад, представники Переяславської громади презентували проєкт облаштування ветеранського простору.

Результатом співпраці Переяславської громади з БФ «Рокада» у 2024 році стала реалізація важливих ініціатив. За кошти грантодавців у Центрі соціальних служб відкрили дитячий простір для родин соціально вразливих категорій, а в Управлінні соцзахисту облаштовують інформаційно-ресурсний центр.

Нагадаємо, Фахівці Управління соцзахисту та ВУЖКГ зробили ремонт інформаційно-ресурсного центру для ВПО.

Exit mobile version